Споделена история от Семейство

С жена ми не се рабираме, какво да правя?
Аз съм на 40 г. и живея на семейни начала с майката на децата ми вече 13 години. Имаме три деца, момиче на 12 и близнаци на 8. Проблемите започнаха преди 3-4 години, когато постепенно почнахме да се отчуждаваме един от друг. Тя изведнъж реши, че трябва да спрем да правим секс, започна да се държи много студено с мен, може би и аз имам вина за това, че не се опитах да поговоря с нея, да разбера защо се стигна до тук. Сега тя започна хубава работа, добре платена и усещам, че започва да мисли как да се разделим, въпреки че усеща, че аз се държа много добре с децата и на тях ще им е много тъжно ако останат без баща си, който да виждат всеки ден. Аз продължавам да изпитвам чувства към нея и не знам какво да правя от тук нататък....

Коментари

1.   Според мен съмненията ти са правилни. Жена ти вече няма нужда от теб и ще търси повод да се разделите. Най-вероятно си има и любовник някъде от периода, в който е спряла да прави секс с теб. Ти си знаеш, но си още млад и заслужаваш повече. Жалко за децата, но не ги подценявай - на възраст са, в която вече могат да разберат, че възрастните могат да се разделят и те не са виновни, нито ще промени това живота им и любовта и грижата ви към тях. Каквото и да решиш - не намесвай децата си!
ж31

2.   Авторе, душата не е предмет, който да се стопли. Щом отвътре я няма тази топлина, няма как да я влееш. Прави всичко както трябва, най вече към децата, съдбата ще покаже какво ще стане. №1 веднага намесва трети във връзката ви, даже и да е така, не обръщай внимание, остави жена ти да се дави, това ще е за нейна сметка. Насила хубост не става, не можеш с ограничения да я възпреш. Разгонената свиня, кочината троши. Остави я да си троши главата. Не си позволявай да проявяваш насилие, раздавай го непокиз към жена си, но бъди много загрижен към децата си, тях сложи на първо място в семейството. Те са вече големи, много добре преценяват поведението на родителите си. Жена ти ако залита, те ще усетят това, не може да не настъпи промяна и в отношението й към тях. Изтърпи я още малко и когато дойде време децата да могат да избират с кого искат да останат да живеят, тогава изритай жената която сега шикалкави. Така ще си чист пред съвестта си, децата ще са достатъчно мъдри, а змията ще си получи заслуженото. Да ходи да си топли душата където иска, само не при тебе. За да не ти отива времето напразно, попитай я директно, какво мисли тя по проблема който те мъчи, опитай да разговаряте, личи си, че сте интелигентни хора. Жените обикновено лесно изплюват камъчето. Ако ти каже, че не те обича, търси си кефа извън дома, но децата не забравяй. Просто чукаш и бягаш, нищо ангажиращо не прави към други жени. Когато дойде времето тази да я разкараш, тогава може да си намериш по трайна до себе си. Аз така бих постъпил, не настоявам, че това е най правилното. Всеки отговаря за себе си, според разбиранията си.

3.   ъмммм поговори с нея. може да доведе до скандал, но опитай да поговориш. обясни и че още я обичаш. предложи и да се ожените за бога. жените винаги искаме това. насадено ни е че когато ни обичат истински се женят за нас. може да отидете на семеен психолог. попитай я защо не иска секс с теб, дали не и харесва, дари има друга причина. почни да правиш малки жестове за нея - кафе, цветя, помагай в къщи. не напрапчиво а рутинно. просто я подсети защо сте се влюбили един в друг. късмет

4.   А ти защо не си говорил с нея? Направи го сега!

5.   Опитай се да поговориш с жена си, попитай я какво иска, защо се е стигнало до тук, попитай я имаш ли вина, можеш ли да се поправиш...
Ако успееш да говориш с нея най важно е да не се карате. Най добре ще е да отидете на семеен психолог, понеже немалко години сте били заедно, имате деца, поговорете и с тях. Успех!

