Споделена история от Здраве

Достатъчен сън?
Здравейте,

От доста време се интересувам колко сън е необходимо, за да се чувства човек добре и да е здрав. Някои казват, че 6 часа стигат, други че 7 часа е най - добре, а пък при 8 часа се наблюдават повече заболявания при хората. Всеки иска да се наспива по-бързо. Споделете вашия опит, колко спите и колко часа ви стигат. Ако имате съвети за по-бързо наспиване, дайте ги.

Коментари

1.   На колко години си?
Ако си на 12-15 год. все още са необходими поне 9-10 часа сън.
Ако си на 16- 18 и 7-8 часа да достатъчни.

2.   Автора:
На 30г. с дете, питам заради липсата на време за всичко и заради здравословния живот. Да споделите опит.

4.   Аз спа поне 4 часа.

М14

5.   Спя, си много добре. Психичеси не съм хич добре, но и това не ми е пречело да спя. чела съм за един начин. помагал, за една минута. Вдишва се за, 4 секунди през носът. Задържа се 7 сек. Издишвал се през устата въздохат 8 сек.

6.   Според последни проучвания на лекари, психолози и проче, доказват че сънят преди полунощ е два пъти по ценен, т. е един астрономически час преди 00:00 часа е равен на два часа сън след 00:00; Предполагам че ставаш рано заради детето, така че като съвет бих ти дала да лягаш по рано за да бъде сънят ти възможно най пълноценен.

7.   Всичко е много индивидуално. На един и 8 часа са му малко, друг се наспива и за 5. Така, че трябва да откриеш сама колко са ти нужни на теб за да се чувстваш добре на другия ден, защото и недоспиването и прекалено дългото спане са вредни.
Колкото до разни трикове, ами за съжаление няма такива. Тялото си иска почивка и нито кафето, нито енергийните напитки могат да решат проблема. Да, еднократно могат да помогнат, но ако системно не се наспиваш, рано или късно ще ти се отрази. За това колкото и да ти е трудно, гледай така да се организираш, че да спиш достатъчно, защото детето ти има нужда от здрава и енергична майка. И ако системно не спиш достатъчно залагаш един проблем, който в бъдеще ще се отрази на всички.

8.   Когато се събудиш сам/а. Организмът сам си определя и когато си се наспал се събуждаш. При всеки е различно. Жените имаме нужда от повече сън. на мен лично са ми необходими 8 и половина - 9 часа сън. Събудиш ли се преди будилника или алармата( с каквото там се събуждаш за робота/ училище) значи си се наспал/а.
*Д*

9.   Автора:
Мъж съм.