Споделена история от Здраве

Може ли да се забременява докато си в цикъл?
Здравейте, искам да ви споделя моята история и съответно да получа отговор ако е възможно. По-време на цикъл правихме любов с презерватив и накрая се оказа, че той е бил скъсан и всичко е вътре в мен. Може ли да се забременява докато си в цикъл? :(

Коментари

51-100 от 246

53.   Какви са тези глупости, мисля, че конкретно е казано - забременява се по време на ОВУЛАЦИЯ! Не се излагайте, вземете почетете и помислете. И много правилно първо да се бяхте пообразовали малко, а и си има тест за бременност. Пък и да сте бременни, ако толкова не го искате детето има си и АБОРТ! Има и едни хапченца до 72 часа ама са 32 лв, ако не се лъжа, няма да правя реклама ама все пак, ако се опасявате изпиите навреме една таблетка! И каквото е писано ще си стане! Просто гледайте да внимавате! Прочетете всичките коментари и ще видите няколко различни случки по време на цикъла, малко след края, преди началото - тоест около времето на цикъла и по време на овулация - ползвайте презерватив и най - добре, за да сте сигурни преди да свърши вашия човек го помолете да извади пениса си от вас ! НЕ Е СЛОЖНО !

54.   Нека се запознаем с процеса овулация.Всяка жена има нужда от метод за пресмятане на датата на овулация. По този начин може да прецени кои дни за зачеване са най-вероятни или обратното – да се предпази от такова.

Овулация се нарича процесът на пукане на фоликул в яйчника на жената, в резултат на което се освобождава яйцеклетката годна за оплождане. Процесът настъпва 14 дни преди края на цикъла или средно от 24 до 36 часа след повишаване на Лутеинизиращия Хормон. Продължителността на процеса трае 1 – 2 дни, а освободената яйцеклетка може да живее само от 12 до 24 часа. Трябва да сте с редовен цикъл, за да се позовете на този метод.

56.   Абе вие бавни ли сте ?!

58.   Aабее глупости не правете секс на тази миризма бее хора няма да умретеее простаци такивааа

59.   Искам да попитам, знам че въпроса е банален но искам да зная,с моят приятел правих ме секс, на третия ден от месечният ми цикъл,и той свърши в мен, като ми обясни че немога да забремене я. Моля ви кажете ми нали не съм бременна,не че не го искаме но за момента е по добре да не става.

60.   АЗ ИМАМ ВЪПРОС ПОДОБЕН НА НЯКОИ ОТ ГОРНИТЕ, НО НЕ ВИДЯХ ОТГОВОР ... АКО ПРАВЯ СЕКС И СВЪРША В МОМИЧЕТО 1 СЕДМИЦА ПРЕДИ ДА Й ДОЙДЕ ЦИКЪЛА ПО ГРАФИК, ОЧАКВА СЕ ТОЗИ ДА СПРЕ, А НЕ СЛЕДВАЩИЯ НАЛИ, ТЪЙ КАТО ОСТАВАТ НЯКОЛКО ДЕНА ... КАТО ЦЯЛО ДО КОЙ ДЕН СЛЕД КАТО СВЪРШИШ В МОМИЧЕ И СПИРА ЦИКЪЛА ?

61.   А бе хора едни и същи въпроси четете . Вие не разбрахте ли, че за всеки организъм е различно зависи как ще протече всичко .

62.   Про4етох вси4ко..но едно ми направи впе4атление 4е вси4ки деца от 13-15-16год имат стаж,но са мн мн бедни на информация...аз искам само да питам как мога да си спра цикула-без никакжи химии

63.   Аз мога да ви кажа!Не правете секс за да не се чудите после и да се притеснявате ще ми дойде или няма да ми дойдел?Май сте прекалено малки и не знаете как се прави секс?А това по време на цикъл-много гадна работа бе ?Вие да не сте като животните та не можете да остискате някой друг денлОмъжена съм 12 години и никога не съм се притеснявала и не съм имала нежелана бременност.Имам 2 деца и искам трето.Отидете на генеколог и поискаите съвет да ви обясни по- подробно и четете малко повече.........

64.   • По време на менструация също може да произтича овулация, макар и рядко ! Правете секс само с презервативи !

65.   Тука се редуват малоумни въпроси с компетентни отговори. Ама тъпите загорели хлапета вместо да четат упорито продължават да се излагат. Та значи...могат да намерят сайта, а не могат да отворят учебника по биология или поне да питат чичко Гугъл за тия работи. После политиците ни били виновни за оправията. Само гледайте какво чудо ни предстои с тая вопиюща простотия, дето иде!!!

