Споделена история от Здраве

Как да напълнея?
Здравейте, аз съм на 14 години (8-ми клас съм), висок съм 1. 73 и тежа 52 килограма. За мен не е нормално на този ръст да бъда толкова слаб и съм с най-слабо телосложение от всички момчета в класа. Задавам този въпрос, защото много искам да напълнея (а и всички ми се подиграват, заради това, че съм слаб) и дали мога да забавя метаболизма си, защото моят е бърз? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Защо ти е да напълняваш? Излишните килограми са вредни за здравето. Няма как да забавиш метаболизма си, все пак това, че си слаб е ген. Радвай се, че си слаб. Съветът ми е да се запишеш на някакъв спорт, защото той извайва фигурата ти, придава ти самочувствие и самоувереност.

2.   Тръгни на фитнес, ще ти направят програм и си тренирай. С такъв метаболизъм можеш да направиш доста добро тяло - изчистено, стегнато, мускулесто, естествено, без да изглеждаш напомпан. Само с хранене ще е трудно.

3.   Фитнес- 3-4 пъти в седмицата по 1 час и след 3-4 месеца не само, че ще си качил някое друго кило ами ще си с добро телосложение. Гаранция давам.

4.   Ами хапвай тестени храни, картофи, хляб и т.н и дано имаш успех. Аз напримен много пълнея от тестените храни - пица, баници и т.н

5.   Автора го разбирам напълно, защото аз съм почти в същото положение, само дето съм висок 191 см и тежа 76-7 кг.

6.   Aвторе , ти си във възрaст , когaто още " дърпaш " нaгоре ", рaстеш. Нормaлен си , явно ще рaстеш още. Но после и ще вдигнеш кг. Синът ми нa твоятa възрaст беше 185 см нa 62-63 кг. Сегa е 190 см , 88 кг. Съвсем естествено с времето си нaддaде , когaто спря вече дa рaсте ( нaдявaм се , че е спрял дa рaсте де;). Много му се подигрaвaхa , бaстун бил , глист бил....дa aмa сегa кaто е толковa търсен и ухaжвaн от момичетaтa , същите тези се нaвъртaт около него с нaдеждaтa дa бъдaт зaбелязaни и те от девойките;)
Инaче от биренaтa мaя ( нa хaпчетa) знaм че , се пълнее , рибено мaсло също.

7.   Започни да тренираш и да ядеш по едно бурканче фастъчено масло на седмица, определено помага! Личен опит. За 1 месец качих 3 килограма.