Споделена история от Семейство

Кака ме мрази
Имам сестра от друг брак на майка ми. Сестра ми винаги е страняла от мен и не ме е приемала, въпреки че цял живот сме живяли заедно и имахме обща детска стая. Тя ревнуваше от мен, търсеше начин да настрои майка против мен, а сега когато сме вече тя на 27, а аз на 22, тя изобщо не търси контакт с мен. Когато и да я потърся стои настрана и намира начин да ме отбягва. Поканих я за приятел във Фейсбук, но не приема поканата ми и е скрила всичката си информация за да не я виждам. Много ми е болно, че тя не ме приема. Майка си затваря очите, но истината е, че когато са се карали е изпускала пред мен как тя е опитвала да я настрои против мен и постоянно се оплаква без причина.
Сестра ми ме е удряла и обиждала, но майка си затваря очите и казва, че не може да я загуби, а и неведнъж е намеквала, че очаква да я гледат на старини.
Много ми е объркано. Чувствам се сама и уплашена от всичко.
Не знам какво да направя.

Коментари

1.   Пиши й, излей чувствата си. Говорете като зрели хора. Тя има ли контакт с биологичния си баща? Какво е неговото мнение? Твоят баща къде е в това отношение? Принуди я да говори открито. токабтака ще съборите бариерата.

2.   Moмиче вземи, че порасни! Кака, пък мама, пък изгубена съм. Раздели се с детството и започни да градиш собствения си живот. Да, знам че е гадно, но какво да се прави-светът не е идеален. Майка ти, какво да прави, и двете сте й деца. Със сигурност, би предпочела да се разбирате, но не може да я накара на сила. Явно си е такава. Има злобни, завистливи, темерути и т. н хора и все другите са им криви. За това, се съсредоточи върху своя успех. Ще имаш мъж, деца, работа, приятели и те ще изпълнят живота ти.
А, забравих и още нещо-големите деца винаги се смятат за нещо като престолонаследници и се държат от високо.

3.   Не ми стана ясно само защо ти е да имаш близка връзка с човек който не те обича и няма да те заобича занапред? На 22г си гради си свои живот и повярвай по добре е далеч от хора които не те искат.
Често в живота се случва две сестри от едни и същи родители да не се разбират, особено когато имат 3-5г разлика, може би се дължи на начина на възпитание, но не е задължително. Но повярвай щом до сега на възраст 27-22 нямате любяща сестринска връзка, то вие никога няма да я имате, няма да успееш насила да я накараш да те обича.