Споделена история от Семейство

Кое убива българското семейство?
Влизайки в този сайт прочетох най - различни покъртителни истории за разпадна ли се семейства. При това положение спонтанно ми възникна въпроса: кое убива българските семейства?
- безпаричието, ниският морал или липсата на ценности, недостатъчната религиозна просвета, лудостта на жените и несигурността на мъжете...
Пишете това, което мислите от видяното и преживяното от вас през годините.
Здраве пожелавам на всички!
М. 49 г.

Коментари

51-59 от 59

57.   53, от къде такова "остроумие" у теб? Така както мислиш и обясняваш нещата, чини ми се да си жена, а се представяш за мъж? !? Аз не съм изкарал жената човек, ама от куртоазия към женския пол, малко завиших нивото в определението си жената-половин човек! А, дори и половин човек да беше, две жени цял човек не правят, без значение дали са дебели, грозни, слаби или красиви. :))) Просто си остават две жени, и нищо повече. Като ме пращаш в пещерата, нищо чудно с този извратен феминизъм, християнските общества скоро да се озоват там. Както и да го увърташ, природните закони са си природни и са над гражданските. Ти пусни жена си да се разхожда гола, пък после гледай какво ще стане с нея, ако мине покрай здрави, прави хетеросексуални мъже!!! Ще им строшиш главите, ама друг път! По скоро те ще строшат твоята, а за жена ти не знам? Може да и стане хубаво, а после да твърди пред света, че била изнасилена. :))) Ако ти си на по-високо равнище (природно-йерархично, а не еволюционно) няма да ти се налага да отмъкваш сандвича на бабата, която споменаваш, а ще си си създал ресурс с който да имаш безброй сандвичи, които ще са ти в излишък, и ще можеш да раздаваш на баби като тази, проявявайки милосърдие чрез благотворителност. Мъжът е по-съвършен от жената не само заради физическата си сила, а и заради вродения си интелект, който жените не притежават. Нарича се технически усет или майсторлък. За това майстор е термин отнасящ се към способностите и качествата на мъжете. Ако кажеш майсторка на жена, ще се отнася за най-древната професия, която е присъща само за жените. :))) Доказателсто за женската некадърност е процентът на учени, допринесли за развитието на техн. прогрес в услуга на човечеството, който е 98% към 2% в полза на мъжете. Жените отдавна са равнопоставени с мъжете в науката и професиите, но ефектът е нулев, дори отрицателен, защото не са равностойни на мъжете, и в много от случаите вредата от присъствието им е по-голяма, от колкото ползата. И, да! Митьо крика е много по-полезен от всички учени с вагини, защото силата му може да се използва градивно, а жените лекари, хора на изкуството или световни лидери, са доказали вредата за човечеството, смучейки ресурси, за създаване на паразитни женски правозащитни организации по света, изяждащи над 8 трилиона долара годишно, за да вредят на белите хетеросексуални мъже, а от там и на човечеството. :))) Справка.... Меркел, Хилари, Дилма, и всички останали!

" Макар и да не ги харесваш, жените са повече от ходещи вагини, които трябва да снасят потомство. "

Аз не харесвам феминизма, и утопичната му идеология, а не жените! Точно феминизмът убива българското семейство, и не само българското. По-правилно е да се каже.... жените са ходещи инкубатори на човешкия род! това им е природната даденост. И, когато следващият път се разходиш до зоопарка, иди в терариума и се поклони пред стъклената клетка на отровните змии, защото благодарение на тях, над 500 000 души умират годишно от отровни ухапвания, и тогава си спомняй за мен! Дано имаш достатъчно интелект, за да схванеш метафората.
Поздрави!

58.   Отговора е много прост!
Липсата на комуникация е причината хората да се отдалечават един от друг. Нито парите, нито морала, нито каквито и да е роднински истории. Когато двама души във връзка нямат ефективна комуникация помежду си - те вече не са едно. Преживях в брака си фалити, болести, изневери, загуби.... но сме заедно по - близки от всякога защото говорим и се разбираме помежду си. Честно, искрено, откровено....
Поздрави - дълъг семеен стаж ;)

59.   Феминизмът го убива. Жените ни съсипаха и поколенията и потомствата.

