Споделена история от Семейство

Следене чрез телефона
Здравейте. Пише ви едно 18 годишно момиче. Родителите ми са заедно от години. но цял живот баща ми се държи доста подозрително. От година насам положението е най-сериозно. През седмицата ходи на работа. но фирмата му често сменя работното му място и не го знаем никога. Събота и неделя става рано рано и изчезва казвайки. че ще помага на някого и го няма до вечерта. Измисля си различни истории. Телефонът си го взима до него плътно като сме на масата. взима го в тоалетната. навсякъде. Не се отделя от него. Когато го молим примерно да отидем някъде заедно уикенда и седим един час и дава зор да си ходим. оставя ни с колата пред нас и изчезва. Решихме с мама. че трябва да го следим. но той ходи с колата извън града и е трудно и се сетихме за телефона. Инсталирах приложение на телефона му докато беше в банята. Свалих същото и на моя телефон. Води се приложение на семейството да виждаш къде е другия. Изтрих иконата от екрана му и пуснах местоположението. Веднага щом се изкъпа той почна да рови в телефона и го видя. излъгах го какво е това и той не го изтри. Проблемът е. че си спира местоположението и така приложението не върши работа. Пускам му го всяка вечер докато спи и на сутринта той го спира и така не можем да разберем къде ходи. Той не е човек по услугите. а постоянно казва. че помага на някого уикендите. Никога не ни взима. защото щяло да ни бъде скучно. Не ни запознава с колегите. Няма как да наемем частен детектив. защото живеем на такова място където просто изключете този вариант. Той е със телефон самсунс и мама също. а аз с айфон ако има някакво значение. Като говорим с него по темата започва да крещи и излиза. Искаме да го следим. но не знаем има ли как да стане като от настройки си спира местоположението. Помогнете ми.

Коментари

1.   Проследяването на телефон, на когото и да било е незаконно. Има си начини, но не са за споделяне тук, има достатъчно информация как да контролираш чужд телефон. Най-добре е обаче една вечер да седнете на 4-ри очи и да си споделите подозренията, все пак сте семейство.

2.   Че то няма какво да го следите, то е очевидно. Дано майка ти си намери по-добър мъж, а ти не му се сърди чак толкова, все пак ти е баща...

3.   Как се казва приложението?

4.   Много грозна, непочтена и лоша постъпка. Да навлизаш до такава степен в чуждото пространство.
Това не е твоя работа, остави възрастните да се оправят.
И не сте първото семейство, в което някой кръшка. И скрита камера да му инсталираш, човека си има глава на раменете, която го води където е щастлив.

5.   Най-вероятно си има любовница и друго семейство.

6.   Баща ти си има любовница, то е ясно. Така, че просто го проследете. Но ако разберете от телефона, че ходи еди къде си, какво ще постигнете? Ще разбере, че му следите телефона и ще настъпи скандал, но без да имате нещо конкретно. Май, някой да го проследи физически е най-добре.

8.   "Веднага щом се изкъпа той почна да рови в телефона и го видя. излъгах го какво е това и той не го изтри." - тук най-ясно си проличаха свободните ти съчинения... :)

9.   Казваш, че баща ти се държи подозрително, но замисляшли се защо с майка ти не си изяснят това сами. Ти защо се месиш, все пак си във възраст, в която ти трябва да си гледаш уроците. Остави детективската работа да си я вършат специалисти, тя определено не е за вашето семейство. Може да се окаже, че баща ти си работи съвсем нормална работа, но да си има любовница човека.... Нещо историята куца с това приложение, което уж е намерил, пък не е изтрил.

10.   Вие с майка ти не сте много точни. Ако съм на баща ви - махам се моментално. Манталитет му се вика това....

11.   Ясно е, че историята е измислена, но ще коментирам ситуацията по принцип, защото макар да не е истина, на много хора им се случва нещо подобно.

Според мен не е важно дали ще го хванат бащата или не, то е ясно и без това. Правилния подход е да се запитат защо се е стигнало до тук и как евентуално да се оправят нещата. И ако не могат да се оправят, кое е най-малкото зло.

12.   Следенето чрез телефон е много гадно. Мен също ме следят, но всички приложения, въпреки че е незаконно.

13.   Може да е военен.

14.   Помоли някой приятел или приятелка да го проследи и да види къде отива и какво прави. Някого който баща ти не познава. Има и едни такива приемници които може да се сложат на скришно място в колата и да видите поне къде отива.

15.   Може да сложите в колата на тайно място друг телефон с това приложение, не забравяйте да изключите звука да не го чуе.

16.   Към номер 11 - Историята си е напълно истинска.Не мога да разбера защо смяташ.че е измислена след като имаме реален проблем с баща ми.Защо да си губя времето да пиша нещо.ако то не е така ?

Отностно другите това да оставя родителите ми да се оправят сами няма как да стане.Майка ми е тази която желае от мен да се намеся.Тя иска помощ от мен.за да разберем какво се случва.Това е единственото място където мога анонимно да споделя и да получа съвет. Идеята ви да говорят и да се разберат е абсурдна.Обясних ви.че когато тя повдигне темата той просто започва да крещи и става и излиза. Въобще не може да се говори с него по каквато и да е тема.Той само знае да крещи.

от авторката

18.   Ами не виждам да има кой знае колко възможности... най-вероятно се е забъркал в някаква криминална история, волно или неволно. Може да работи за някоя служба, българска или чужда, ама те би трябвало да се погрижат да не си личи, освен ако не са пълни некадърници, т.е. може да е българска :) Не е изключено да има и любовница, ама едва ли щеше да е чак толкова параноично предпазлив и така силно да избухва.

19.   Супер идиотска история. Майка ти да му каже или уикендите с нас или чупката и това е, какви са тези приложения и глупости. Аз даже не съм сигурен дали си има любовница или ревнива жена и дъщеря детектив.

20.   Намирате един познат с кола и го проследявате. Може човекът да си има любовница. Защо майка ти не проведе един разговор с него така ли ще я карате? Не е нормален този живот. Ясно е, че ви е тежко от тази ситуация.

21.   Моят коментар щеше да единственият, който отговаря адекватно на молбата ти, но явно не са го одобрили, може би защото са го сметнали за реклама на споменатите приложения. Съветът ми в този случай е да питаш другаде, защото явно няма да позволят да ти бъде помогнато.