66.   С приятелката ми правихме френска любов и аз свърших. После не се измих и правихме секс без презарватив,но аз не свърших в нея(на нея тъкмо и беше свършил цикъла). А след една седмица тя ме казва ,че и се повръща и всичко е боли Има ли вероятност приятелката ми да е бремерна? Моля Ви за съвети .

67.   Има голяма вероятност да е забременяла!

68.   Здравеите на всички искам да ви попитам следния вапрос ... ако приятелката ми е в цикал 1 дена преди да свурши цикала и аз съм свуршил в нея има ли вероятност тя да е бременна пишете ми ... благодаря предваритвлно !

69.   Леле какви ли не глупави коментари прочетох в този сайт.Не мога да разбера какъв е смисъла да пишат някой ограничени същества и да критикуват и дават съвети от рода "...толкова ли сте загорели...", "не можете ли да издържите без секс 10 дена..." , ами разни хора с разни идеали.По-добре запазете мнението си за вас и не берете грижа за малолетните деца, те си знаят, така ги е отвял вятъра, а и няма нищо лошо в това да консумират любовта си, щом я има, гледайте си вашите деца, а и чесно да Ви кажа, едва ли с тези комплексарски начини на разсъждение ще спечелите доверието им да ви споделят този момент на страст и любов когато настъпи,защото за мен секса е любов, не спорт.Няма смисъл да си губите времето с изблици на нервност и дори преливащи с ярост,по-добре задръжте мнението си за Вас и не се обаждаждайте щом не можете да помогнете на хора в нужда,без значение дали са на 13 или 40 години, всички сме равни, живеем в свободна държава и всеки е свободен да прави това което му се иска!Отново повтарям, че няма нищо лошо в правенето на секс, стига да не е безразборен, еднодневен и безсмислен...стига да не го правим, защото е модерно или, защото някой друг го е пожелал, а защото ние го желаем!

Така сега и аз ще ви споделя моят "житейски, сексуален опит " , макар че не бих го нарекла така.Имам почти 2 годишна връзка и сме минавали през този ад и сме минали през доста беззънни нощи тормозещи ни от въпроса "...дали има живо същество в мен..".Доста трудно минах през този период.Ще ви разкажа всичко.Правихме любов с приятелят ми, беше изключително..отдадени един на друг,с цялата страст ковто би могла да съществува и тъй като аз бях чувала от доста приятели, че няма вероятност да се забременее по време на секс, пожелах приятелят ми да свърши в мен.И найстина това беше върховната точка на екстаза..просто не може да бъде сравнено с нищо друго,но...! След това наступи ада.Беше някакъв уникален ужас.

Разбира се, че искам той да е човека до мен, до края на дните ми,но сега не е време за бебе, просто нямам тази физическа, психическа и емоционална готовност з анего, има доста пречки който ни спират.Съветвахме се с доста хора,един казваше, че не е възможно, друг, че е възможно и така решихме да се посъветваме с лекар.Първо попитахме генеколог който беше категоричен, че няма никакъв шанс да се забременее,после се посъветвахме с приятел- бащата на, който е собственик на болница и найстина си разбира от работата, а и той също е гинеколог и разбира се беше категоричен в мнението си, че няма вероятност.Въпреки това, аз не се бях успокойла, както и приятелят ми.Сметнахме за най-добре да взема хапче Escapele и реших да попитам и аптекарката дали е възможно и тя ми каза "Не" и ми обясняваше за овулацията и други подробности.Нямаше неша от сорта може, но 1 % и подобни коментари, всички бяха категорични.

Не знам до каква степен могат да ви оспокоят тези мнения на "специалисти" , който едва ли биха се пошегували с подобно нещо. Въпреки всичко аз взех хапче, но в момента съм в същия период и искренно се надявам да не нося живо същество в себе си, защото не съм взела хапче. Това е всичко, което исках да ви кажа и на всички тези, който имат намерение да ме критикуват,хич да не го правят, защото няма никакъв смисъл и без това мнението им няма да значи нищо за мен! Мерси предварително!

70.   Извинявай 69, само 1 въпрос имам-как се правят тогава децата?

71.   "И тъй като аз бях чувала от доста приятели, че няма вероятност да се забременее по време на секс"

И аз знам, че само на вечеря стават тези работи. :)))

73.   Такааааааааааааа тъпите коментари тука неможах даже да си направя сметка колко са, аз забременях в цикъл, т.е. има вероятност, някъде по-нагоре прочетох един коментар на една вряла и кипяла кака, която от 7 години мъжа и свършвал в нея в цикъл и нямала проблеми, че даже и акъл дава как нямало никакъв шанс. А това, че всеки организъм е различен не го взема в предвид май.

