Споделена история от Здраве

Може ли да се забременява докато си в цикъл?
Здравейте, искам да ви споделя моята история и съответно да получа отговор ако е възможно. По-време на цикъл правихме любов с презерватив и накрая се оказа, че той е бил скъсан и всичко е вътре в мен. Може ли да се забременява докато си в цикъл? :(

Коментари

101-150 от 246

112.   Всичко е възможно бе хора.Това са неща,който са супер индивидуални.Както стават аномалии в природата,така стават и с хората.Например братовчед ми е създаден един,два дни преди цикъла на леля ми...е извинете,ама това нормално ли е??-НЕ!! Обаче случило ли се е??-ДА!! А това със закъснението на цикъла също си е относително,преди 4 години,т.е. когато бях на 18 цикъла ми закъсня 4месеца.Направих си куп тестове и всички бяха отрицателни.Накрая не издържах и отидох на лекар,оказа се,че единия ми яйчник е по-голям от другия и закъснението ми се дължи на това.Пих едни хапчета и цикъла ми се възстанови.Казаха ми,че трябва да правя терапия или да лекувам хормони за нормализиране големината на яйчника,но не го направих и също ми казаха,че ще имам 1куп странични неприятни ефекти заради този яйчник.От страх да отида на доктор до преди половин година живях в заблуда,че единия ми яйчник е по-голям от другия.Какво се оказа-всичко ми е наред,яйчниците са ми нормални и най-вероятно оголемяването се е дължало на стрес,а при моето полжение мисля,че се досещате от какво е бил този стрес....Така че мили дами,момичета,жени,мъже,момчета, всякакви неща се случват и всичко дори и невъзможното понякога е възможно.Ще ви дам само един съвет-ако искате да избегнете бременност-пазете се...в цикъл,без цикъл-пазете се..ааа и никой не е умрял дето няколко дни не е правил секс...ако искате да избегнете разходи по едно непланирано дете-планирайте си презетвативите и хапчетата,по-евтино излиза.

113.   Ей хора ако се намира някой знаещ моля ви за съдействие че имам лееек проблем и незнам от каде да намеря информация..
аз съм на 18 нямам почти никаква практика само с 2ма съм спала и то сичко беше здраво защитено от забременяване цикълът ми е супер нередовен от преди половия ми живот не ми е идвало от месец той така си прекъсва от време на време ... вчера правих секс без презерватив и момчето свърши 2 пъти в мен 1-2 часа след това ми каза и отидох до аптеката и си зех Ескапеле и я изпих измих си изоснови отдоло и ся зимам много да се притеснявам какви са симптомите и кога мога да разбера дали съм забременяма или не и какво да правя дори и незнам какво да очаквам?

114.   Мила 113., аз съм номер 112., не се притеснявай,щом си пила хапчето на време няма страшно.И на мен цикъла ми беше нередовен преди, а след първия ми път ме пропусна месец и половина. Ако прочетеш какво съм писала отгоре ще видиш,че имах случай,когато ми закъсня с 4месеца,тогава пих хапчета,за да ми дойде и след това всичко ми се нормализира.Така че цикъла ще ти се оправи,не се притеснявай.А както ти казах,щом си пила хапчето навреме-няма от какво и за това да се притесняваш.Така,чеее успокоявай се,че толкова стрес е вреден :)

116.   Благодаря ти

117.   Забременявайте и раждайте, че циганите станаха повече от българите!

118.   Сега има едни леки противозачатъчни Джаз.Те хем регулират цикъла, хем предпазват от забременяване.

119.   при редовен цикъл на 28 дни един от двата яйчника отделя яйцеклетка за оплождане тогава и само тогава може да се оплоди тя. яицеклетката е годна за оплождане от 6 до 12 часа след пукането на фоликула. а част от сперматозоидите които успяват да се задаржат в женския организъм живеят до 72 часа. така че изводът е : КОГАТО СЕ ПУКНЕ ФОЛИКУЛЪТ И СЕ ОТДЕЛИ ЯЙЦЕКЛЕТКА САМО ТОГАВА МОЖЕ ДА СЕ ОПЛОДИ ТЯ И ДА ИМА НАЛИЦЕ БРЕМЕННОСТ!!!!!!!!!!!! а тези които са забременяли по време на цикъл..........те просто са имали овулация тогава. всеки организъм е различен, но повечето от нас трябва да усещат този период от месеца. аз винаги знам кога сам в овулация. НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ БИЛА ПОЛЕЗНА!!!!!!!! АКО ИМАТЕ ВЪПРОСИ СЪМ НАСРЕЩА -МНОГО СЪМ ВЕЩА В ТЕЗИ НЕЩА!!! ПРИЯТНА ВЕЧЕР

120.   Здравейте на всички. Сега ще ви разкажа нещо и се надявам да бъда полезна с историята си. С настоящия ми мъж, по вреимето когато бяхме гаджета, редовно правехме секс по време на месечния ми цикъл.

