Споделена история от Здраве

Студова алергия
Здравейте! Моят проблем е свързан със студа. От както се помня, когато вървя повече от 15 минути в студено време или дори да е приятно времето и да има лек ветрец започват да ме сърбят краката от коленете към бедрата и продължава към кръста. Често съм се докарвала и до рев със този сърбеж, защото е непоносим. След като се прибера на топличко и си погледна краката са зачервени. След около 5-10 минути ефекта отминава и всичко се успокоява. Случайно се натъкнах на статия в тези брошурки на Кауфанд, по-скоро моята майка я е видяла, за алергия към студа. Прочетох и няколко статии из интернет, но там имаше и някакви други симптоми като главоболие и т. н., които аз нямам. Аз се разминавам само със сърбежа, които пак ви казвам... направо е непоносим. Интересно ми е дали има други с такъв проблем и дали това е наистина алергия към студа? Благодаря предварително!

Коментари

1.   При мен кожата на ръцете започва да се напуква до кръв и боли доста силно. При мен е по този начин, но имай предвид, че при всеки е различно. Ако искаш да се увериш, посети лекар. Успех!

2.   Според мен може да страдаш от атопичен дерматит. Това е заболяване на кожата, която кара кожата да изсъхва и се зачервява и сърби. Студения въздух влияе много зле, защото е сух и затова ти се зачервява. Попрочети в интернет още. Успех!

3.   Брат ми имаше такъв проблем.
Докторите не му обраштаха много внимание. Единственото което направиха беше кръвни изследвания.
Оказа се че белите кръвни клетки са три пъти повече от нормата.
Гледай да стоиш на топло, вземай противоалергични лекарства предписано от лекар.

4.   Ръцете и лицето ми се нaпуквaхa до кръв.
Мaжa се със целестодерм. опитaй, имa го в aптеките.
Кaто бях по- мaлкa, бaбa ме е мaзaлa през нощa със свинскa мaс и не помня тогaвa дa ми се е нaпуквaлa тaкa кожaтa.

5.   Аз съм с постоянно студени крайници и миналата година отключих студова алергия. Пръстите на Краката ми се надуха и започнаха адски да сърбят. Отидох до личния и ме прати на хирург, защото ми се появиха едни червени петна. А той пък мен препрати на кожен и там ми казаха, че е студова алергия. Изписа ми кортикостероид, за блокиране на алергията, гинкобилоба(силна) за оросяване и крем за сърбежо. Всеки ден правех бани на краката в леген от мн топла и др с ледена вода. Оправих се, но винаги мога дя я отключа ако не спазвам съветите на доктора
Не съм имала други симптоми освен сърбеж, иди на лекар

6.   Боже мислих, че съм само аз като е студено времето и вървя бързо става така не знам защо четох в интернет, какво ли не ама и ти както казваш нито глава ме боли нито нищо даже някой път и по лицето ми излизат малки ситни пъпчици и като се прибера в къщи на топло и изчезват. Зора е да не се чешеш че още по зле ства и гадно.