60.   57 - От теб разбрах, че изнасилванията и убийствата са нещо нормално и не трябва, да им обръщаме внимние.
А парадокса с бабата - Може да имам храна вкъщи, нос да не ми се ходи 2-3 минути до там. Защо да съм милосърден към бабата? Ако следя логиката ти, бабата не трябва да е жива, защото нито ражда, нито работи, следователно няма смисъл да хаби кислорода.
За убийствата вече разбрахме - ако може, трепи наред, няма проблеми. Ако са повече, викни аверите и ги изтрепете...

Та така. След като вържем жените на каишка, какво следва? Евреите? Може би черните? Съседите? Бедните? Хората със зелени очи?

61.   Чичка, вземи прочети "Български работи" на Иво Сиромахов. Гарантирам ти, че по време на четенето ще преоткриеш себе си поне 3-4 пъти ;-)

63.   Семейството е жертвеник. Всеки съпруг жертва не само от комфорта си, но и от животинските си инстинкти и от човешката лакомия за ПОВЕЧЕ (храна, секс, уважение, красота, пари, хумор). Жертва от себе си, за да даде пример на децата си. А не само да си чешем езиците с думи като: "Искам най- доброто за децата"; "Децата са нашето светло бъдеще" и т. н. Пък децата да гледат как мама и татко шарят насам-натам.
Идеалните съпрузи X и Y в умовете си отново са многократно мамени от по-млади, умни и духовити личности. Но съпругът X ще знае, че по- младата чужда жена, не го подмладява и него самия. Неговият живот върви по друга релса. Съпругата Y пък ще си припомни, че по-богатия чичо не ще я направи по-щастлива, защото децата в дома й преди ново колело, компютър, куче, ваканция на море, искат да принадлежат към нещо, към нещо чисто и добро, с което и самите те да се отъждествят за напред.
Фиктивни и измислени държавни граници, закони, имена на месеци и дни. Фалшиви ориентири, в които семейството на X и Y е реално и борещо се с проблемите вътре в себе си. Където свършва егоизмът, започва хубавото, доброто и семейството.
Здраве на Вас и Вашата съвест, авторе,
Чайка

64.   60, нищо не си разбрал! А, и как да разбереш като не пускат отговорите ми към твоите коментари. Антимъжката политика по медиите у нас продължава, но това са последните и предсмъртни конвулсии. Русия вече декриминализира домашното насилие. Навсякъде го отразиха, само при нас нещо много не се чу. Феминизмът е пуснал дълбоки корени и изкореняването му ще е бавен и прподължителен процес, но лечението вече започна, а и Тръмп спечели. Сега животът на лесбийки, гейове и всяка феминисттична изм*т ще стане неспокоен. Според руската правосъдна система, мъж да ошамари жена си у дома е нищо, в сравнение с поруганата чрез закона от жената мъжка чест. Както винаги съм казвал, няма следствие без причина. Мъж онодил собствената си жена, не трябва да се смята за изнасилвач. Изнасилените жени няма как да бъдат изнасилени, ако не са предизвикали сами изнасилването им. Какво търсят там, дето могат да ги изнасилят? За това женското присъствие сред мъжете не е препоръчително, а жените имат претенции за работа наравно с мъжете и в чисто мъжките професии. Убийствата са нещо нормално, погледнато от гледна точка на днешната реалност. Без седем години домашно възпитание в семейството, и липса на ценностна система (морал) агресията у младите мъже ще нараства постоянно. След като е натрапена вече идеята за равенство между половете, тези мъже демонстрират мъжкото си превъзходство, показвайки физическа сила и жестокост, срещу феминистичната гавра с мъжете и женската недосегаемост, промотирана от законите. За това убийствата на жени и останалите убийства са неизбежни, или казано в преносен смисъл "нормални". А, парадокса с бабата не е парадокс, а е твоя интерпретация. Бабата след като е вече баба, се предполага, че е изпълнила природните си задължения като е родила (дай Боже) и отгледала деца, които ако е възпитала в патриархалност, няма да станат убийци и изнасилвачи, а ще защитават беззащитните жени. Заслепен си (ако наистина си мъж) от феми-идеологията, както и много други като теб, които не могат да разберат вредата от нея и стават участници в самоубийството на Хр. свят. И, ако в скоро време мъжете не "вържем жените на каишка" (както си се изразил) за тяхно добро, някой друг ще ги върже, че дори и с въже около врата им. Дано разбереш, какво искам да кажа, като следиш събитията случващи се в последно време. За евреите, не си далеч от истината. Задай си въпроса! Защо никой не ги обича, и целият свят ги мрази? Българското семейство вече го убиха западните европейски ценности - хомосексуализъм, наркомания и политкоректност. Брачната институция отдавна е обезсилена от утопичната идея за равенство. Вече не било модерно половете да се женят, а да се развеждат. Имало и трети, четвърти или не знам още колко пола, дето били равноправни и равнопоставени. Нищо че не раждат деца, щото и при хетеро-двойките раждането на деца вече не е задължително. Дано публикуват поне този коментар, защото няма как да ти отговоря, когато модовете действат избирателно и опорочават темите. В спора се ражда истината, но само ако някой се интересува от нея!