Тогава цикълът ми беше 7 понякога 9 дена. Обикновено го правехме на 5, 6, 7мия и 8мия ден. Тази практика продължи около година и половина. Един път ми се наложи да си спра цикъла или просто да го забавя с няколко дена, тъй като съм певица и имах много важно участие, а не исках да съм като дроб на сцената.

Та както си е по книги, пих въпросните хапчета за забавяне три дена преди датата, на която се очакваше да ми дойде. Естествено не ми дойде, участието мина и аз спрях хапчетата. По принцип след като се спрат хапчетата, се очаква цикълът да дойде някъде след третия ден от спирането(бях правила това и преди и знам от опит, че се случва точно така).

Мина и третият ден, и четвъртият и т.н. На десетия ден реших, че има нещо гнило и си направих тест за бременност. Показа положителен резултат. Вечерта с приятеля ми купих още един и пак направих - пак положителен. Оказа се че съм бременна и изобщо дори не е имало нужда да пия хапчета за спиране на мензиса, тъй като той изобщо не е имал намерение да идва.

При прегледа докторът ми каза че съм бременна във втория месец. Естаствено тогава бях много млада и дваматане бяхме подготвени за това и направих аборт. Така че момичета, внимавайте, както по-горе е споменато няколко пъти, всеки организъм е различен и разни митове и легенди могат да бъдат разбити на пух и прах от действителността. В моя случай се оказа че съм забременяла точно в цикъл.

121.   Здравейте искам да попитам възможно ли е да забременееш когато правиш секс и първият път свърши навън и после го изтиска избърше,без да пикае и пак го вкара ???????????????????Възможно ли е да съм бременна?

122.   Да, разбира се че може, много зависи дали си била в овулация, а за всички останали искам да кажа, че аз забременях 3 дена след цикъла, стига сте задавали едни и същи въпроси, всеки е индивидуален, освен това бях пила и ESCAPELE, но се оказах бременна. Има много начини за предпазване, не взимайте крайни мерки, защото гинеколога ми каза че това хапче е супер вредно за организма и се съмняваше за извън маточна бременност, като ми обясни че именно много млади хора пили това хапче забременяват извън маточно. А колкото до аборта, не ви го препоръчвам, винаги има последици след него!!!

123.   Да може да се забременее по време на месечния цикъл. Аз правих секс с моя приятел и той свърши в мен. Бях много уплашена през времето, което чаках да ми дойде. И ето, че ми дойде, но тези нерви можеше и без тях.... Има случей, в който са забременявали жени! Може би моето е на късмет и аз повече няма да си правя експерименти докато не навърша години, за да съм готова да бъда родител. За това не си правете опити и използвайте предпазни мерки!!! Дано да ви бъда полезна ....... Трябва да се внимава с тези неща......!!! И Успех на всички, които са в състоянието, в което аз бях до преди седмица... :))))))

124.   Здравейте на всички реших да почета по тази тема която разисквате и направо ме заболя главата какво е това нещо що за простотии от хора с никаква полова култура ужас..............и после защо имало толкова нежелани деца.Пазете се вземайте предпазни мерки какво е това всеки да свършва във вас защото така му скимнало и да се вярва на някакви глупави митове че не се забременявало по време на цикъл и други такива............

125.   Ние с моя приятел правехме секс в последния ден от цикъла ми. Той не свърши в мен, дори го прекъснах и го накарах да си сложи презерватив и тогава продължихме. Просто искам да съм спокойна, беше за малко в мен без презерватив .... защото знам, че има шанс .. Оф и има още нещо преднишния месец взимах хапчета Диане 32, знам че се водят и противозачатни ... но този месец реших да ги спра... Не знам до колко те могат да те предпазят ... в смисъл веднага ли спира защитата от забременяване, или те предпазват още известно време ?

