Споделена история от Здраве

Наднормено тегло и забременяване на приятелка
Имам една позната, която е с доста наднормено тегло. Облича тесни дрехи и прелива отвсякъде. Пие много и пуши. Като гледам си мисля, че е около... 85 кг. минимум. Като дойде у дома и отиде до тоалетната винаги ходи по голяма нужда и после мирише ужасно след нея, храни се с боклуци постоянно и само тъпче. Сподели ми че се опитва да забременее, но не може, и се чудих как да и кажа тактично, че най - вероятно е от килограмите. Прави ми впечатление колко лош начин на хранене има. Корема и увисва пред дънките и като сяда да яде ги повдига преди това. Примерно яде дюнер, след малко катма, после 2 литра бира, после иска друго... и все и е малко, после си взима бирени фъстъци и изяжда два пакета от тях и това в рамките на 2 часа да речем.
Няколко пъти близките и са опитали да и кажат, че яде прекомерно и че от килограмите може да не забременява, но тя твърди, че се храни оскъдно.
Моля дайте ми съвет, защото я виждам, че се измъчва.

Коментари

1.   Килогрaмите не и пречaт дa зaбременее. Тaкa си писaлa обaче зa " приятелкaтa " си, кaто че ти се ще дa я пообиждaме мaлко " дебелaнкaтa ". К`ъв ти е проблемa нa ТЕБЕ, кaк ядялa, пък кaк се.. лa, кaки миришело лa.... то дaже... Зa нея не знaм, aми ти дa си гледaш твоя живот, a не в чуждaтa пaницa. Щом се опитвa дa зaбременевявa, знaчи и тaкa си я обичa някой, дaй Боже и нa тебе:)

2.   Ами, ако тя не се обиди сама, никой не може да и помогне. Ако ти е приятелка, направо директно й кажи какво мислиш. Посъветвай я да отиди на гинеколог заедно с приятеля си/ мъжа си, да му разкаже с какво се храни и той да каже своето мнение, има хора, които не слушат близките си, но когато го каже лекар се стряскат и се взимат в ръце.

3.   Жена 85кг не може кг да й пречат да забременее. Прекалено големите жени не могат да забременяват от кг, тези които са над 150-180кг.
Относно забременяването, ако си й приятелка недей й поставя диагноза, а й кажи да иде на гинеколог. Да му каже че се опитва да забременее и той да си гледа работата, може и той да помогне с навиването за кг.
Относно кг и бъдещото напълняване измисли по мек начин, така както го описа на нас първо помислих, че не ти е толкова близка приятелка, чак после, при втория прочит, разбрах че го описваш толкова цветущо, за да имаме фактите около нея.
Ако ти е много близка, можеш да говориш с психолог, как да постъпиш, как да й кажеш и обясниш такова нещо, това да й кажеш истината и тя да те разбере, да се осъзнае, без да ти се разсърди е много трудно.
Казвам ти всичко това, защото съм наясно, цялото ни семейство сме дебели, братовчедка ми е 108кг и в момента е бременна, без помощта на гинеколог. Аз самата съм достигала тегло 140кг. Е не пием толкова бира, но това не ни помага с кг. Между другото пия бира 2л годишно, дори когато бях огромна.
Мен лично ми помогна идеята, всичко което изяждам днес, същото количество да го трупам в купа в хладилника, лично! Но първо трябваше да осъзная че има проблем. За тази идея ми помогнаха няколко предавания за прекомерно дебели 250-300кг по тв TLC. Само тогава осъзнах какво количество храна поглъщам. От тази ми среща с истината, си отделих рафт в хладилника и всяка сутрин приготвях храната за деня, филиите хляб дори бяха там, не си позволявах да ям нищо, друго освен от този рафт, на които имаше пресметнати 1800 калории. Първите няколко дни стоях в къщи, добре, но като започнах да излизам, проблем! затова 1 холидейка на вън, значеше отнемане на същото количество калории от моя рафт, пазех и носех опаковката на холидейка у дома за да не забравя.
Проблема на дебелите е че наистина забравят какво количество храна са изяли, щом са гладни значи е било малко и така.
Ако нещо ти е интересно може да питаш.

4.   Кажи й да се консултира с доктор, той ще й ги каже тези неща.

5.   Май много дебели жени се припознаха в описанието на историята. Килограмите и не са малко и определено пречат точно те.

6.   Евала на номер 3 за това което е постигнала и че има сили да го каже без да се оправдава.

7.   Номер 1 е много комплексиран. Моля те скрий се. Говориш простотии.

9.   Не се намесвай. Някои хора само привидно имат повече килограми. Аз например съм 123 кг, но нямам проблеми, просто такава ми е конструкцията. Още не мисля за дете, но не вярвам 1-2 кг вповече да се окажат проблем при забременяване.

10.   По - скоро има логика, тя да има хормонални проблеми, които да са причина и за дебелеене и за проблемите при забременяване. Но само лекар може да каже

11.   Лакомията е бавен и тих убиец... Друга тема е, че желаещи да я забременят, едва ли съществуват! От сега се чувствам гадно за детето, което още не е родено. Какво ли ще стане с неговите килограми и неговото здраве ако тази... хубава жена го отгледа? Макдоналдс седем пъти в седмицата?

14.   Първо защо не може да забременее нито ти, нито аз можем да и кажем, има си доктори. Другото, което е най вероятно няма никакъв проблем, просто някой жени им отнема повече време. Това, че ходи по голяма нужда и след нея мирише, какво ти като ходиш по същата нужда да не би да не мирише, или си единствената след, която мирише на теменужки а. Другото, което е ако тя не иска да става слаба и така и е добре, защо трябва да се променя. От изразите който си използвала, хич не ми изглежда да си и толкова добра приятелка. Приятелите не се изразяват така, за хората който обичат и на който държат. Така си го написала все едно ти се налага да я търпиш от немай къде, и ти е писнало вече. Помисли си каква приятелка си. Аз имам приятелка която е 110 кг. и пие шише водка и си мези, и си обича масата. Позволявала съм си да и дам съвет за повече движение, но тя казва, че не и се занимава. Ами щом тя си е добре така значи всичко е наред. Ние си я обичаме и такава, дали 50 или 150 тя си ги носи, а те не и пречат да е добър приятел.

15.   Така като чета описанията - "пуши, пие много, храни се с боклуци", не мисля, че тази жена може да отгледа и възпита здраво и добро дете. Още в корема и здравето му ще се съсипе заради всички неща, с които се трови. Нищо хубаво не го чака това дете и може би е добре, че все още не съществува.