Споделена история от Здраве

Не ми идва цикълът и след лечение
Здравейте!
На 21 години съм. Никога съм нямала редовен цикъл. Месец май 2014г. ми дойде много обилно, със множество съсиреци и болки. Продължи 15 дена. От тогава до сега не ми е идвало изобщо. През декември мин. година отидох при джипито си и поисках да ми даде направление за гинеколог. При прегледа се установи- СПКЯ. Каза ми, че трябва да отслабна и че няма страшно, но когато искам да имам дете трябва да е под негово наблюдение, и няма да стане от първия път. Прати ме на ендокринолог. Той ми пусна кръвна захар и профил- които бяха нормални. Инсулинова резистентност-която бе двата пъти над нормата, което доказа СПКЯ. Естрогена бе в нормата, но ми предписа Spironolakton 25 mg., освен това Глюкофаж 1000 mg. и двете два пъти на ден+ Elterox 75 mg. Понесох очудващо добре Глюкофажа :). Но се притеснявам, че вече 7 месеца приемам хапчетата, но все още не ми идва. Отслабвам бавно.
Надявам се някой, който е преминал по този път да сподели кога му е дошло след лечението.

Благодаря Ви, че прочетохте моята история!
Очаквам с нетърпение съветите Ви!!! :))

Коментари

1.   При поликистозни яйчници така се получава... ти нямаш овулации. Преди жени като теб трудно да не кажа невъзмжоно са зачевали. Сега с хормони те чистят и имаш прозорец, в който се прави дете - първо естествено, а после и с помощ, но повечето жени забременяват. Добрата новина е, че веднъж забременяла, ти нямаш други проблеми при носене и раждане на плода. Иначе състоянието ти е хронично - няма лечение, освен с хормони да се пробват да ти контролират положението. Чудя се, защо не взимаш направо противозачатачни и си решаваш проблема, а като решиш да раждаш просто търсиш много добри лекари да те изчистят.
Моята съквартирантка така забременя. Внимавай обаче, защото поне при жени като теб е препоръчително сравнително млади да се почва с пробите за деца. На 30 г. е вече късно...
За останалото мисля, че трябва да се довериш на своите лекари, да ходиш редовно и да си взимаш медикаментите. Ако си с много високо тегло, отслабни. Може би ще се оправиш. Просто самите мазнини водят до хормонален дисбаланс - поне имаш шанс за някакво оправяне и тук мотивацията за отслабване трябва да е много силна. Познавам слаби жени с Поликистозни яйчници и те нямат дори тази надежда.
Така че изводите са ясни - довери се на лекарите си, ходи редовно при тях, не ги сменяй често, за да има хора, които да знаят историята на заболяването ти и ОТСЛАБВАНЕ
Успех и умната!

2.   Белият равнец много помага за женски болести. Потърси информация за него и пробвай, нищо няма да загубиш.

3.   сега е лято. наблегни повече на плодове и заленчуци и малко спорт и движение, за да отслабнеш по-бързо.

4.   Висока съм 1. 72 и тежа 104, 3 кг. На седмица отслабвам с 200 грама, което предполагам че е малко. Зная, че е по-добре по-рано да се забременее гинекологът ми ме предопреди. Ако знаете нещо повече каквото и да е ще се радвам да споделите! Много Ви благодаря за съвета до момента!!!

5.   Не ми предписва противозачатъчни, понеже в момента с глюкофажа отслабвам, а като почна противозачатъчните ще стане обратното- ще си възвърна килограмите свалени до момента.

6.   Моя опит с това заболяване е скромен, 3 години лечение с противозачатъчни и сиофор за инсолиновата резистентност, бях 45 кг станах 55 после пих хапчета за уволация, инджекции за пукане на фоликулите и когато накрая след 1 година нищо щях да ходя след нова година на цветна снимка и бам оказах се бременна в 4-та седмица и сега имам едно прекрасно момченце. Но да чуеш на 18 почвай да се лекуваш, че можеш без деца да останеш си е много гадно, на тази възраст изобщо не ти е до дечурлига, но аз намерих правилният човек за мен. Успех