126.   Ако ти спре за няколко месеца си бременна,но все пак се прегледай.

127.   Лелееееееее,малеееее! Влязох да прочета тук-там и да разбера дали в крайна сметка може да се забременее, ако жената е в цикъл или не.Обаче толкова прости хора, колкото се намират на тази страница не знаех, че може да има...Направо ме отчаяхте, вече никога няма да търся информация по форуми! И моля ви, седнете пък прочетете малко какво е "туй" нещо секс и после го правете,направо са смехотворни някои изказвания...

И все пак по темата: ОТ ПРОЧЕТЕНОТО РАБИРАМ,ЧЕ Е ИНДИВИДУАЛНО, НО ПО-ГОЛЯМАТА ЧАСТ ОТ ЖЕНИТЕ НЕ СА ЗАБРЕМЕНЕЛИ ПО ВРЕМЕ НА ЦИКЪЛ И ВСЕ ПАК ПАЗЕТЕ СЕ,ВСИЧКО ХУБАВО ;}

128.   със приятелят ми го правихме ноември месец на 15 той свърши във презерватива изкара го от пениса си и почна да ме целува и усетихме че леко пениса ми се допря до матката и се притиснихме да не сам бременна щото може да са останали сперматозоиди по пениса но след 6 дена ми доиде всичко си беше нормалноо но все пак съм притеснена има ли вероятност да съм бременна моля ви кажете ми ?

129.   А бе хора, четем тука с приятелката ми и супер много се объркваме, значи ... Имам два въпроса, 1-вият е: Може ли да се забременее от мъжката мъзга ? И другият ми въпрос е, Кога точно може или има по - голяма вероятност от забременяване??? колко дена след цикъла или преди цикъла? някой ако може да ми отговори, ще съм му много благодарен, мерси предварително ...

130.   Направихме секс с приятеля ми, в първия ден на месечния ми цикъла и той сбърши в мен. Имах слабо течение тогава, а веднага след секса получих и обилно кървене, на следващия ден пък взех и ESCAPELE. Да ли е възмойно да съм бременна сега, защото непрекъснато имам световъртеж ?

131.   Аз съм се появила точно така. Баща ми е бил голям всезнайко. Предумал е майка ми да не се пазят понеже е в цикъл и не можело да се забременее и ето ме мен сега. Хаха. Така че вероятност от забременяване има, макар и много малък. Моя приятелка също забременя по време на цикъл. :)

132.   Изкам да попитам дали сам бремена.С моя приятел правих ме сех няколко дни преди да ми дойде цикъла без презарватив и се самняваме дали не сам бремена понеже ми закаснява цикъла

133.   Не си правете майтап- всичко е възможно. Преди 17 год правихме любов със супруга ми- 4-тия ден от цикъла и сега си имаме прекрасен син . Тогава пътуваше и се беше върнал само за един ден, така че.....Направете си сами изводите...

134.   може ли да съм бременна ако с приятеля ми сме го правили 2 пъти един след друг но тои евентоално се миеше и аз бях в четвърти ден от месечния си цикал ..?

135.   1. Възможно е в мензис да се забременее, защото имаме два яйчника, но ПРАКТИЧЕСКИ не е много вероятно
2 до 134. Възможно е, а миенето ако мислиш, че предпазва - грешиш. При втори път той си изхвърля семе, което е в каналчето на пениса му от миналия път, заедно със „смазката„. Но е малко вероятно във втори ден от цикъла да е станало нещо. Друг път не рискувай!

136.   100% може да се забременее по време на цикъл ! И двете деца които имам се родиха при такива обстоятелства ! Желаяви успех дано нямате моята участ. Но въпреки това незабравяйте че това е живот който сте създали и него убивайте !

137.   В 3-тия ден от цикъла ми правих секс без презерватив но само за малко... да ли има някакав шанс да съм бременна?? моля вии кажете мии :(

138.   С приятелката ми правихме секс, но по време на акта, презевативът се спука в нея.Може ли да забременее 2-3 дни след цикъла й, от количеството сперма, отделена по време на акта?

