Споделена история от Здраве

Фимоза...
Здравейте,
аз съм на почти 13 години момче :).
Имам големи проблеми със пениса... Не може да се забели въобще, ако пробвам да го забеля има страшна болка...

Преди 2-3 години чак ходих при лекар и той ми я забели, но явно много съм ревал и пищял и сега наще ги е жал да ме водят пак.. Не съм го забелвал през това време и сигурно се е влошило страшно много :(.

Наскоро питахме в една болница, но не приемат деца и не знам какво да правя. Ще питаме и в други софийски болници и дано намериме начин за лечение. И не знам има ли значение от това, но пенисът ми е много малък... колкото на бебетата.... мисля, че е от болеста или така нареченото състояние на пениса..

Бих искал да попитам дали други са го преживели и как. Боли ли повреме на операцията.. колко време е възстановителния период и такива подробности..
Благодаря ви предварително, но много се нуждая от мненията ви :(((.

Коментари

1.   Здрасти приятел! Аз съм момче на 18! Искам да ти кажа,че мисля че си достатучно малък едва 13 за да се притесняваш за размера на члена! Искаш ли да ти кажа моя на твоя възсраст колко беше! Ама ще ми повярваш! Надървен беше едва 7 СМ!!!! И след 15 та година почна да расте като хората и сега вече се удвоиха нещата!

До колкото за забелването мисля че баща ти е сгрешил! Докато си бил малък 4-8 години е трябвало по малко да ти го дърпа,малко по малко да ти се " разкъсва" кожичката! На мен като малък такива болки и работи съм изживявал,ама сега съм му благодарен!

Искам да ти кажа че и от редовни чекии също може да се оправиш! Иначе обрязването е дори полезно! Ама докато свикнеш да ти опира главата по гащите ще ти бая гадно! Споко! Кажи какво е станало! :)

2.   Здравей по добре върви на лекар в София има доста добри такива. http://www.pedsurg.net Това е сайт на децка хирургия София влез там и прочети кои са лекарите . От личен опит ще ти кажа че ако ти правят някаква манипулация се слага упойка и не е болезнено все пак лекарите там са специалисти и ще обяснят всичко на теб и родителите ти. Не забравяи че трябва да се отиде с родител защото си непълнолетен. Аз съм доста по голям от теб и ходих на безкръвна операция . Но това не се знае дали ще ти се наложи. Желая ти късмет!

3.   Здравей! Моят син имаше същия проблем. Мисля че родителите ти са допуснали грешка, че не са те завели на лекар докато си бил малък, сега нямаше да помниш, че се е случвало. Та решението на проблема е хирург. Процедурата по отлепяне на срастването трае минутки. Няма нищо сложно и страшно, само малко е неприятно, но ако не го направиш ще имаш понататъшни проблеми. Затова взимай направление за хирург и се избави от проблема.

4.   От автора:
След един месец ще ходя да ме обрязват друг начин няма..
Искам да питам и за друго..
Знам, че немога да забеля кожата, но си пробвам ей така ако стане нещо по случайност и виждам, че все по навътре кожата става на много различни по големина бели точки.
Мисля, че не е обрив, но не знам със сигурност.
Ще можете ли да ми кажете със сигурност какво е и дали е опасно?

Не би трябвало да се притеснявам за това, тъй като е върху кожата, а тя както ви казах няма да е върху мен след месец време..Но искам да зная все пак какво е та ако мен ме питат за такива неща.Ще се радвам да помагам във форуми на такива като мен, зашото след обрязването ще имам личен опит и ще знам най-добре !
Мерси все пак и ще пиша какво ще стане ако на накой му пука :).
Айде чао за сега!

5.   На мен ми пука :) може да пишеш,стана ми доста интересно :)

7.   Здравейте,
И аз на скоро бях на операция към Септември/Октомври. И имам въпрос който гласи: Нормално ли е да е все още не чак достатъчно голям смисъл вижда се главичката и всичко, но е малък, като го надървя става толкова голям колкото принципно трябва да е в нормален размер? Трябва да изчакам още време? Влоших го сам или операцията беше не успешна? да отида на лекар или сам да пробвам с процедури, но какви?
Благодаря :) Момче 14г
П. П- В Англия съм и лекарят, хирург или там както се нарича няма как да е той защото бях опериран в България.

8.   Ми нормално е когато не е в ерекция да не ти е голям, не се притеснявай всичко е наред.