Споделена история от Здраве

Цикълът ми не е нормален!
На 23 години съм и имам сериозен проблем с цикъла... Миналият месец ми закъсня с 2 седмици, но времетраенето на цикъла ми беше нормално. А сега този месец ми дойде точно навреме, но количеството не е нормалено! Дойде ми да не да кажа само 1-2 капки и спря.. А това никога не ми се е случвало. Сякаш се мъчи да ми дойде вече 4-ти ден, но не става... Случвало ли се е на някого?? Преди известно време си правих изследвания на хормоните и се оказа, че всичко ми е наред, но пролактина ми е много висок. Референтните стойности са до 620 някъде, а на мен ми е 801. Още не съм отнесла резултатите на лекарката, много се притеснявам.. Може би това влияе на цикъла.. Някой има ли подобен проблем??

Коментари

1.   Виж, първо на 23 г. би следвало да знаеш разликата между „цикъл“ и „менструация“
Цикълът е периодът между първите дни на две поредни менструации.
Ти в поста си говориш за МЕНСТРУАЦИЯ, не за цикъл, защото цикълът ти е поне 28 дни.
Иначе се довери на лекарите за проблама си. Аз лично ти препоръчвам да взимаш противозачатачни, ако не си пушачка.

2.   Най-добре иди на лекар. Може да имаш киста, може да е от стрес, може да са 1000 други неща. Само лекар може да каже каква е причината и какво да правиш.

3.   Върви на лекар.

4.   Номер 1: Ако цикъл и менструация, не са едно и също, как ще обясниш тогава фразите "имам болезнен цикъл" или "цикълът ми закъснява" (които често жените използват)? Нима онзи период от 28 дни е болезнен и закъснява? Или точно мнеустралния период? Следователно цикъл и менструация са едно и също. Цикъл не е периода, в който "не кървиш", а точно периода, в който "кървиш".
Ако според теб онзи период от 28 дни, в който НЕ кървиш, е цикъл, значи си в голяма грешка... Или иначе казано по твойта логика 28 дни си в цикъл и няколко дни в менструация, така ли? Хаххаха Приеми, че според обществото цикъл и менструация са едно и също

5.   Номер 4, не жените, а необразованите жени и нас, защото го е срам да кажат "менструация". Чети иначе листовките, има и в интернет обяснения и ще видиш, че имамправо. това, че лелките говорят грешно нищо не значи
Има си мед. Терминология, то обществото ако мисли, че земята е плоска, тя да няма да се сплеска за тяхна угода? Има елементарни термини, чети и се образовай или говори като лелките пред блока да ти се смее всеки лекар после и да не можеш да разбираш една елементарна листовка на хапчета.

6.   Менструацията е етап от цикъла! И да, високите стойности на пролактина влияят на менструацията, наричана още и мензис!