Споделена история от Семейство

За баща ми...
Здравейте! Нуждая се от съвет. Аз незнам как да започна, но все пак трябва да ви споделя това нещо. Моите родители са разведени, от малка баща и майка ми си имаха проблеми дори са се оженили заради мен, защото майка ми е останала бременна. Дори понякога си мисля, че всичко е заради мен и двамата не са ме искали от начало. Татко ми липсва, тръгна си когато бях 8-ми клас, не ни се обаждаше на рождени дни, на празници никак. Израстнах без баща, сега е в чужбина. На скоро майка ми е говорила с него, но той не е питал за нас.. Незнам как да постъпя, този човек никога не се е интересувал от нас, ние не бяхме семейство, аз незнам какво е да имащ баща, но много бих искала да усетя това чувсто. Тези неща никой не ги знае дори и майка ми, всичко изживявам вътре в себе си, с такъв характер съм. Винаги показвам, че не ми пука, че нямам баща, все ми е едно, но това боли. Колкото и да прикривам чувствата си то е вътре дълбоко в мен. Изпитвам гняв към него, зощото през цялото време бяхме сами. Майка ми всичко съм благодарна на нея, без нея аз съм нищо. Трудно е да изразнеш без баща, шото аз съм момиче и момичетата имат особена връзка с баща си. Не искам да го мразя, но незнам какво да чувстам. Трудно ми е да си призная, че ми липсва, но ако той беше до нас всичко щеше да е различно. И сега въпроса ми е дали аз да го търся, да питам как е, добре ли е, как се чувства, дали някога мисли за нас?

Коментари

2.   Хей, продължи напред. Не го търси баща ти. Негов дълг е бил той да ви подкрепя по някакъв начин или поне ТЕБ.
По-добре без баща отколкото с кофти баща. ПОВЯРВАЙ МИ! Какво да кажат хилядите деца израснали с малтретиращ ги баща? ! По-добре така.
Продължи си живота и не задълбавай с такива мисли.
Подкрепяйте се с майка си, това е важно!

3.   да, потърси го, без да имаш големи очаквания. Не мисли, че той ви е оставил заради вас, просто си е безотговорен човек. Някои родители са така, което не те прави по-малко стойностен човек, достоен за обич. В бъдеще не прави обаче компромиси с мъжете до себе си, само и само да има някой до теб, не търпи лошо отношение и не бъди с някой, който не обичаш. Любовта идва трудно и първо трябва да можеш да си щастлива сама.

4.   Трябва да забравиш за родител, който и веднъж не те е потърсил. Той не те заслужава и когато се сети за теб да го гледаш един ден вече ще е късно. Както е случая с майка ми и дядо ми. Радвай се че имаш стабилна майка и един ден си избери мъж, който да замести завинаги баща ти. Поне ще знаеш какво искаш в едно семейство и ще дадеш всичко да го постигнеш.

5.   Сега съм на 17, а моите родители да се развели като съм била на 2. Баща ми минава само с как си как е училището. Мисля, че човек трябва да уважава толкова колкото него го уважават. Затова не се интересувам от баща ми особено.... звъня му веднъж в месеца и ходя при него веднъж в месеца. Дава ми пари само за рождения ден. Не е в парите, само казвам, че може и да ти липсва, но неговото държание към теб показва колко си му важна така че ти си прецени до колко е нужно ти да му обръщаш внимание. Аз не го чувствам ксто баща и сме напълно отчуждени. Всичко се връща.

6.   Доста бащи се държат тиранично към дъщерите си и ги унижават, да не говорим, че им посягат. Моят баща и до ден днешен се държи адски тъпо и ме унижава, задушава и изнервя. Така че ти препоръчвам да се радваш, вместо да тъгуваш.

7.   С времето се свиква. Аз съм израстнала без майка ми, която ни е напуснала, когато съм била на 2 години и изобщо не ми липсва. Дори и да се появи сега, ще я чувствам като чужд човек, защото никога през съзнателния ми живот не съм имала контакт с нея. Както се казва, времето лекува всичко. :)