Споделена история от Здраве

Може ли да се забременява докато си в цикъл?
Здравейте, искам да ви споделя моята история и съответно да получа отговор ако е възможно. По-време на цикъл правихме любов с презерватив и накрая се оказа, че той е бил скъсан и всичко е вътре в мен. Може ли да се забременява докато си в цикъл? :(

Коментари

151-200 от 246

173.   Ама там е работа, че цикълът ми липсва :) Просто го няма.. и това което уж е идвало не е точно цикъл, а някви си лични аномалии...

174.   модератора - моля, пишете на кирилица, не публикуваме коментари на латиница!

175.   В деня в които ми свърши цикъла правих секс с приятеля ми, оказа се, че кондома се е скъсал. На следващия ден пак прокървих. Възможно ли е да съм забременяла? Направих си тест - отрицателен, но гърдите ми ще се пръснат...

176.   вижте знам че е много смешно но нали не можеш да забременееш без да си направил секс

177.   не може да се забременее в цикъл (обаче може да има "шарена" бременност, при която едната яйцеклетка е годна, а другата се изхвърля чрез цикъла)

значи, средно около 12 дни след като цикъла ти спре си в оволация, което означава че тогава има голям шанс да забременееш, но докато си в цикъл не можеш!

178.   177, бъркаш понятията „менструация“ и „цикъл“. Жената ВИНАГИ Е В ЦИКЪЛ, чак до менопаузата. Той почва с началото на менструацията, трае от 28 до към 33 дни и свършва с началото на следващата ненструация.
И по време на менструацияа е възможно забременяването. Изобщо, една здрава и млада жена винаги може да забременее!

179.   нали една жена не може да забременее без да направи секс нали трябва да го направи за да забременее

180.   Не се забременява от -
- фелацио (свирка)
- френска любов, в която жената е пасивната
- галене с пръсти
- друга любовна игра, в която няма пенетрация на мъжкия полов член във вагината

Възможно е обаче
- да навлезне сперма във вагината при анална любов да кажем, затова веднага след това се измийте.* Изобщо, ползвайте кондом при анална любов, най-малкото е хигиенично
- когато мъжът се изпразни върху срамните устни на жената при лювовна игра
- когато я гали с пръсти, с които е докосвал семенна течност *последното е доста теоретично, не ми е известно жена така да е забременяла

горните три са опаснички за млади жени, които забременяват много, много лесно.
Затова внимавайте!

Забременява се при
- секс, т. е. проникване на членът във вагината, ако жената не взима противозатачни, ако не се ползват кондоми
НЕ ВЯРВАЙТЕ НА МОМЧЕТА И МЪЖЕ, че щели да ви пазят!!!!
Не е вярно, те могат само да контролират и да изкарат члена си преди еякулация, но преди това изтича семенна течност, която не могат да контролират!

До авторката - не вярвам, че си бременна, спокойно, но имайте мокри кърпички до леглото, нека момчето се мие и бърше, преди да те гали.

181.   цикълът ми закъснява знам че не съм бременна защото не съм направила секс но не знам защо закъснява моля ако може ми помогнете!

182.   181, пиши на каква възраст си. Иначе е нормално това, спокойно. Особено при млади жени и жени, чиито цикъл е още нередовен. Чакай, тялото не е машина. Може да си стресирана, да е от времето. Наспи се, наяж се, вземи си витамини. Ще ти дойде. Ако все пак2 месеца не ти дойде, отиди на лекар да ти изпише хормони. Спокойно!

183.   Благодаря 182 аз съм на 14 години

189.   Почти всичко казано е вярно, но има нещо което им убягва на хората и това е че сперматозоидите могат да оцелеят доста дълго време във влагалището. Тоест те могат да изчакат да се появи нова яйцеклетка и да я оплодят.

190.   Здравейте! C приятелката си правехме секс, но тя е в 4-тия ден от цикъла. Да ли ще забременее?? Моля Ви, помогнете ми да не си пропилея живота!!

191.   Никой не може да каже, дали ще, но има достатачно такива белички станали. Ако е късно за Ескапел *72 часа след акта, а ти си дори свършил в нея, моли се на Провидението.
И да ти е за урок - като не искаш да си пропилееш живота, вземи контрацепцията буквално в твои ръце - има едни продукти, наричат се кондоми и с ръчички се развиват върху члена ти. Успех, ще се справиш!

192.   191 не са минали 72 часа и да свърших но беше съвсем малко мн малко беше Дано да ни хвани и вече ако ни стана баща ще го прая с кондоми минали са 7 часа даа взема ли Ескапел или не

193.   Имам един въпрос и очаквам смислени и по възможност достоверни отговори! Опасно ли е забременяването в края на овулацията?

