Споделена история от Семейство

Детето ни обижда
Детето ми (7 години)ме обижда, и двамата ни обижда. Понякога се обиждам, друг път-не . Не знам защо го прави, държи се грубо с нас и понякога жестоко. Склонна съм да мисля, че проблема е в нас. Но не мога да го открия. Старая се да се чувства добре, не знам дали успявам .Аз съм израснала без родители и нямам пример пред себе си. Не се оплаквам. Моля за мнение или съвет.Не ми се подигравайте!

Коментари

1.   Има една книга "Помощ детето ми ме подлудява" препоръчвам ти я, ще научиш доста за поведението и начините за манипулация, които използват децата. Така проблем е че се държи така, но споко НЕ го мисли и чувства наистина... Може да метод да ви наказва, когато не получава, каквото иска или да е модел, сойто копира от училище.
Моят съвет е по-никакъв начин да не показваш, че си ядосана, т.е. да не се поддаваш на провокациите и с много спокоен глас да му обясняваш, че това, което прави не е хубаво и не се приема добре в обществото. Ти си вече голямо дете и не можеш да се държиш като 3 годишно. Разбирам, че за теб е трудно в училище искаш ли да поговорим за това? Как се чувстваш? Случи ли се нещо днес, което те кара да се чувстваш зле? Аз искам да ти помогна и двамата да намерим решение на проблема, имаш ли накакви идеи

Фаза е ще отмине. Като стане на 17 тогава ще си мисли, че сте много задръстени и зле, това е нормално.

2.   Всеки път, когато науча за подобна ситуация искрено съм доволна от избора си, че не желая да имам деца.
Какво да те посъветвам... опитайте да говорите с детето, ако отказва да ви каже причината за държанието си, го заведете на психолог. Не е обидно.
ж20

3.   Търси внимание. Правете в един ден от седмицата нещата които обича. Ходете заедно някъде. Но не му показвайте, че причината за вниманието е неговото лошо поведение.

4.   далеч съм от мисълта да се подигравам, проблемът е сериозен. Явно липсата на семейство и на адекватен пример за подражание те кара да позволяваш всичко на детето и да го оставяш да ви се качва на главите. За да се държи така, значи няма респект към вас. Съпругът ти как се отнася? И от него ли няма респект? А в училище?
Темата е много дълга, ще се опитам да я резюмирам. На детето от съвсем малко трябва да бъдат наложени правила, които да спазва, разбира се придружени от обяснения. Не пипай котлона защото ще се опариш. Не удряй другото дете, защото ще го боли, а това е лошо (ти нали помниш като се удари как те болеше... ), и т. н. в този стил.
При по-големи деца: ние сме семейство и се обичаме, не се удряме и нагрубяваме, а се подкрепяме (ся тук ако вижда обратното всеки ден, няма как да повярва). Правилната позиция е в комбинация между тоягата и моркова - награждаваш успехите и поощряваш доброто поведение, наказваш лошото поведение. Никой не казва да го биеш и тормозиш, но детето трябва да знае, че има граници, които не трябва да преминава. Утре в училище ще си има сериозни проблеми като се държи зле с всички и не ги уважава. Като стане тийнейджър, сигурно и ще ви бие. А после? Ако отиде на работа и държи кофти език на хората, дали ще го търпят?
Тази анархия, която сте допуснали, не е в ничий интерес, най-малко на детето. Да оставите 7 г. дете да ви се качи на главите направо не ми го побира, при положение, че и хлябът, и ножът са при вас. Вземайте мерки докато не е късно.

5.   Много деца минават през такъв период, но ти като родител трябва да намериш подход, с който детето да разбере, че такова отношение е недопустимо. Ако не го направиш, то дълго време няма да уважава никого и ще се държи ужасно. Вие сте му родители, авторитети сте и сте първите хора, към които трябва да има респект. Като види, че може да се държи така с вас, ще започне да го прави и в училище, после с приятели, а накрая положението ще е напълно изтървано. Нямам предвид да го напляскаш, но определено следващия път трябва да му се скараш и да го накажеш, ако посмее да ти отговори на въпреки. Ако то те обижда, а ти веднага хукваш да правиш всичко по силите си, за да може то да се почувства добре, просто ще приеме, че поощряваш обидите и ще става все по-зле. Скарай му се, накажи го и спри да му говориш за няколко часа. Това е груб подход, признавам, но детето ще разбере, че е постъпило лошо и ще има време да се почувства виновно и да обмисли.