139.   до 138. да, може - спермата може да живее от три до шест дни в жената. Не казваш - от началото, или от края на цикала са минали 2-3 дни. При втория случай, забременяването е почти сигурно - 5 дни цикъл+3 дни прави 8, оволацията е при ден 14...е има и във втория случай шанс за незабременяване.
Но не е много вероятно като цяло. Какво пък-България трябва да се плоди

140.   Искам да попитам дали е възможно да съм бременна след, като с приятелят ми правехме секс 3 дена след като ми е свършил цикала ,първият път го направихме с презарватив. След около 1:30 минути го направихме пак без презарватив ,но преди това той небеше се измил а, само отиде по малка нужда и се изчисти с мокри кърпи. Възможноли е да съм бремена? Моля Ви отговорете на въпроса.

141.   Хайде пак да правим сметки, макар че няма гаранция, защото всеки е различен!
Приемам, че цикълът ти е 5 дни.
5+3 прави 8, на повечето жени и при нормални обстоятелства, оволацията обаче е при ден 14 от началото на цикъла, а номер 140 е при ден 8 от началото на цикъла. Това значи, че спермата трябва да живее в теб 6 дни, което не е много вероятно, но не невъзможно, а и никой не знае кога и при какви обстоятелства може да се е отделила друга яйцеклетка...има жени, забременели по време на цикъл (виж горе).
Ако не са минали 72 часа от половото сношение, вземи за сигурност хапче за спешна контрацепция, защото един аборт просто е морално и психически трудна тема, но и чисто физически крие рискове.
Иначе това, че се бил измил и ходил по малка нужда и предполагам не е еякулирал в теб, не значи, че не може да отдели сперма по време на акта. Шансът от забременяване с този метод е 20%.
Надявам се, че можах да ти помогна!

142.   Тц, тц, много сте зле, едни и същи въпроси, след въпросите има отговори за вас. Вземете да ги прочетете,отколкото да задавате със същия въпрос. Гадно е да го правите по време на менцис, това е отвратително и не може да се забременее. Освен на слабо течение. Правете го след като ви е свършил мензиса, така е по-добре. Най- накрая разберете едно- правете го с ПРЕЗАРВАТИВ! Хем няма да се притеснявате дали ще сте бременни, хем сте в безопасност, но има проблем- АКО презерватива СЕ СКЪСА, трябва да ползвате ДРУГ или спирате СЕКСУАЛНИЯ АКТ. А да, още нещо, от 12 годишни започнахте да правите секс, та секса не е кои знае какво. Напоследък вместо да учите, модерно стана да правите секс. МИР!
От Екатерина /18 години/

143.   ммм от всичко, което сте написали започнах все повече да се плаша, но за съжеление стана и при мен така. Когато човек се е почерпил не мисли трезво и всички желания излизат на показ.. На 2рия ден от цикъла ми правих секс без презерватив, но нее свършвал в мен.. поне така ми каза. И сега като чета какво мислите още повече си внушавам. След преживяното цикала ми си продължи 5 дена както винаги, след свършването на цикъла винаги си имам бяло течение... което продължава дълго. Искам съвет от вас дали е възможно от инфекция или зачеване.. стахувам се да си взема тест.
Но знам, че когато си в цикъл е много малак шанса от забременяване..

144.   Здрасти, аз съм номер 142! И аз след цикъл имам постоянно бяло течение. От много хора разбрах, че това е било напълно нормално, защото това означавало че сме били готови за секс, в сми нови клетки, които са готови за оплождане. Все искам да посетя гинеголог, ама все не ми остава време. Посъветвам те да си посетиш гинеколог.

145.   Оргазмът и забременяването
05 September 2003
При полов акт спермата се излива предимно в задния влагалищен свод. Моторната активност на матката при полово сношение е особено силно изразена през време на оргазма, когато се забелязва съкращение на целия полов апарат. В резултат на тези съкращения се отделя секрет от цервикалните жлези и става избутване на слизестата запушалка навън от външния отвор на цервикалния канал. След преминаването на оргазма слизестата запушалка, след като се е потопила в депонираната в задния влагалищен свод сперма и се е натоварила със сперматозоиди, се отдръпва обратно и по тоя начин улеснява преминаването на сперматозоидите (заедно с химиотаксичното въздействие на цервикалния секрет) в цервикалния канал. Установено е обаче, че оплодяване може да стане и без оргазъм, наблюдавано е забременяване и при coitus vestibularis. Смята се, че концепционният оптимум е по времето на овулацията, а концепционният минимум - преди, през и след менструация. По изключение освен правилен овулационен цикъл има и парациклични овулации,поради което оплождането е възможно по всяко време.

