Споделена история от Семейство

Как да оправя нещата?
Имам най-прекрасният мъж на света, но последно време много почнахме да се караме. Все за нещо се сърдя и много го тормозя психически. По някакъв начин се промених много и все нещо намирам да се караме. Обичам го повече от всичко на света и после винаги съжалявам за грешките си. По никакъв начин не искам да го нараня. Постоянно му казвам че искам да си отида но го казвам от нерви но истината е че без него не мога. Той винаги ми прощава но не може вече да търпи държанието ми. Не знам защо така се държа. Почна да става често. Искам да се променя и да бъде всичко като в началото. Той е моят живот без който не мога. Вече 1 месец направихме откакто заживяхме заедно. Познаваме се от 6 години и вече 5 месеца направихме откакто сме заедно. Той много се грижи за мен и много работи и аз много съм щастлива с него но постоянно нещо му се карам и той вече не издържа. Искам да се променя

Дайте съвет

Коментари

2.   От теб си зависи. Промяната няма да ти падне от небето. Като нищо ще го изгубиш.

3.   - Мъжът ти е прекрасен.
- Работлив и грижовен.
- Ти си безумно щастлива.
- Много го обичаш.

Обаче му тровиш живота ежедневно!

Аз мисля, че няма нужда да питаш хората какво да правиш. Ако си в някакъв период на депресия и не може да сдържаш неготивните си емоции, това се лекува с антидепресанти и личният ти лекар ще ти даде по-добър съвет от нас. А ако просто имаш нужда да си изкараш някакви вътрешни бесове върху някого, то по-добре остави момчето да си продължи живота спокойно. Темата ти е напълно безсмислена, а образът, който създава за теб, е на глупава млада жена, която не знае сърби ли я, боли ли я, драго ли й е. Тя говори и за възпитанието ти, щом повишаваш тон на човека, с когото живееш. Само се чуй: вие не спорите, а ти МУ се караш.
Питаш как да се промениш. Никой по-добре от теб не знае това. На моя мъж гледам да осигуря маскимално спокойна атмосфера у дома, да му е естетично и комфортно, да получи някакъв малък жест на внимание и главно: да почувства уважението към неговата личност, отговорност и труд. А не да се прибира с очакването да го нахокат като ученик.
Подозирам, че ще е безсмислено, но все пак ще ти дам една рецепта: прави това, което теб би те накарало да се чувстваш добре. Няма ли да ти е приятно да те посрещнат след тежък ден с целувка? Да ти налеят любимата напитка? Искрено да изслушат как е минал денят ти? Да се отпуснеш в гореща вана, докато се сервира масата за вечеря? Да послушаш приятна музика? Да направите план за уикенда? И накрая да заспиш в прегръдките на любимия върху идеано чисти и изгладени чаршафи, а сутринта да те събуди ароматът на кафе? Ами прави го! Запомни, че жената създава стандарта в един дом. Какъвто тон зададе тя, така пее дуетът. Ако вдигнеш летвата, мъжът ти също ще я вдигне и то с удоволствие. Искаш ли джентълмен, дръж се като дама. Дамите не крещят, не хленчат, не изискват, не молят, не обвиняват и не се оправдават. Предлагам ти сега пак да си прочетеш поста!

4.   Най-вероятно си стресирана и притеснена за друго и просто прехвърляш фрустрацията си върху най-близкия ти човек. Често се случва - изместване на проблемите. Ако не искаш да го загубиш, ще трябва да поработиш малко над себе си. Анализирай какво в живота ти не е наред и е източник на стрес и притеснения, дефинирай проблема и започни да работиш за разрешаването му. Много е важно и да разговаряш откровено с половинката ти по въпроса - той в момента не разбира защо се държиш така и откъде му идва това. Обясни му как се чувстваш, сподели му тревогите си и защо си толкова изнервена и избухваш така, нека да знае че проблема не е в него и че следващия път, когато види че си разстроена, вместо да реагира на емоциите и нападките ти, е достатъчно да те гушне и да ти каже че те обича, разбира и подкрепя и че заедно ще се справите.