6.   Явно си прекалила с глезенето и за това детето ти си мисли, че целият свят му е длъжен. Съветвам те да вземеш мерки докато е малко, защото един ден, едно че детето ти ще стане все по-агресивно към вас, второ ще продължи да живее с илюзията, че е нещо изключително и всички са длъжни да се съобразяват с него. Е, сама се сещаш, че сблъсъкът с реалността ще е жесток. За това, колкото и да ти е болно, когато прекали го наказвай. Не говоря за физически наказания, разбира се, а за взимате на телефон, забрана за гледане на любимите програми по телевизията и т. н. Важното е да разбере, че това което си позволява не е ОК и вие няма да търпите такова поведение. Не го ли направиш сега, един ден ще имаш тийнейджър чудовище и ще се чудиш какво да правиш.

7.   Е разглезено е явно. Сигурно сте твърде меки с него.

8.   Разбий му устата два три пъти... да се научи от коя ръка яде и какво да говори.

10s

9.   Кажи какви са обидите. Така без информация няма как да разберем каква е драмата...

10.   Прекалено сте добри с него според мен.

11.   Причини:
1. Свързана с нещо материално - не получава нещо, което много желае.
2. Проблем с приятели. Например, недооценено по някакъв начин. Не знае как да се справи, изкарва си агресията върху вас.
3. Подтискано от учители.
4. -съвет-бъдете последователни във възпитанието. Създайте правила и ги спазвайте. Доста е трудно, но всъщност децата уважават идеята за "строг, но справедлив".

12.   Обърни внимание на отношението към детето и възпитанието. Не се карайте пред него с мъжа ти. Обяснете му че не е редно да ви обижда. Много сте го разглезили. Спрете докато не е късно. Ако сега не иете дупе, след време ще биете дупище.

13.   Ами така ще е! Нали сега са забранени шамарите и "насилието" над деца... в резултат на което те самите ще станат насилници, понеже не знаят какво е да бъдеш напердажен или обиден...
Също гей-, джендърската и истанбулската пропаганда трябва да вървят с пълна сила... "Защитата" на "личните" данни също...

14.   Това ще стане интересна тема.

15.   Децата копират поведение. Въпросът е кого копира вашето?

16.   Аз съм баща на много малки деца( но доста по-малки) и също следя с интерес темата. Като малък са ме дали на баби и дядовци за гледане до 8-ма годинка, защото се е родила сестра ми, а нашите не са имали много пари тогава, а и време. Спомням си, че баба и дядо много ми угаждаха, особено дядо ми. Когато се върнах у нас се карах с баща ми и го обиждах и псувах - бях научил вече гадни думи. Няколко пъти ме напердаши много яко и всичко си дойде на мястото. Наистина мислех, че света се върти около мен, а баби и дядовци глезят! Малки деца никога при баби и дядовци, запомнете го това! Личен опит. Прекалената любов и внимание имат разрушителни последици. И не ме интересува закона, ако моите синове тръгват да става ла*на ще им зазвънят ушите от плесници, не само ако са глезени, но и ако тръгнат да пробват някога наркотици, да карат кола пияни и т. н. всичко, което може да ги превърне в заплаха за себе си и околните съм решил да звършва с яки шамари и съм убеден, че е правилния подход. Говриш с голям човек, на едно хлапе не може да обясниш като на голям човек, съжалявам, но такива съвети са просто глупави. Казваш му веднъж, не хваща - плесник... и следващия път като му кажеш нещо - ще се сети как са му звънкали ушите и ще слуша. Недейте така с тези либерализми, нашите бащи, дядовци как са ги възпитавали а? Ами те войни са печелили, България са построили няколко пъти само защото са ги възпитали така, както трябва. И не с шамари, ами със сопата и с колана са им нашарвали задниците, по оборите са ги карали да спят за наказание прадедите ни. Слезте малко на земята, айде бе, 7-8 годишен сополанко ще държи тон на родителите си, ще ги обижда? Ръка целувам на баща ми, че о време регулира нещата, че плесниците му избиха набързо от детската ми кратуна глупостите...

17.   Подкрепям 8, 10 11, 13. Нищо не е от днес. През 1998г. моя сън/ 7г/, се връща от училише и ми заявява, че ако го пипнем или накажем с майка му щял да се обади на полицайката, която ходила в училището и ги надъхвала да портят родителите си за строго отношение или "домашно насилие". На момента умишлено го плеснах през устата и му дадох телефона да се обади на полицайката, да дойде да го вземе и да го отглежда тя. Също му заявих, че домашни предатели не са ми нужни.
От тогава повече проблеми не съм имал и на родителски срещи почти не съм ходил до края на осми клас. След това в училище влязах за дипломирането му за магистър.
Со кроце, со благо и ако не става, со малки кютек!
Респект и уважение!

