Споделена история от Здраве

Кандида в чужбина
Здравейте! Мъчат ме гъбите от известно време, ползвах полижинакс, макмирор, пих и микомакс - не помага. Изведнъж сърбежа и зачервяването изчезнаха, но течение имам. Лошото е, че по време на лечението заминах за Щатите и не мога да отида на лекар. Има ли някакво лекарство, което продават без рецепта и е ефективно тук? Благодаря предварително

Коментари

1.   За пръв път чувам, че няма лекари в САЩ.

2.   Аворката е написала, че не може да отиде на лекар, а не че няма лекари в САЩ... коментар номер 1 прочети по задълбочено и тогава дай своя коментар иначе се получава нелепо.

3.   То лекари има в САЩ, ама тя не може да отиде на лекар, защото няма осигуровки явно или и да има те не й покриват посещение при гинеколог, за което ще чака сигурно 1 месец минимум. Сега е момента да оцени така оплюваното здравеопазване и цени у нас. Не вярвам да ти дадат лекарство за тези проблеми без рецепта.

4.   Именно..номер 3 - да отиде на часто и като се върне в България да цунка Здравната си книжка.
Много РАЗВИТИ страни имат по-лошо здравеопазване от нашето. В Англия го карат по комунистически - там умират три пъти повече родилки от при нас например, а ние врякаме, че някой починал от рак и събираме пари за нелечими хора, които на запад биват обирани, после събираме пари да ги върнем в ковчези...сякаш хората в Германия, Турция, Израел не умират от рак - умират си, но нямат 250 000 евро за точене на сметката

5.   Здравейте, коментарите Ви за жалост не са от никаква помощ, в България се връщам след 2 месеца, страх ме е, че дотогава ще стане хронично, моля някой, който е изпробвал поне алтернативни средства (четох за чесън и сода) да коментира!

6.   Авторке, дори лекар да ти даде тук идея някаква - ти дори не знаеш дали е кандида. Вземи едни пари в теб и просто отиди на лекар. Такива неща не са скъпи - към 50 долара ще ти отидат, ще спестиш от друго.
Има и друг проблем - в Европа дори медикаментите се казват по друг начин - как да ти се помогне? Трябва ти най-вероятно рецепта - как да ти се помогне?
Ами ти сигурна ли си, че е „гъба“? Ходила ли си и у нас на лекар или просо от аптеката каквото ти бутнат?
Има болести, които имат подобни симптоми и не са „гъба“
С две думи - ЛЕКАР, ЛЕКАР, ЛЕКАР.
50 долара - с тях и без тях
И 100 долара да излезне (малко вероятно), голямата работа - спести от дрешки.
Живяла съм, учила съм, работила съм с години в чужбина и съм ходила на лекари, включително и съм си плащала. Последно в Швейцария преди ски при нелеп инцидент ми влезна игла в ходилото - трудно се изкарва, защото беше перпендикулярно на костта и трудно се напипа - 600 евро сметка за амбулантна манипулация. Извинявай, какво да прави човек - даваш.
ЗДРАВЕТО, Авторке, ти е номер 1. Всичко останало, включително образование и кредити, семейство и ЛЮБОВ са по-назад. Без да си обръщаш внимание на здравето, всичко останало няма значение. Работа и пари пък изобщо.
В САЩ има много добри лекари. Отиди и тъкмо ще ти кажат какво ти има, защото ако с горните препарати не си се излекувала, най-вероятно е бактериална инфекция вече
Случва се „гъба“ и бактерия да те нападнат едновременно. МОже гъбите да си ги излекувала, но ти трябва антибиотик
Отгоре на това има и други болести (полово предавани), има анални бактерии и така нататък - ТРЯБВА преглед, трябват изследвания

8.   Благодаря за изчерпателния отговор! В България си направих микробиология, според която имах само гъби, но определено другата седмица ще посетя лекар.