Споделена история от Здраве

Дали съм заразен
Здравейте искам да попитам на какво се дължи умората, сънливостта, червени торби под очите. Преди месец бях имах полов контакт със момиче без презерватив познавам я много добре... и съм сигурен че не е болна от нищо но след като мина 1 месец имах описаните симптоми направих си тест кръв и урина само MCH и MCV бяха със една единица над нормата лекарят каза че нищо ми няма.... ок, но все още не мога да разбера защо не съм се оправил прочетох за ХИВ нямам диария, температура или главоболие... но все още не съм сигурен дали е ХИВ но си мисля че имам дефицит на витамин Б12 след няколко дена ще си направя тест за ХИВ но до тогава искам да попитам може ли да е от друго, да се дължи от друга болест тези симптоми. ще съм благодарен на всеки отговорил защото наистина съм притеснен.

Коментари

1.   при всички заболявания почти има умора и сънливост, други оплаквания имаш ли? може да видиш дали не е хепатит..

2.   (До коментар 1) благодаря ти за отговора относно други оплаквания нямам, остава умората, умора на коленете и на мускулите на краката (обща отпадналост), тези червени торби под очите, сънливост и нямам желание за нищо...

3.   обикновен летен грип

4.   Не вярвам да е нещо сериозно , а все пак като си направиш теста ще се разбере . Това , че имаш температура , кашлица или нещо друго не означава , че си болен от най-опасното нещо . Не гледай в интернет какви глупости пишат , щото всичко е лъжа . Моята лична каза така ''не влизай в такива здравни сайтове , защото това са хора , който не знаят нищо ''

5.   Има моментални тестове за спин-разтърси се в нета и си направи за да ти е мирна главата

6.   Благодаря ви за оговорите :) и най вече че ме успокоихте . Направих си този тест и се оказа негативен нищо сериозно просто липса на вит Б12 ...

7.   Трябва да си правиш медицински изследвания всеки месец,
след всеки полов акт :)
А най-добре, и преди, и след :)

8.   Аз веднъж бях в подобно положение. Направо щях да полудея, само дето човекът, с който правих секс не го познавах изобщо.
Тестовете за спин ми обясниха, че трябва да се правят 3 месеца след акта. Бяха едни от най-дългите 3 месеца в живота ми. А пък ние имаме способността да си самовнушаваме и откриваме всички симптоми описани в интернет на спин, сифилис или каквото и да е.
Но това ми беше за урок, сега съм много по-улегнал и не мисля, че бих имал такава случка втори път.