Споделена история от Здраве

Гъбички , бактериална вагиноза- писна ми!
Гъбички - бактериална вагиноза - отново гъбички и това продължава вечно. От 1 година ходя само по гинеколози. По едно време бяха пък и и двете. Излекува се едното - остане другото. Последно чрез микробиология се разбра, че имам бактериална вагиноза и ми липсват лактобацили. Изписаха ми глобули Силвержин (от които искам да се оплача - не се разтварят ), антибиотик и пробиотик. След 7те глобули и антибиотика обаче ми се появиха гъбички! Поне подозирам, че са те.. Отново онзи гаден сърбеж! И защо пък да не ми дойде менструацията и да остана с още 3 глобули, които се чудя дали да ги слагам въобще след цикъла. От антибиотика ли се получиха? Действали ли са ми глобулите въобще? Не знам какво да правя, не знам и от какво се получават. Слаба имунна система? Моля някой да ми предложи какво да правя, защото наистина се отчайвам. Някое лекарство? Съвети, за да не се развиват тези гъбички? Да сменя лекаря? Приемам всеки съвет :)

Коментари

1.   Първо се испокои и НЕ сменяй лекаря непрекъснато, защото нямяш човек, които да ти наблюдава лечението.
Не се отказвай! На този хал си, защото в началото не си се лекувала, а си чакала и положението ти е вече хронично. Ако имаш оплаквания към медикаменти, казвай на лекаря си.
Полезни и приятни са промивките с бял равнец. Успокояват, ако не друго, НО не се лекувай само с билки.
Не прави диети и излизай начист въздух, но най-важно е да не се птказваш.
Партьорът ти да се лекува специално за гъбичките заедно с теб. Секс само с кондом
Изварях си бельото или поне го глади, за да убиеш спори-мори.пери отделно бельо от другите дрехи или ползвай специален дезинфектант. Изваряй хавлии, спално бельо.

2.   Ти пи ли пробиотика наред с антибиотика? Мен ако питаш, може да го пиеш и месец, няма да ти навреди, тъкмо обратното. Ще засили имунната система и ще допринесе за полезните бактерии в организма.
Избягвай сладкото, яж повече млечни продукти, чесън и не носи прашки. Направо ги изхвърли от гардероба си! Носи памучно бельо и ползвай памучни дамски превръзки. Хигиена сутрин и вечер задължително! Купи си измиващият гел Лактацид, който съдържа млечни бактерии и забрави за сапуните в интимната част. След тоалет се суши със сешоар, а не с кърпа.
Гъбите са много упорити, аз самата преди години много гъбясвах. С голям зор се отървах. Засили имунната система, като искай за това препоръка и от лекаря. Успех и не унивай! За всяко заболяване се иска позитивно мислене и вяра!

3.   Мдаа, а сещаш ли се как и откъде ги пипна? Може би е хронично или просто си ги разменяте с партньора? Прави си промивки с натурални билки които помагат, верно не е толкова лесно като с готовите хапчета, но пък действат на 100%

4.   От авторката

до №1 Всъщност откакто забелязах проблеми (тогава бяха гъбички), при първа възможност отидох на гинеколог. От тогава до сега винаги гледам да съм редовна и да приемам всичко, точно както ми е казала гинеколожката ми. Секс не съм правила през тази една година. Благодаря иначе за допълнителните съвети относно бельо, диети и др. (За жалост лекарите пропускат да споменат тези подробности)

до №2 Пробиотика го пих веднага след като започнах антибиотика. Прашки не нося (не ги харесвам попринцип) и сапуните съм ги забравила след като първият път ми се получиха гъбички от тях. Благодаря и за твоите съвети :) ще са ми от полза

до №3 Преди 1 година гъбичките започнаха явно заради агресивните сапуни. От тогава съм имала период и с генитален херпес, бяло течение, бактериална вагиноза гъбички, както и по отделно. Последния път не знам от какво се получиха. Лекувах само бактериална вагиноза (както пише в историята ми) и след края на лечението се появиха гъбите. Благодаря за коментара :)