Споделена история от Семейство

Съдят ги за побой
Здравейте! Живея само с мъже - съпругът ми и тримата ми сина. Момчетата са на 18 единият и на 16 другите двама. От малки правят страшни щиротий, били са се много пъти като малки един с друг или с някое друго момче, но никога не е било сериозно и винаги са го правили по отделно, или както казват: "едно в едно". Наскоро обаче, докато били в едно заведение, няправили забележка на някакъв човек на съседната маса. Той станал и се приближил до тях, започнал да ги обижда, те му казали да се разкара от масата им, а той ударил един от близнаците. Другите двама веднага станали и го свалили на пода. Тримата заедно започнали да го бият, хората веднага се намесили, викнали им полиция и четиримата били задържани. Когато отодохме до районното, мъжът стоеше отвън на стол, докато момчетата бяха затворени. Накараха ги да пишат обяснения и когато си тръгвахме човекът заплаши, че още нищо не са видели. Големият ми син му каза да не го кара да се връща, а той го подкани да се върне, като му каза, че ще го вкара в затвора. Тръгнахме си и няколко дни по-късно получихме призовка за съдебно дело. Мъжът си е извадил медицинско и сега съди момчетата за побой. Дали е възможно да ги осъди? И ако да, ще плащаме обещетение или може да има и по-сериозни последствия?

Коментари

1.   Всеки си сърба супата която сам си е надробил! Възпитала си побойници и ще плащаш обезщетение. А колко ще ги осъдят зависи от това какво пише в медицинското, какво ще кажат свидетели и колко е добър адвокатът.
Като те чета обаче как не укоряваш децата си за стореното най-вероятно до няколко години ще имаш по сериозни проблеми, а може и в затвор на свиждане да ходиш.
Всеки човек се ражда с агресия в себе си, работата на родителите е да научат децата си как да сдържат агресията си, е ти не си си свършила работата и сега си сърбаш супата.

2.   Възможно е. Дано го направи.
Вината е най вече ваша - на родителите. Щом не сте успели да ги възпитате не търсете вината другаде. Иначе всяко "дете" е невинно в очите на родителите си, независимо какво е направило.
Иначе наказателно отговорен е само 18 годишния и най вероятно ще се отърве само с условна присъда и обезщетение ако има граждански иск. В затвора няма да влезе но ще му виси "осъждан".

3.   Интересно на тези деца през цялото време къде им е било възпитанието,или ти като много български съвременни родители сте оставили децата си на произвола и да се катерят на другите на главата отгоре?Ще им плащаш лудориите на синовете си,които тепърва предстоят

4.   Еми, вземете си възпитайте момчетата. Явно им липсва всякакво уважение към който и да е, а и не се знае дали описват ситуацията реално. И що за забележки подмятат по заведенията на непознати? Ако ви накарат да платите, нека те си изработят парите за глобата. И в ареста са се държали нагло. Казвате, че са се били и преди - това е вече продължението. Ще берете ядове, ако вместо по заведения да висят, не ги накарате да работят. Трудно ви е с толкова мъже на главата, но бъдете по-строга с тях.

5.   Този просто си е търсил боя, някой като тези момчета да му платят! Познавам такива идиоти,които ходят по барове само и само някой да ги набие и да ги осъди за пари!

8.   Човека от кръчмата може и да не е бил цвете за мирисане ама и вашите синове не са света вода ненапита щом налитат на бой на всеки вина, за което носите вие и вашия съпруг! Едва ли щяха да са такива хулигани ако още от малки прилагахте твърда ръка сега ще берете ядове с тях! Дано не сте следващите им жертви когато остареете!

9.   Човекът от кръчмата може и да не е бил цвете за мирисане ама и вашите синове не са света вода ненапита щом налитат на бой на всеки вина, за което носите вие и вашия съпруг! Едва ли щяха да са такива хулигани ако още от малки прилагахте твърда ръка сега ще берете ядове с тях! Дано не сте следващите им жертви когато остареете!

11.   Госпожо, търсите правен съвет от случайни хора. Ангажирайте си адвокат и той всичко ще ви обясни. Успех!

12.   Сигурно са напоени с дрога затова се държат така, преровете стаята търсете наркотици, може би това ги обърква повече,

13.   Подкреяпям 1, 2, 3, 4, 8/9.

Само ще кажа, че не съм съгласна с това, което казва 1, че всеки човек се ражда с агресия в себе си. Всъщност е точно обратното - всеки човек се ражда чист! А родителите са тези, който зараждат и развиват правилни (подходящи) и/или неправилни (неподходящи) емоционални реакции.

Гледането на дете не е само хранене и поене... и е много лошо, че доста хора упорито отказват да го осъзнаят.

14.   Усещам силна майчина гордост като описвате побоя. Как дружно са го свалили на земята, как големият е скачал в полицията, милите момчета...
И аз съм майка на синове, но поне ги научих да не правят подобни "щуротиЙ".

15.   Здравейте, Госпожо. Първо искам да Ви кажа да не обръщате внимание на предишните коментари. Такива като тях хората ги наричат мишки. Някой им посегне и те се скриват в дупката си. Вие сте свършили чудесно работата си на родител, като сте ги научили на нещо много важно- да се защитават един друг. Посъветвайте се с добър адвокат. Намерете свидетели, записи от камери и докажете, че той ги е провокирал. Направете всичко възможно, те са Ви деца.

17.   15, а такива като теб как наричат? Побойници? ! И после "елате ме оправдайте"? Поне хората трябва да си понасят последствията, да се оправдаваш в такъв момент е да си "мишка".

18.   Номер 15 жената обясни, че и преди тази случка те са налитали на бой на други деца за щяло и нещяло при това положение как да ги наричаме ангелчета ли? Това са отдавна изпуснати деца.

19.   Номер15 е най - вероятно Чичката (Чичото) - това е един откачен към 50 годишен, който мрази жените и издига на пиедестал мъжете, казано накратко.