Споделена история от Здраве

Болка в левия тестис
Днес ми се появи болка в левия тестис, болката е доста неприятна и като се загледам левия ми тестис е по надолу от десния ( виси по надолу ). Изглежда нещо като артерийка изкочило.... изпъкнало настрани и не знам какво ми има... който знае нещо по въпроса да пише моля :(

Коментари

1.   Споко бре човек. Нормално е единия тестис да е различен от другия. Възможно е нищо да ти няма, възможно е да имаш варикоцеле /прочети си в уикипедията/, може да е и някоя херниика и болката да е от нея, а ти да я възприемаш като идваща от тестиса. Има само една възможност - отиваш на доктор и то веднага и това е и то, не искам да те шашкам с "опцията" преплитане на тестиси. Вярвам, че ти няма нищо, но все пак отиди на специалист. Успех.

3.   Отивай на уролог. Може да е варикоцеле, затова вземай мерки отрано.

5.   И на мен ми изникна такава болка и като чели кожичката на левия тестис ми се опъна малко. Болка имаше 2 дена и малко повече нощи, т. с. нощес ме болеше, докато заспя. От тогава минаха две седмици, болка няма никаква, но кожата ми изглежда все още "различна". Поразрових се из нета за евентуални болести с тези симптоми и имаше две много сериозни, които водят до увреждане. Все пак повечето причини, които бяха за болки само в единия тестис бяха притискване, пристягане защипване с крак или дори с гащи, лек удар.
На мен както казах ми мина отдавна, но все още имам притеснения, понеже левия наистина ми се вижда малко по-дълъг. Пиши ако решиш да ходиш на уролог да кажеш какъв е проблема.