Споделена история от Здраве

Умъртвяване на нерв
Така днеска бях на зъболекър отвори ми зъба сложи ми арсен и ми каза утре да отивам да ми вади нервите. Понеже за 1-ви път ще ми вадят нерви а са ми казвали, че поне 2-3 дена трябва да минат за да се умъртви нерва добре изкам да попитам за 1 ден може ли да се умъртви нерва и изпитва ли се болка при ваденето на нерви.

Коментари

1.   Няма да изпиташ никаква болка, но малко боцка и то само като влезнат до края. Самият нерв най-вероятно и преди това е дал фира - сега трябва да го махнат, защото има свойството да събира бактерии (много мирише дори) и да прави възпаления. Нищо страшно - не искай упойка, за да чувстваш и какво прави лекарят и трябва поне веднъж да боцне (като леко боцкане от игла), за да си сигурен, че е махнал всичко.

2.   Наскоро ходих на зъболекар и той дори не ми спомена, че ще ми вади нерв, просто ми го показа едва, когато вече го беше изкарал. Би ми упойка, която беше напълно безболезнена (това зависи от метода на самия зъболекар и инструментите, които използва) и от там нататък не усещах нищо. Самото вадене представляваше забиване на една игла във венеца, нещо, което аз не усетих докато не ми каза да не мърдам за да не обърка нещо. Това се случи в рамките на половин един час, мисля, че изкара 3 нерва. Така че не се притеснявай. Според мен по-болезнената част ще е упойката, ако е с игла.

3.   Самото умъртвяване не го усещаш, три зъба имам умъртвени и никога не ме е боляло, по-неприятното е после с пълненето на зъбните каналчета. И това не боли защото се прави под упойка, ама после като спре упойката да действа ти е едно такова гадно. На мен поне доста време единия зъб ми стоеше като кух, много странно чувство. Сега вече свикнах, ама първите дни беше много странно. Абе, не е най-приятната процедура на света, ама не е и чак толкова страшно.

5.   Ти на какъв зъболекар си ходил, на конски ли? Арсена е забранен, слага се хлор-фенол с йодоформ. Колко пари ти взе този и изобщо има ли лиценз?