194.   Здравейте!

Кратко точно и ясно - Да, една жена (която е в здравословно състояние да зачене) може да забременее по всяко време (като причините за всеки случай, извън приетото за нормално зачеване могат да бъдат най-различни). Всичко друго е мит!!!

Надявам се да съм полезен.

195.   Ами примерно ако си в цикъл и правиш секс ако забременееш спира ли ти веднага.. видях коментара по-нагоре, но не видях 0тговор?

196.   195, не - не ти спира веднага. Цикълът е времето м-у първия ден на менструацията и първия ден на следващата. Имаш предвид явно самата менструация, защото цикълът е всичко - и менструация, и оволация и т. н. и трае обикновенно 28 до 33 дни. Затова не се гледат дати - дошло ти е на 2-ри, сега чакаш пак на 2-ри. Може да съвпадне, но това е случайно. Един календарен месец е 30-31 дни, а най-вероятно цикълът ти е 28 дни.

Както и да е. По време на менструация също е възможно една млада и здрава жена да забременее. Затова трябва да се внимава винаги!
При самата менструация ти изхвърляш СТАРАТА, неоплодена яйцеклетка, която в рамките на миналия ти цикъл се е отделила, озряла е и НЕ Е БИЛА оплодена. Освен това се бели самата матка и се изхвърля всичко, което е трябвало да бъде тук, за да се загнезди оплодената яйцеклетка. Обаче като не е оплодена яйцеклетката всичко се изхвърля - менструация. Дали ще правиш секс и дали ще забременяваш, това нищо не значи за тази стара яйцеклетка, която ще бъде изхвърлена на всяка цена.
Това, че мъжът свърши в теб днес не значи, че самото оплождане ще е днес! Това, че днес имаш менструация, не значи, че не можеш да имаш ДРУГА зряла за оплождане яйцеклетка. Имаш два яйчника, не знаеш хормонално как си. Може дори две яйцеклетки да бъдат зряли по едно време и да бъдат оплодени - двуяйчни близнаци. Може от една яйцеклетка и един сперматозойд да станат две бебета - еднояйчни близнаци - напълно идентични биологични клонинги.

Щом ги има тези неща в природата, представи си какво още може да те очаква. Може да си првила секс 6 дни преди оволация, сперматозойдите да оцелеят, заради специалните условия точно по това време и да те заплодят точно 6 дни след това! 6 дни е много, ще кажат някои, но 3 дни 100%. Тоест - да правиш секс на 2-ри, но да забременееш на 5-ти!!!!

Конкретно при теб - на вече старата яйцеклетка, която изхвърляш ? е все едно ти дали ще я бомбанираш със сперматозоиди или не. Тя не може да се заплоди и бива изхвърлена ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ. Оплодена може да бъде съвсем друга яйцеклетка, която е в съвсем друг стадии. Дори да се заплоди другата яйцеклетка, старата си бива изхвърлена и ти нищо необичайно не усещаш. Доста време не усещаш нищо, защото не става веднага бебе - твоята яйцеклетка и половата клетка на мъжа (сперматозоид) сливат ДНК-то си и стават ЗИГОТА - две клетки, почват да се делят и са няколко клетки в началото. За да стане дете са нужни месеци.
Не случайно е позволено до 12-тата седмица да се прави аборт - лекарите знаят, че до тогава не става плодът няма нервна дейност, мозък и т. н. След това почва да се образува мозакът и се счита един аборт за убийство.

Вземи и чети по темата, нарочно ти го разказвам като приказка, не е супер точно, но дано ти помогне да разбереш някои елементарни неща, които се случват с тялото ти. Много съм разочарована, че поредна генерация българи расте без елементарна полова култура! Не сте виновни вие, просто културата ни е повредена от 500 години Османско робство и 70 комунистическо... въпреки това, книги има - четете!

197.   Аз си църкам постоянно, когато приятелката ми е в цикъл. 1-2-3-4-5 ден, нямам празно. Луд съм. Карам я отзад ама се прави някой път.

198.   А на мен трябваше да ми дойде на 9-ти закъсня ми с два дни и правихме секс с приятеля ми, сега вече е 15 и още не ми е дошло възможно ли е да съм забременяла???

200.   Здравейте :) Преди 2 дни спрях да кървя от ежемесечната ми менструация, но вчера с приятеля ми решихме да направим секс без предпазни мерки... както се знае той НЕ СВЪРШИ в мен, а върху мен... може да съм на 18 години, образована съм особено на тая тема със секс и контрацептиви, но все пак искам да попитам вас (тези които имат по голям опит ) дали все пак има някаква вероятност да съм заченала.. редовен ми е цикъла - на 23 или 24 ден ми идва менструацията и ми трае 5 дена (рядко 6) моля отговорете :)

201.   200 резултата от такъв като твоя експеримент една приятелка си го гледа вече 8 години.
Лола

202.   200, ако беше „образована“ на тази тема, нямаше да задаваш толкова глупави въпроси. Ако не си бременна, продължавай с експериментите и скоро ще бъдеш поредната (селска) временна бременна булка.

