Споделена история от Здраве

Въпрос относно зъболекар
Добър ден. За първа година съм студент и въпросът ми е свързан с това дали ми се полага лечение на 2 зъба, както беше, когато бях ученик или трябва да си плащам?

До колкото си спомням преди да стана на 18 г. зъболекарката ми каза да побързам да си използвам полагащите ми се лечения на 2 зъба, защото след месеци съм ставал на 18...

Малко по-голям съм и от около 2 години не съм ходел на зъболекар, но от скоро ми се появиха болки на десния кътник и мисля да отида.

Коментари

1.   Отиди задължително на зъболекар, дори да трябва да платиш. Иначе на възрастните осигурени хора се полага едно вадене на зъб и една пломба. Дори и да платиш обаче, ще е много по-малко от при отлагане и освен това повечето зъболекари предлагат разсрочено плащане. Отиди, не се бави, защото понякога инфекции преминават и в костите, обхващат челюстта и не те спасява вече зъболекар, а от един кариес можеш да стигнеш до хирурзите и тогава са огромни сумите. Моят мъж има титан в челюстта, ходи до Германия, защото у нас дори няма такива хирурзи - струва колкото един апартамент. На мен почнаха да ми умират зъбите без причина, успя една лекарка да ми спаси зъбите с близо 1 г. лечение и съм дала над 2 хил. лв за три зъба, което е далавера като се има предвид колко струват имплантите (над 2 бона на зъб). Цени си затова зъбите - инвестирай сега няколко десетки лева, за да не даваш големите пари един ден, защото млад човек без зъби просто не може.

2.   На 26 съм и моята зъболекарка ми предложи отстъпка за 2 зъба по Здравната каса за фотополимерни пломби. Същото правеше и старият ми зъболекар. Просто питай като отидеш.