Споделена история от Семейство

Нужен ми е съвет
Здравейте, не пиша често в този форум да не кажа почти никога, но наистина го харесвам смятам че е доста полезен за хората като цяло и е прекрасно че си помагаме взаимно по дадени въпроси. Ще съм много благодарна ако админите публикуват историята ми. Момиче съм на 19 години когато бях на 18 разбрах че съм осиновена от майка ми моята осиновителка случи се по малко груб начин но не го приех тежко просто бях в шок защото са минали цели 18 години докато ми го кажат. След като премина шока ми поговорих с майка си и тя ми каза, че не знае защо майка ми ме е изоставила нито къде е, но знае че имам брат и сестра не знае и нищо за баща ми. Тогава ги намразих истински защото са ме изоставили, но сега след известно време бих искала просто.. да знам, искам да знам коя съм аз и от къде идвам и единственият начин затова е да говоря с майка си разбрах, че без нея не мога да намеря майка ми защото било незаконно от съда да ми предоставят истинският ми акт за раждане освен ако осиновителя не се съгласи от чиста сигурност е създадено, че всичко се пази в тайна. Сега ще се зачудите защо просто не я попитам ами не мога или по-точно не знам как.. не искам да я заболи или да си помисли че аз искам да съм при тях няма такова нещо.. та въпроса ми е как да разбера, как да я попитам и има ли начин без да я попитам благодаря предварително :)

Поздрави.

Коментари

1.   Чудно ми е защо всеки осиновен иска да намери майка си с единствената причина да говори защо е бил изоставен? Нима на всеки на този свят не е ясно защо майки изоставят децата си? Има две причини или липса на пари или липса на разбиране от страна на родителите на млада майка. Щом обаче знаеш че имаш изоставени брат и сестра, то причината за вашето изоставяне е липса на пари.
Не разбирам също защо очакваш осиновителката да ти каже защо си изоставена или къде е майка ти, нима мислиш че осиновителите когато осиновяват са осведомени кой е биологичния родител и каква е причината за изоставянето?
А дори и да намериш биологичната си майка мислиш ли че тя ще ти каже друга по приемлива причина за изоставянето на три деца?
Съвет не търси, а приеми осиновителката за майка, тя е човек отдал 18 години от живота си за да си ти днес така здрава умна и добра.

2.   Истинската ти майка е тази която те е отгледала, другата просто те е родила. Има такава "политика", да се пази всичко в тайна точно за да не се случва да се събират децата със старите семейства когато са отраснали другите.

3.   Това е най голямата човешка тъпотия, да криеш истинският произход на едно дете! Рано или късно, то ще научи, че е осиновено, защо трябва да се крие истината? Най добре ще бъде, ако на 18 годишнината му, да му се дава пълното досие, да си знае истинският произход. Така няма родителите му да се чудят как да му съобщят, че е осиновено. На тази възраст детето става самостоятелно и родителите вече не са му задължени. Наскоро даваха по телевизията едно циганче, осиновено в Италия, но се завърнало да живее в циганското гето при истинската си рода. Кръвта вода не става, съдбата е закодирана в душата ни. Ако авторката не научи истината, какво ще стане ако случайно се влюби в брат си, когото сега не познава? После се чудим защо има аномалии при новородените. Колкото и да е болезнена, истината трябва да се знае!

4.   Мила авторке, не си единствена - много осиновени деца са като теб... Важното е, че твоите осиновители са те гледали и обичали - тоест те са истинските ти родители. Когато имам свое семейство, с радост ще си осиновя дете! Но наистина - дете на 13 или повече години отдавна трябва да е разбрало, ако е осиновено. Но явно на родителите ти им е било трудно. Какво знаеш за брат си и сестра си? Помни, че родителите ти те обичат, макар и да не си с тяхна кръв!
One girl

5.   Ум не ми го побира и на мен защо осиновителите крият. Буквално преди дни 38-годишният ми съпруг узна, че е осиновен. Аз отдавна имах подозрения и накрая неочаквано притиснах свекърва ми и тя след като изрева един океан сълзи (още ми е чудно защо! ), накрая потвърди. Подозрения имах, защото мъжът ми е висок и мургав, докато двамата му по-малки братя, както и майката и бащата, са ниски и руси. Той е изключително умен и общителен, докато семейството му като цяло е със среден интелект и трудно се сближава с хора. Освен това забелязах навици, които никой никога не е възпитавал у него. Например, той обожава класическата музика, каквато никога не се е слушала в семейството му. Освен това притежава една особена вродена деликатност, бих я определила дори като аристократичност, която рязко го отличава и от средата, в която е израснал, и от балканския мъж като типаж. Та, след като притиснах майка му, се оказа, че биологичният му баща е бил арабски студент, а рождената му майка -ученичка. Повече засега не успявам да изкопча. Съпругът ми реагира напълно спокойно. Каза: "Аз всъщност винаги съм се чувствал различен, подозирал съм, че няма как да сте ми биологични родители, но ви обичам и нямам никакво желание да ровя из родословието си". Но защо са крили от възрастен мъж истината толкова дълго, нямам обяснение. Относно ровенето в родословието, без негово желание няма как да стане, но на мен ми се иска да зная откъде са корените му. Най-малкото да отидем на екскурзия там, да видим културата, чиито гени носи.