203.   202 Май много знаеш ти кои са селски и кои не.. момичето иска да пита. к'во тряя се правит е на интересни беее.. направо ме убивате..

204.   Нямат ли анал тия жени бе?

205.   Здравейте, имам много странна случка:( Снощи се скарах с приятеля си защото правихме секс без презерватив... той свърши вън но след това направи нещо което ме вбеси. Омаза си пръста и бръкна с него в мен. Направо не знам защо го направи 3 години сме заедно и не сме говорили за деца и това не се е случвало. Бихте ли ми казали има ли вероятност да забременея по този начин. Благодаря предварително.

206.   Здравейте, искам да ви попитам, с приятелят ми правихме секс по време на цикала ми, беше ми 5 ден,а тогава ми карви супер малко. вазможно ли е да забременея? кажете моля ви? благодаря предварително.

208.   206, да възможно е да забременееш така. Що за въпрос? Ако не са минали 72 ч. от акта, вземи веднага Ескапеле. Продава се без рецепта, към 35 лв. е
Друг път ползвай презерватив.
Не се оставяй на мъжът да те „пази“ и не си мисли, че те предпазва менструацията - виж бременните булки. Не е било планирано и не е било от „спукан кондом“ бъди сигурна - било си е от необезопасен секс. Опичай си акъла или прави аборти, раждай...
А, и другия път като минаваш на червено, не се питай СЛЕД ТОВА възможно ли е да те удари кола - ще е твърде късно.

209.   Моля ви, помогнете ми!
Последен ден ми е и правих секс с приятеля си без презерватив. Той свърши в мен, след това не отидох до тоалетна, после само се избърсах. След това ми вървеше много малко. Два часа след това си сложих 2 аспирина във вагината. Сега вече не ми върви. Моля ви ще се побъркам, дайте ми някакъв съвет!

210.   Спокойно, 208 - помагаме ти.
1-во Отиди до аптеката, купи си Ескапеле
2-ро изпий хапчето с чаша вода
Готово!!!

И друг път не си пъхай аспирини във вагината - най-много да си докараш някакво разширение на капилярите там. И да се миеш, и да не се миеш, когато правиш секс без кодном и без други предпазни средства, 100% ще завършиш на магарето за аборти и раждания.
Успех
П. П. това, че си в цикъл изобщо не значи, че трябва да го правиш без кодном! Моля те, образовай се малко, вместо да правиш бабини-дивитинини, защото утре може да си пъхнеш във вагината и калиев перманганат по тази логика... и пак да забременееш!

211.   Да ясно ама ми казаха няма вероятност да не си взимам Ескапеле и да се успокоя, а и аз отидох веднага до тоалетна изпишках се измих се и се надявам да няма нищо. Ама все пак кажете и вие нещо, даите съвет.

212.   Здравей те. Икам да попитам дали мога да съм бремнна сле като с приятеля ми го правихме на 2 ден когато бях в цикъл и свърши в мен?

213.   след един гаф, пих ескапеле, пак ми закъсня. Отидох на лекар и лекарката реагира така "ооо, вие сте една от малкото жени на който ескапеле е помогнала. А всъщност истината е, че партньора ми е увреден. Внимавайте!

214.   Здравейте, ще изтърпя критиките Ви, на 27 год съм, случката е такава, цикълът ми е редовен + - 1/2 дена, пробвах да си го забавя с вит С, като започнах да пия по 4-5 таблетки 5 дена преди да ми дойде на 4 -ти декември за няколко дни, защото исках да имам перфектната вечер във ваната с приятеля ми, та дойде ми седмица след деня в, който го чаках т. е на 11 ти декември (т. е витамина си свърши предоволно работата). Обаче от прекалена възбуда, докато се усетя, приятеля ми каза - свършвам в теб ( първият ден от цикълът ми). И така, докато се усетя... след 5 минути се изпишках. Мисля, че и оргазъм достигнах. На вторият ден мензисът си ми тече нормално, на 13-ти много оскъдно, а днес пак нормално( по принцип ми е 5-6 дни) Питам има ли вероятност след тази заплетена ситуация да съм забременяла? Не искам да пия ескапел или подобни, ако сега пия някакви противозачатъчни какво може да объркам или да си помогна и след колко време мога да си купя тест за бременност и да проверя, защото това забавяне ми се случва за пръв път и не съм наясно! Грешката е изцяло моя, за това, че правя тези експерименти, надявам се някои лекар да ми даде съвет, защото не желая да забременявам в момента, и не желая да правя аборт, не съм правила до сега, дано не се и налага! Много моля, кажете според Вас, каква е реалната вероятност да съм бременна? М/у другото мисля че има значение-пия алкохол и пуша по 1 кутия цигари на ден. Благодаря

