Споделена история от Здраве

Някой може ли да даде съвет при проблеми с менструацията
Здравейте! На тази тема сигурно са изписани хиляди статии - проблеми с менструацията. Свикнала съм и на отвратителностите от 10 годишна, но вместо да се оправя (казаха, че след ражданията би трябвало да се подобри ситуацията) с годините става все по- гадно. Като цяло обилната менструация не се връзва със синдрома на Хашимото, ама аз май съм някакво чудо, знам ли :) Някой може ли да даде идея за народни средства, защото пих всякакви гадости - уж помагат, но пък бюстът ми се разду до 5Д... като ги спра всичко се почва отначало. А вимето си стои. Не съм тийнейджърка, която се комплексира, но понякога едва успявам да работя през т. нар. критически дни... преди обичах да спортувам, сега гърдите ми тежат... моля за съвет и без ебавки от сорта - мъжът ти сигурно е във възторг.

Коментари

1.   Според мен трябва да отидеш на лекар, може би имаш поликистозни яйчници. Ако си с наднормено тегло, отслабни. Виж си хормоните.

2.   Дaвaй тукa инфо зa кaквото си пилa, че гърдите ти се уголемили:)))
Сериознa съм, ще чaкaм дa ми отговориш.
Зa което питaш.... може би ще ти се стори глупaво, но прочети зa мaлaхитa ( полускъпоценен кaмък ). Нямa дa те " излекувa ", но определено облекчaвa, нaмaля.. т. н. Имa и лечебни свойствa, но товa aко прaктикувaш рейки или някой зaпознaт с кaмъните или рейки.
Aко решиш дa пробвaш, купи си нaтурaлен, необрaботен кaмък, ( сaмо зa външнa употребa, отровен е ) лягaш си и слaгaш кaмъкa отгоре зa около 10 мин. Вечер може под възглaвницaтa.
Преди и след употребa, зaдължително измивaй под течaщa водa поне 1-2 мин.
И още не съм открилa кaмъни зa рaстеж нa бюст, тaкa че дaвaй " рецептaтa";)))

3.   До коментар 1 - не, там е и основната идиотщина, не съм с наднормено тегло, а хормоните са ми абсолютно ОК. И съм била на лекар в България, Португалия, Украина, Великобритания... и в Клиника де мульер в Саламанка... нищо ми няма, казват природа, но понякога имам чувството, че ще полудея. И освен това и анемия нямам... колкото и да се излива. Идиотщина...
До коментар 2 - пих Жинера, това е противозачатъчно, но ако обичаш да спиш по корем не те съветвам да го употребяваш. Също пробвах и това което ме посъветваха в билковата... немам предвид кръчмата в София :) основно беше смес от коприва, глухарче, люцерна и прочие кравешки треви :) Не знам кое отключи това нарастване на гърдите ми, но и до сега чувствам напрежение, а и изхарчих сума ти кинти за нови и нови сутиени. Да, течението не е толкова силно вече, но при 168 ръст и тегло 56 кг не е много удобно да развяваш гърди с разлика над 30 см. от подгръдната обиколка. А бях с прост С размер... но пък поне вече мога да ходя на работа без всеки час да си гледам стола дали не съм протекла. Но пък купувм бельо само в специализирани магазини... за крави... ще пробвам с камъните, благодаря

4.   за камуните не знам но аз и след като родих все си ми беше обилно, чак като почнах да пия противозачатъчните драстично намаля но пък сума ти странични ефекти има