Споделена история от Здраве

Тестове за бременност
Здравейте,
Преди два месеца и половина се разделих с приятеля ми и от тогава на съм имала сексуални контакти с никого. Менструацията ми също е налице, но е някак по-различна, което може да се дължи и на времето, но за по-сигурно реших да си направя тест. Чудя се обаче (наясно съм, че отчита наличието на хормона, спокойно) дали ще засече бременност в може би вече десета седмица? Имам предвид, ако съдържанието му в организма ми е прекалено високо, резултатът достоверен ли ще е? Та, въпросът е: Късно ли е за домашен тест?
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Не е късно за тест, но е късно май вече за Аборт - иначе тестът си отчита бременността по време на цялата бременност, лого? Иначе ти си имаш менструация и нещо си въобразяваш.

2.   Предполагам наистина си въобразявам.
Просто когато си с някого дълго време и му вярваш, и се пазите някак не се замисляш за бременност, но нещата се променят и всичко свършва и ти започваш да се притесняваш, дори и напразно. Иначе дори нямам повод за притеснение реално, но никога не можеш да си прекалено сигурен, нали.

3.   Няма да коментирам съвместимостта на менструация и бременност. Да, тестът отчита през цялата бременност хормона, защото неговите стойности се повишават с времето.
Номер 1, абортът е позволен до 12 г. с.