216.   Ако правя секс в третия ден с презерватив и след това на др ден ми тече всеедно е в последния ден какво означава това да се претисневам ли

217.   Здравейте,
Относно номер 214. не желая да съм груба, но щеше да е добре ако беше прочела коментарите по-горе, има доста добре описани случки и отговори и както и другите споменаха, човешкия организъм е индивидуален за всеки, за това моя съвет е да посетиш гинеколог, защото той най-добре може да отговори на всичките ти въпроси. А и не само на нея, а и на всеки. Тук можете да давате коментари и да споделяте какво Ви се е случило, но всеки идва с различни въпроси, кой компетентен и мислещ, че знае всичко, кой прочел нещо. Най. добре посетете гинеколог :))

218.   Исках да попитам само по време на овулация ли е възможно забременняването всмисъл деня и двата преди и след него, защото така съм чела. Благодаря предварително за отговора и се извинявам ако го е имало не прочетох всички коментари :))

219.   Здравейте! 218, не само тогава е възможно, но вероятноста е най - голяма. Аз имам следния въпрос : около 30 часа след полов акт си ми дойде нормален цикъл и всичко си беше ок. 2 седмици след това имах много леко кафеникаво зацапване и си направих тест, беше отрицателен. Все пак има ли възможност да съм бременна? МОЛЯ дайте си мнението!

220.   Здравейте! 218, не само тогава е възможно, но вероятноста е най - голяма. Аз имам следния въпрос : около 30 часа след полов акт си ми дойде нормален цикъл и всичко си беше ок. 2 седмици след това имах много леко кафеникаво зацапване и си направих тест, беше отрицателен. Все пак има ли възможност да съм бременна? МОЛЯ дайте си мнението!

222.   Мацки посетете гинеколог!!! Той най-добре ще Ви обесни всички въпроси :))) всяка жена е индивидуална за себе си. Посетете гинеколог :))

223.   здравейте искам да попитам възможно ли е да съм бременна правихме го на 4-тия ден от цикала ми от тогава минаха 10 дни много бе боли кръста стомаха ниско доло и гърдите ме болят и са надути благодаря предварително

225.   Здравейте! прочетох до един всичките ви въпроси и отговори и не си дадох отговор на моя въпрос... Искам да попитам.. правихме секс с приятеля ми 2 дена след като ми беше свършил цикъла.. Ползвахме презерватив, но той като го изкара беше скъсан и тогава свърши.. оплашихме се много и аз си взех след няколко часа тест, оказа се отрицателен беше глупаво защот знам че се прави най малко след 1 седмица тест.. И въпроса ми е имали шанс да съм бременна отговорете ми..?

228.   Здравейти.
Не съм много наясно с бялото течение.
Щ е ми го обясните ли?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

229.   Може да се забременява по време на цикъла, но само през първите 1-2 ден след това вероятността до 7 ден е много малка 1:1000. И аз имах такъв проблем и гинеколожката ми обясни доста неща по този въпрос.

230.   ДА!

231.   39. Възможно ли е да се забременее от здрав презерватив, тоест всичката сперма си е останала в презерватива и е нямало дупка?

Хахаха Номер 39... а ти можеш ли да изядеш меда от буркана... през стъклото???

232.   Здравейте! Много ме измъчва един въпрос и искам да попитам.. Има ли вероятност да съм бременна, ако с приятелят ми го направихме с презерватив и той не се изпразни в него? Свърши на ръка и след това нито ме е пипал, нито нищо. Беше ми за първи път, но ме е страх, въпреки че не би трябвало да е станало нищо. Лошото е, че сега ми закъснява вече седмица.. Има ли някаква вероятност все пак? Или е от това, че ми беше първи път? Чела съм, че е нормално да закъснява след първия път, но все пак много се притеснявам. Знае ли някой на какво се дължи закъснението?

Бих се радвала, ако някой ми отговори!

233.   Абе хора отидете в някоя аптека и си купете тест за бременност! Няма нищо лошо да питате, но пък толкова тъпи въпроси.. Аз където не съм правила секс ги знам!

234.   Еми според мен не може да се забременее, защото яйцеклетката се премахва и няма какво да се оплоди.

151-200 от 246