Споделена история от Здраве

Бял равнец и урина?
Здравейте!

Лекувах известно време бяло течение с лекарства, но нямаше кой знае какъв ефект. Бях чела за белия равнец и започнах да пия чая от него, сутрин и вечер. Мина вече месец откакто го пия. На моменти не тече толкова, друг път е доста обилно - знам, че иска време.
Но въпросът ми е свързан с урината и по-точно с това, че от няколко дни забелязвам, че тя е по-тъмна. Като че ли сутрин е по-тъмна, после през деня е по-светла. Днес сутринта беше много тъмна оранжево-червена, все едно съм с менструация, а не съм (преди няколко дни ми свърши - ако е от значение), но доста се притесних от този факт, поради това сутринта не пих чай, а късно вечерта. Сигурно има някаква връзка..
Искам да попитам жените, които са се лекували с бял равнец имали ли са такава ситуация - промяна в цвета на урината след употреба на белия равнец и нормално ли е?
Ако знае някой, моля да ми разясни.

Благодаря предварително!
P. S. Така и така пиша тема.. да попитам - колко време ви отне да се преборите с бялото течение с помощта на белия равнец?

Коментари

1.   Зa белия рaвнец не знaм, но опитaй с превръзкa, нaмокренa с рaкия. Три вечери подред поне слaгaй тaкa. Също можеш дa мaжеш с мaсло от ментa, но поотделно, или едното или другото.
Един- единствен път в животa си съм имaлa бяло течение ( нa 41 год. съм ) и тогaвa моятa бaбкa ми кaзa зa рaкиятa. Зa три ме " опрaви " и повече не ми се е случвaло.

2.   Пила съм тази билка преди доста време, но не помня с каква продължителност. Сега задължително у дома си имам лайка и смрадлика и при леки неразположения си правя отвара за измиване. Но проблем с урината или някакво влияние върху нея изобщо не помня. Имам чувството, че се касае за някакво възпаление, имаш ли други оплаквания? Най-добре ще бъде да посетиш лекар и да ти назначат подходящи изследвания. Междувременно можеш да поставиш въпроса си и в някой здравен форум - фрамар, пулс и т. н.