148.   Може! Даже майка ми забременя така втория път. Вие още не знаете важните неща за половия акт и т. н., пък тръгнали да ми правите секс.

149.   Имам въпрос. При редовен цикъл, след секс в последния ден на менструацията, когато кръвта е по-скоро тъмна течност, при положение, че сме ползвали презерватив, няма шанс за забременяване нали? Притеснявам се тъй като не съм сигурна дали презерватива е бил скъсан или не. Но остатъчна течност (сперма) нямаше, дори бях суха. Та, възможно ли е да се забременее?

153.   здравейте. аз забременях на третият ден от цикала ми, понеже и моят приятел така си мислише че не се хваща но уви. така че никога няма гаранция.

154.   Здравейте, искам да споделя нещо и ви моля за отговор миналия месец 3-4 дена преди да ми дойде пих 2 пъти оргаметрил за забавяне на цикъла за да правя секс с приятеля си, но той каза, че не му пречи да правим секс по време на цикъл и аз спрях да го пия вървя ми 2 седмици, а този месец вече ми закаснява с 3 дни възможно ли е да съм объркала нещо с оргаметрила или да съм бременна?

155.   бременна си!!!

156.   Здравейте :) С приятеля ми правихме секс повреме на цикала ми ( 4-ти ден ) той свърши в мен... Притеснявам се, дали може да съм бременна?

158.   156, всичко зависи от това дали си била в овулация или не и кога точно ти е овулацията, защото по принцип тогава шанса да забременееш е най-голям. И все пак по принцип сперматозоидите живеят около 6 часа във влагалището на жената и ако достигнат матката могат да седят там до 3, 4 дни ( зависи от условията ), но при положение, че си била и в цикъл, се съмнявам да си бременна :] Все пак си направи тест, за да бъдеш напълно спокойна. ;]]

159.   Благодаря за отговора :) Ще си направя и тест :)

160.   Не знам до колко ще съм полезна, но аз съм чула, че жената може да забременее само когато е в овулация, или по-точно при 99 % от случаите, това се случва точно тогава! А по време на цикъл е невъзможно или шансът е изключително малък! Но все пак нека да сие има предвид, че винаги има изключения и да се внимава повече!

161.   160, чувала съм за няколко такива случая. Причината е, че овулацията е настъпвала след меструацията, а сперматозоидите могат да живеят не много малко време в половите органи на жената. Забременяването става точно по време на овулация, но може да е със сперматозоиди, изхвърлени по-рано. Освен това не може да се каже със сигурност кога ще е следващата овулация.

165.   Позната има два аборта от секс към края на цикъла.

167.   здравеите, в май месец ми дойде в началото на 5 след това след 10 дни отново получих менструално кървене но беше с един по розов цвят, а днес разбрах че съм бременна, възмойно ли е да забременея през втория цикъл ако мога така да го нарека.

168.   помогнете ми с отговор, дойде ми в на4алото на месец май, след това 10 дни веднага след цикъла пак ми дойде, вървше ми някаде 10-12 дни възможно ли е тогава да съм била в овулация а всъшност да ми е варвял повторния цикъл, които имаше странен цвят розов на места червен

169.   168, такива неща не се пишат по форуми, а се ходи на лекар. Тук може да ти се даде съвет за нещо, което няма вероятност да е опасно за самата теб. Лекар!

170.   И аз мислех, че не може, ама имам вече 2 аборта от такава ситуация.

171.   И аз имам една питанка... Мога ли да забременея ако нямам цикъл.. Смисъл пия едни лекарства за стабилизиране на хормоните, защото не се развивам нормално, та с гаджето ми правихме секс и той свърши в мен и сега се чудя мога ли да забременея ако нямам цикъл.. идва коагто си иска, но за 4 предполагаеми години в пубертета ми е идвало 3 пъти и се чудя дали е възможно..?

172.   №171 - липсата на сексуална култура и страшно нещо.

Без значение колко пъти в годината цикълът ти идва, факт е, ме го имаш, а щом е така вероятност от забременяване ВИНАГИ има. (Още повече в този абсурден случай - приятелят ти да свърши в теб).

По най-бързия начин се консултирай с гинеколог, за да разбереш какво се случва.
SFA

101-150 от 246