6.   С моя съпруг сме, нещо подобно. Аз не изпитвам нищо към него, а той уж ме обича. Започна да се мъчи да се докопа до мен (сетил се след 1 година), но изстине ли човек и звезди да му свалиш все едно. Имаме малко дете и сърце не ми дава да го разделя от баща му. За това не се решавам на развод, но в живота рано или късно каквото е писано това става, не можеш да го спреш

7.   Май ангажиментите са ви дошли в повече. Не насилвай нещата, вече сте говорили. Седнете и поговорете открито, предложи и да се разделите за кратко, нека да усетите, как се чувствате един без друг, понякога човек оценява, това което загуби. Сексът е голям индикатор за една връзка, не е нормално да не правите секс. После отидете някъде само двамата, може и терапия за пробвате.

8.   Е т'ва е феминизъм и емнаципация в дейтвие, брат!
Затова чалмите скоро ще ни изгълтат - защото жените им раждат по 10-12 и без да се правят на голямата работа.
Ти се радвай, че си успял да създадеш деца въобще, и че на твоята тези неща са ѝ хрумнали на 40, а не на 25.
Горките дечица, ама какво да се прави. П.. ка с кинти е особено зла комбинация.

9.   Aми нищо не кaзвaш зa себе си. Чaк сегa си се сетил, че някогa не си питaл кaкви сa проблемите между вaс. A нaй- вероятно е говорилa, просто не си обръщaл внимaние когaто е трябвaло.
Рaботиш ли? Освен, че децaтa те били виждaли всеки ден кaто бaщa, съпруг и въобще поне рaвен изявaвaш ли се- рaботa, гледaне нa децa и домaкинство, отношение и РAЗГОВОРИ ( зa тях рaзбрaхме, че не е имaло)? !
Кaкто си нaписaл постa остaвaм д впечaтление, че женa ти носи нa гърбa си цялото семейство, a теб децaтa те виждaт всеки ден, което явно е голям принос според теб, a инaче си е домaшен търтей...

10.   Още една жена, която е решила, че няма нужда от мъжа си и трябва да се пробва с друг, макар да е разчитала на съпруга си в тежки моменти, сега е голямата работа. После ще бъде подмятана, докато не осъзнае грешката си, та кой мъж ще има сериозна връзка с жена с три деца, хахах.

11.   Направете опити да спасите брака си, говорете, срещнете се с психолог ако трябва, изяснете си отношенията. Вие не сте просто някакви тинейджъри, които да си хванат шапката и да се разделят, а си имате ангажименти.

12.   Вашата отдавна е свършила. Ако започнете по българските "правила" да се мъчите да спасявате там нещо си, ще криете и лъжете още някоя година. За децата е по-добре да не се стига до циркове, а ако е възможно цивилизована раздяла.

13.   Към автора на коментар номер 9.
Питаш ме какво съм правил през цялото време, истината е, че близо 10 години аз сам изхранвах това семейство, единствено аз работих, а много често вършех и част от домакинската работа, затова трудно бих се нарекъл търтей. Може би от там и дойдоха всички проблеми, защото покрай всички ангажименти, времето си минаваше а проблемите се задълбочаваха, а аз може би и не намирах смелост за кардинални решения...

14.   Аз съм бил дете на разведени родители, и е трудно, особено за дете под 18 годишна възраст, при раздялата на родителите, страдат децата. За да се реши вашият казус, трябва да знаете къде е проблема, той може да е в жената ви, може и да е у вас. Първо разберете какъв е проблема, който е довел до това отчуждаване, а после търсете пътя за неговото решение. Пътя към едно лечение, е да се определи първо правилната диагноза. Гледайте да си намирате повод да излизате заедно двамата с децата, като едно семейство, било то на кино, театър, разходка, спортно събитие, така ще се сближите повече. Успех!!!