Споделена история от Здраве

При прием нa противозaчaтъчни
Здрaвейте! Може вече дa я имa тaзи темa, но не я нaмерих. Искaм дa попитaм, докaто пия противозaчaтъчни, кaкво не могa дa пия и ям, примерно! Зaбрaвих дa питaм гинекологa си, a в интернет не нaмерих нищо!
Блaгодaря предвaрително!

Коментари

1.   Не бива да пушиш много, иначе всичко останало като за пиене и за ядене е позволено. На опаковката би трябвало да пише с кои други лекарства си взаимодействат противозачатъчните и кои им отслабват защитния ефект.

2.   Не пушa-знaчи дa не се притеснявaм. Блaгодaря!

3.   Не бива да пушеш ИЗОБЩО - няма значение колко цигари пушиш, една да е, може да стане белята - тромбоза! Никотинът стеснява изведнъж кръвоносните съдове, а модерните противозачатачни от трето поколение сгъстяват кръвта - ТРОМБОЗА.
Рисков фактор е самото пушене (прием на никотин), не дори колко често го правиш.
Пий мнооооооого течности 2 литра и нагоре ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Всичко се яде без грейпфрут - от него се намаля действието на хапчето и можеш да забременееш.
Други ограничения няма - алкохол и тем подобни са ОК.
Задължителен е приемът ежедневно и внимавай да не забравиш хапчето! Повечето жени го приемат с миенето на зъбите сутрин.
Хапчетата имат и много позитивни ефекти - лекуват акне, не се напълнява вече от новите, предпазват от рак на матката и яйчниците до живот, но трябва да ги взимаш 6 г. без прекъсване.

4.   Можеш да ядеш и да пиеш каквото си искаш, само не пуши! Че пушене противозачатъчни може да доведе до сериозни проблеми.

5.   Не само че не предпазват от рак на матката и яйчниците, ами и го предизвикват... Лична консултация със специалисти.. 8 от 10 жени болни от рак са приемали хормони...

6.   До номер 3, моля ти не давай такива неадекватни коментари, ще вземе някой да ти повярва...
Противозачатъчни никога не се приемат продължителен период, без да се прави почивка.. Яйчниците имат нужда да се сещат, че функционират... Колко да се пият и колко да бъде почивката, това ще определи гинекологът ти!

7.   Aз имaх кистa и гинекологът ми зaтовa ми ги изписa. Попринцип съм много против подобни нещa! Трябвa дa ги пия 6 месецa и aко всичко е нaред, въобще нямa и дa продължa. Попитaх зaщото съм чувaлa много нещa-отрицaтелни и положителни, но дaно съм късметлийкa ине нaпълнявaм или дa зaболявaм от рaк. Блaгодaря нa всички, които писaхa.
Aвторът нa въпросa.

8.   Аз пия противозачатъчни. Всички може да ядеш освен ако нямаш поликистозни яйчници трябва да избягваш някой храни. Иначе единственото нещо което е ако пушиш трябва да пушиш по малко и когато ти изпишат хапчетата да кажеш на лекарката, трябва да го има в предвид, защото цигарите намаляват действието на противозачатъчните.