Споделена история от Семейство

Семейни проблеми
Здравейте, никога не съм си и помислял, че ще ми се наложи да пиша подобна история, но ето че дойде и моят ред. Аз съм тийн на 17, уча в елитно училище, изкарвам добри оценки, въобще правя всичко възможно нашите да са доволни от мен. Имаме собствен дом, добри доходи, за което им благодаря. Не са ме лишавали от нищо за разлика от други мои съученици, които дори нямат джобни, заради лошо финансово състояние на родителите им. Проблемът е, че от преди година майка ми се държи странно, жена на 45+. Все едно се отдалечава от нас, карат се с баща ми, случвало се е дори да не спи при него. Тя се съмнява, че той и изневерява, но това не е възможно и съм сигурен, че не го е направил и не би го направил никога. Двамата не си говорят със седмици, което ме отчайва. Не е както преди, сядаме на маса, като семейство, споделяме на кой как му е минал деня. Сега сме разцепени. Как мога да оправя нещата, много страдам и не ми е приятно да ги гледам така.
Моля, историята ми да бъде публикувана.
Благодаря!

Коментари

1.   Аз съм забелязала, че много хора между 40 и 50 просто сякаш превключват на някаква супер странна 'вълна'.

Ами според мен между вашите няма правилна и ясна комуникация и от това им идват проблемите.
Но по - добре не занимавай с тях. Сега сигурно ще ти пишат, че не е твоя работа, ама по някакъв такъв нервен и заповеднически начин, който аз лично не одобрявам.
Ама и аз ти казвам да не се занимаваш с тях, защото те трябва сами да се разберат. Все пак това си е тяхната връзка и те знаят повече подробности за тях си и не е добре да се месиш, но не защото си (им) дете, примерно според мен други хора също не е удачно да се месят, като приятели тяхни някакви или други роднини. Все ще се разберат, но просто има вероятност да не е скоро заради лошата им комуникация - премълчавали са си сигурно супер много дребни неща и сега рефлектира това на отношенията им.
Просто не се притеснявай и не ги мисли.

2.   Дължи се на женската еманципация и феминизма. Майка ти се мисли за нещо много повече от баща ти, само защото те е родила, и правото и чрез уродливите закони да мачка безнаказано мъже като баща ти. Въпросът е ти на коя страна си?

3.   Няма как със сигурност да ти кажем какъв е проблема, но по описаното изглежда, че майка ти навлиза в менопауза. Този процес е силно индивидуален, някои жени го изживяват тежко, други - не толкова. Решението е много просто, предписва се подходяща хормонална терапия. За жалост в България това рядко се прави, поради средновековното ниво на гинекологията.

Дядо Торбалан

4.   Може и да й изневерява. Може тя да е в критическата... Няма как давлияеш на тези неща. Изчакай още една година да станеш пълнолетен и ако може замини да учиш в друг град или държава и да си далеч от тях. Родителите ти трябва сами да си решат проблемите. Ти си гледай себе си. Може пък да е временна криза, която ще отшуми.

5.   Младеж, гледай си твоя живот! Родителите ти са големи хора, могат сами да се оправят, не е редно (а и едва ли е възможно) ти да им спасяваш връзката и брака. Жалко наистина, но е по-добре те сами да намерят пътя си един към друг, или да се разделят.

Вече си на 17, още няма и година и ще си самостоятелен гражданин, отделно семейство/домакинство, и ще имаш пълното право да си отидеш от там и да започнеш самостоятелен живот. Това е най-важното, към което трябва да насочиш съзнанието си - твоето бъдеще.

А и ти вече някак си не си фактор в живота им, такъв че "да останат заедно заради детето"... Вече не си дете.

6.   От автора: Благодаря много! Наистина менопаузата действа зле на жените. Ще се опитам да не им обръщам внимание, защото то се е видяло, че на тях не им пука, а само аз страдам от това. Благодаря за съветите! :)

7.   Баща ти изневерява, а ти обвиняваш майка си за това, че се държала зле. Това за менопаузата пък изобщо няма да го коментирам. Майка ти вероятно е научила за изневярата на баща ти. И какво трябва да прави в такъв случай? Да се прави, че нищо не е станало, за да не ви смути доброто настроение и домашен уют? А за нейното добро настроение кой ще се погрижи? Най-добре е да се погрижиш да научиш истината, и да дадеш опора на майка си в този труден за нея момент, за да знае, че не е сама. А каквото има да става, ще стане.