74.   A когато си пил ескапеле задължително ли след това трябва да прокърви жената ? ако е така и това не стане какво да с прави ?

75.   ХИхихи найстина има толкова неграмотни хора!!!!

76.   HаЙстина ли? :D

77.   Bсичко е възможно макар да знам, че по време на цикъл не става.

78.   Здравейте, искам да кажа че след цикъл по принцип не може да се забременее.. но както всички знаем нищо не е невъзможно.. проверката висша форма на доверие.. проверете сами :) дали има .. причина за притеснения :)
аз искам да ви задам един въпрос.. аз съм на 17 год. и преди 3 месеца за 1ви път спах с приятеля ми.. когато той тръгва да влиза понякога ме боли.. но последния път се случи нещо странно... когато тръгна да влиза.. ме заболя.. освен това и той усети затруднения при влизането.. но нищо повече .. беше хубаво.. но след 1 ден заедно с бялото течение се появи и малко кръв.. това май не е нормално.. моля дайте съвет .. какво да правя.. :) Дали има общо с приятеля ми.. или е нещо др.. чела съм че и от притеснение се получава :) помогнете, благодаря предварително ..

79.   Здравейте! Много моля за помощ!!!

Докато се любихме с приятеля ми той засмука гърдата ми и текма сладникава течност наподобяваща мляко.
МОжЕ ЛИ ДА СЪМ БРЕМЕННА МОЛЯ КАЖЕТЕ МИ!!!

80.   Здравейте не е задължително да сте бременна, често пъти от женската гръд сълзи някаква течност. При бременните се нарича коластра

81.   Искам и аз да питам нещо относно тази тема .. Значи правих и аз секс с гаджето ми докато съм в цикъл и постоянно ми причернява и ми се завива свят , дали е възможно да съм бременна ???

82.   Да понеже и аз не бях сигурна при повторен секс 1 ден преди цикъл взех ескапеле и се надявам всичко да е точно но вече 3 ден не ми е настъпил цикъла дано хапчето да е 100%

83.   Значи е възможно, така ли ???

84.   Hе съм сигурна затова и пих ескапеле но изживяването си заслужаваше а и цената му е 28 лв така че за по сигурно че тестовете отчитат чак след 4-5 ден а най сигурно след 8 а тогава е вечекъсн

85.   Здавейте ! Миналия месец на 5-ти правих секс с едно момче, беше пил е го правехме без презерватив. Каза че не е свършвал но все пак съм много притеснена, няколко часа след акта ми дойде. Този месец ми закъснява вече с 7 дни. Има ли възможност да съм бременна ?

86.   Ако повтаряте без презерватив може ли да се забремене,като се има преджид 4е мъжа свършва вън?

87.   Cледкато е повтаряне мисля си че да ако не е ходил по малка нужда помежду "сеансите"

88.   Към всички момичета, които не знаят кога и от какво могат да забременеят, защо когато ви е дошла първата менструация не сте отишли на генеколог, той най-понятно за вас, може да ви обясни за тези неща? Не може да правиш секс без да си запознат с последствията. Това е лекомислено.Някой вече написа, че секса не е само удоволствие :)

89.   Здравейте искам да попитам дали е възможно да забременея след като приятелят ми свърши в мен 9 дена след приключване на цикълат ми.

90.   Внимавайте какво правите. После ще е късно. Пазете се.

91.   В предпоследния и последния ден от цикъла ми правихме секс и общо е свършил 4 пъти в мен (по 2 пъти на вечер). бих се радвала ако съм бременна и ако се появят симптоми ще отида на лекар,но ми е интересно дали има энаение количеството сперма което е попаднало в мен

92.   В последните 1~2 дни от Цикала ми правих секс но презерватива се скъса в момента в който приятеля ми свърши ... имаше капка две по мен и видях как останалото от спермата се изтреля на страна ... ако В МЕН са попаднали сперматозоиди вазможно ли е да съм бременна ?

93.   Има много жени в този сайт ,който правят какви ли не отчаяни опити да забременеят и може би са стигнали и до този изход за да питат дали е възможно и по този начин да пробват вапреки, че знаят ,че не е много уместено , а е супер грозно от друга страна някоя да ги обижда по този начин , че не са чели или че не си познават тялото и други такива.ето аз примерно влезнах тук по същата причина , защото пробвах какво ли не и вече незная какво друго мога да опитам.и не е защото не си познавам тялото или поради това ,че съм неграмотна.