18.   Всяко дете тества границите. Ще му казваш, че във вашите отношения няма място за такива думи. Че сте едно семейство, което е най-важното нещо, че се обичате и подкрепяте. И най-вече, казвай, че ти е обидно когато говори така. Не обвинително, а неутрално, като факт.
П. С. Не смятам, че е разглезено и не мисля, че се дължи на това, а че е нормално развитие едно такова търсене на граници и опора.

19.   Разглезили сте го явно затова ви върти на малкия си пръст. От следващия път като започне да ви обижда го наказвайте всеки път с лишаване от любими за него неща или забрани да се вижда с приятели докато не се научи да ви уважава и зачита като авторитет. Ако и това не помогне два шамара през устата и ще се кротне на мига. Не вземете ли сега мерки в като влезе в пубертета ще стане още по -зле. На тези, които ще ми скочат за боя ще кажа, че някои деца нищо друго не ги оправя, а с тези либерални ценности положението съвсем ще излезе от контрол. Не стига, че учителите са почти безгласни букви ами сега и с родителите се опитват да направят същото. Преди 2 г. неволно станах свидетел как 5-6г.малчуган си позволяваше да крещи по баба си, да я обижда и да и говори на ма докато тя спокойно му обясняваше , че опасно да пресича сам улицата, защото има коли. Стана ми жал за жената как може да търпи подобно отношение от една запетайка метър и двадесет, аз на нейно място нямаше да издържа и щях да му отвъртя два шамара и всичко щеше да си дойде на мястото. Той от малък няма уважение към по - възрастните, а когато порасне не ми се мисли, ако техните не вземат мерки сигурно ще стане поредният насилник налитащ на бой на учители, съученици, роднини, на жена си и на децата си.

20.   Махнете го от къщи, щом Ви обижда Мен са ме гонели 5 6 пъти от вкъщи и то от 8 годишна възраст заради ненаучени уроци а като майка ми ме биеше я обиждах - Изгонете детето от вас докато не се научи да уважава по- възрастните. Казвам ви го от опит и това помага - Не само го накажете а и го изгонете от къщи. Препоръчвам ви го тъй като при мен проработи. Още от сега вземете тези мерки докато не е късно, Заведете го някъде на улицата или в гората докато не започне да уважава по възрастните хора.

21.   Не се подигравам но това дете ( вашия син) ако не започне да се държи нормално- изгонете го навън от къщи за няколко дни или по дълго докато не започне да уважава хората. Както е тръгнало да обижда Вас след време ще оижда и учителите когато стане 1 клас. Най добре го изгонете от къщи оставете го навън , докато не почне да мисли какво да прави, мен са ме гонели като дете от къщи- веднъж майка ми ме остави пред училище заради такава постъпка.

22.   Хората си имат гени и това може да влияе. Някои хора имат деца оставени да гладуват и боледуват а семействата не ги е грижа. Българите сте злобни за това такива неща ви се падат.

23.   Не одобрявам боя, винаги е унизителен за едно дете. Пробвай с по твърд тон да го поставиш на място. И се опитай да разбереш причината, може да се събира с лоша компания.

24.   Номер 22 А да питам случайно, ние българите щом сме злобни какъв трябва да си за да носиш доброта, Германец или тем подобно . Да не задръстваме темата с лоши коментари моля! Тук се говори за възпитание на седемгодишно дете а не кой колко е злобен и кой какъв е . Чети и мисли преди да дрънкаш глупости.

25.   Номер 23 донякъде си прав ама едва ли детето се събира с лоша компания ако от училище или градината не е чуло обидни думи , та да ги потребява в къщи Авторката доста си е изтървала сина, ако стане тийнейджър ( на 13-15) ще стане по-зле затова трябва мерки да се вземат по- навреме. Ето докъде го докарахме на това дередже .

26.   Брат ми беше чепато дете. И бой е ял и от вкъщи са го гонили и пак си остана такъв. До ден днешен, много години по-късно...
Всякакви случаи има.

27.   Прощавай n 24. Извинявам ти се знам че не съм нито интелигентна нито нищо и всъщност не би трябвало да пиша в сайта. Никой няма да иска мен в живота си. Така да е.

28.   От номер 24 Ами да бяхте помислили преди да издрънкате че сме лоши българите
Аз съм възрастен мъж нямам жена нямам деца по добре ми е така ако имам деца някой ден и обиждат гоня ги от къщи