66.   Така е писано да бъде. Дадох ти жената, но всъщност дадох теб на нея. Направих те подвластен на силата й, за да станеш по-силен ти. За теб жената ще е като водата в реката, която изглажда камъчето, полира ръбовете му, придава му по-красива и нежна форма. Приеми участта си и бъди благодарен! А сега се върни вкъщи и не забравяй какво ти казах: жената е твоето огледало и твоят учител! А ти бъди нейната опора и подкрепа! Позволи й да те обича и я обичай и ти! Свали бронята си, отвори се за нея, покани я, приеми я. Позволи й да те покори. Защото това е единствената битка в живота, която се печели, само когато я загубиш…

67.   66, пак ли същото? Тази индийска притча има смисъл само когато съществуват нормални взаимоотношения между половете. Отнася се за женската съшност и мъжката физическа сила в хармония с природата и съвместния живот между мъжа и жената. Само дето жените вече не са жени, и мъжете не намират смисъл да бъдат мъже.
--------------------------------------------------------------------------

ПОДВОЛИ И ДА ТЕ ПОКОРИ! ЗАЩОТО ТОВА Е ЕДИНСТВЕНАТА БИТКА В ЖИВОТА, КОЯТО СЕ ПЕЧЕЛИ, САМО КОГАТО Я ЗАГУБИШ…
--------------------------------------------------------------------------
Когато Тващри (индийският бог, създател на живата и мъртвата природа) създаваше света и мъжа, изчерпаха се всичките му материали и той не знаеше от какво да създаде жената. И Тващри се замисли. След като мисли много, взе:
закръглеността на луната, вълнообразната линия на змията, треперенето на тревата, кадифето на цветята, нежността на листата, погледа на сърната, сълзите на облаците, непостоянството на вятъра, страха на заека, мекотата на пуха, твърдостта на диаманта, сладостта на меда, топлината на огъня, студа на снега, суетността на пауна и гугукането на гълъба.

Всичко това той разбърка и създаде жената. След това богът я даде на мъжа. Подир седмица обаче той се яви обратно при бога.

– Тващри, създанието, което ми даде, ми вгорчава живота. Говори непрекъснато и иска и аз да й говоря, все ме кара да върша разни неща, настроението й се мени за миг – ту ми се ядосва, ту е мила, иска навсякъде да сме заедно, не ме оставя за миг на спокойствие! Дойдох да те помоля да си я вземеш обратно.

И богът взе жената обратно. Но след една седмица мъжът пак дойде при бога и каза:

– Откакто ти върнах създанието, животът ми е самотен. Не мога да забравя как тя танцуваше и пееше, как ме гледаше, колко прекрасна беше, когато ме обичаше, и колко всесилен ме караше да се чувствам…
И богът му върна жената. Едва три дни бяха изминали и мъжът пак дойде при бога.

– Тващри, – каза той – какво да правя? Създанието ти пак ме ядосва, пак ми причинява главоболия… Окаян съм аз – с жена не мога да живея, без жена пък – съвсем не!

А Тващри му отвърна:

– Така е писано да бъде. Дадох ти жената, но всъщност дадох теб на нея. Направих те подвластен на силата й, за да станеш по-силен ти. За теб жената ще е като водата в реката, която изглажда камъчето, полира ръбовете му, придава му по-красива и нежна форма. Приеми участта си и бъди благодарен! А сега се върни вкъщи и не забравяй какво ти казах: жената е твоето огледало и твоят учител! А ти бъди нейната опора и подкрепа! Позволи й да те обича и я обичай и ти! Свали бронята си, отвори се за нея, покани я, приеми я. Позволи й да те покори. Защото това е единствената битка в живота, която се печели, само когато я загубиш…

Това е послание към днешната извратения на западната цивилизация, за ролята на мъжа и жената, и оцеляването на човечеството, по законите на природата!

51-59 от 59