94.   Всички се паникьосвайте! Може да се забременее по време, 2-3 дена преди, 2-3 дена след и най-вече около 14-ти ден след 1-ви ден от цикъла.Испадайте в истерия (САМО ВИ ПСИХЯСВАМ!!!) ! Не би трябвало да е възможно забременяването по време на цикъл по простата причина, че яйцеклетката (нещото което трябва да се оплоди - за малоумните) се разкъсва и се изхвърля от тялото на жената (няма какво да се оплоди - за още по-малоумните) и следователно няма забременяване, НО природата си е природа и винаги има анумали, затова не може да сте напълно сигурни.

95.   До номер 93.
Миличка, колкото и невероятно да звучи - да, може!
След 3 години неуспешни опити, куп некомпетентни мнения на, уж, добри лекари, се оказа, че нивото на пролактина в организма ми е много високо и дефакто съм можела да забременея единствено и само по време на цикъл, тъй като овулацията ми е настъпвала именно тогава. А само по време на ицикъл не бяхме правили опити. Терапия съществува и резултатът е доста бърз - 2 месеца ми отне да забременея след като я започнах. Скъпичко е - около 400лв и двете лекарства, но пък си заслужава. :)
Ако искаш остави имейл, за да ти дам координатите на лекаря ми, който е много, много добър диагностик. Е, не само диагностик, но за начало това ти трябва.
Кураж!

96.   Всъщност при менструацията наистина се изхвърля не оплодената яйцеклетка но основната задача на мензиса е отделянето на лигавицата на матката от вътрешната страна на матката се наслоява лигавица в която се запрепя евентуално бебче и ако такова няма след 28 дни лигавицата се изчиства под формата на кървене тогава се изхвъря и не оплодената яйцеклетка ,НО има и жени които овулацията им е точно по време на цикъла на някои малко преди а на други като мен веднага след него въпреки че е точно 28 дни и по учебник трябва да е на 24 ден много дълго правихме опит за бебече и доктора ми обясни тези неща за това почнахме веднага сре и стана така че не разчитаите на това дали сте точно преди повреме на или веднага след мензис просот взимаите предпазни мерки може да се ЗАБРЕМЕНЕЕ ПО ВСЯКО ВРЕМЕ при всяка жена е различно независимо дали цикала ви е редовен 28 дневен или на

97.   Много ти благодаря номер 95 наистина имаме нужда по някой път от една добра дума ! mi6kata_8@abv.bg това е пощата ми прати ми ако ти е удобно кординатите за да се успокоя напълно.мерси предварително !

100.   А може ли да се забременее още първия ден от цикъла?

101.   Правих секс с приятеля си и ми дойде. Той реши да свърши в мене. След като приключихме помосилх че сичко е окей и съм в цикъл но уви не беше така вече мина един ден а на мен още не ми е дошло. Какво може да ми се случва ?

103.   Здравеите искам да попитам ако сперма е попаднала във влагалището ми 1 2 дена пшреди да ми доиде мойе ли да забременея и ако ми доиде 1 2 дена след попадането на спермата в мене и цикъла ми е някак по слаб това признак за бременост ли е или нищо ми няма щом мие дошло всичко е наред

104.   Дали може да се забременее или не си е въпрос на конкретния организъм....всичко е индивидуално.Понеже аз в момента имам същия проблем,даже бях във цикъл и след въпросният секс цикълът ми спря,мисля да се посъветвам със лекар....Така че съветвам и вас да го направите за да сте по спокойни :) Този форум не може да ви даде нищо освен мнения на различни хора,които както мен и както вас не са наясно дали са прави или не :) Успех и дано всичко е наред :)

105.   Правих секс с приятеля си докато съм в цикъл и след един ден ми свърши. Възможно ли е да съм бременна ??? Моля ви отговорете ми!!!

106.   Номер 105, напълно е нормално да го прекъснете цикъла със секс по време на менструация. Не си бременна. За твое успокоение си купи от аптеката тест за бременност 10 дни след половия акт. лекар съм.

107.   Здравейте!!В мензис съм, но с приятеля ми го направихме 3-тия ден по време на цикъла..Не съм сигурна, но нещо от вътре ме гризе, че може да се е изпуснал в мен (съвсем малко).Е, предполагам, че ако имаше нещо тревожно партньора ми щеше да ме уведоми понеже не сме готови за дете.. , но въпреки всичко бих искала да се консултирам с вас.. При условие, че обикновенно цикъла ми трае 5-6 дена (с малки изключения и по дълъг период), има ли голяма опасност да съм забременяла ?! Надявам се да получа бърз и точен отговор :) Благодаря предварително!!

108.   107 не правете секс докато си в цикъл.Поне го правете с кондом знаете ли за една болест наречена катар ? и да не знаете води до безплодие - и за мъжа и за жената.(има 2 болести наречени катар да не си помислете, че съм някъв луд)

51-100 от 246