Споделена история от Семейство

Имам проблеми с главата
Здравейте,
Може би вече от заглавието ви е станало ясно, че не съм наред със себе си. Имам проблем, който разбрах, че всъщност е съществувал от много отдавна, но изобщо не съм му обръщала внимание. Проблемът ми е основно с хорското мнение... Ще започна оттам, че от скоро имам приятел, който не е това, което съм очаквала тоест не е висок не е от най-красивите момчета, с които съм излизала, но душата му компенсира, невероятен човек е. И се започнаха едни терзания, ами сега какво ще си кажат хората като ме видят с негои т. н. Така не съм качествен партньор във връзката и той го усеща, постоянно се опитвам да го променя, правя му забележки, изпитвам съмнения, които не ми поволяват смислено и явно да му покажа любовта си. Знам, че общественото мнение не е важно и по никакъв начин не ме определя като личност, както мен, така и останалите, но разбере те ме това много ми влияе. Кажете ми какво е решението, как да се избавя от този товар?

Коментари

1.   психолог

2.   Остави момчето да си намери приятелка по мярка – да го обича и цени, такъв какъвто е. А ти – ти си вземи висок красавец да парадираш с него пред хората.

3.   Принципно хората не обръщат толкова много внимание на другите. Жестоко се бъркаш, ако си мислиш, че докато вървиш по улицата, някой ще те обсъжда. Просто такова чувство имаш, защото си комплексирана.

Пишеш, че не е висок, но не пишеш дали е по-висок от теб. Ако е по-висок от теб, не виждам какъв е проблема. Плюс това, ако толкова те интересува общественото мнение, ако той е по-висок от теб, сериозно ли си мислиш, че на някой ще му направи толкова голямо впечатление, дори ако имате само малка разлика?

4.   Извинявам се, но се чудя как може човек да е толкова глупав? Ако авторката е на 12-13 години, може. От там нагоре, вече има проблеми и тежки комплекси. Първо на никой не му дреме как изглежда гаджето ти, нито самата ти даже. Приеми, че хората си имат собствени грижи и проблеми и хич не им е до вас. Набий си в главата, че светът не се върти около теб и си прекалено незначителна и неизвестна, за да си интересна за общественото мнение. И ако истински обичаш някого го приемаш изцяло и като външност и като характер. Започваш ли с опитите за промяна и забележките, нищо няма да постигнеш. На човек просто му писва да се отнасят с него като виновен ученик. Можеш да променяш само себе си, не и другите. Работи повече върху собствения си характер, не върху неговия.

5.   Сега ще се почне с псевдо-моралистите и техните напъни колко си повърхностна и как не оценяваш истинската красота на човека до теб. После ходят да въздишат по разни красавци...

Истината обаче е друга - за любовна връзка трябва да има И физическо привличане. Само с него, разбира се, не става, но без него също. Остави хорското мнение и си отговори сама на въпроса дали този човек те привлича. Бях в подобна ситуация преди години - добър и мил човек, но не беше мой тип. Мрънках за всичко, все нещо не ми харесваше, все не бях доволна. Зарязах го веднага щом срещнах по-добър от него. Долно, но факт. На него причиних много болка, а на себе си срам. Не се насилвай щом не ти идва отвътре, трудно можеш да промениш критериите си и това ще донесе само гадории и на двамата.

6.   Аз съм висок 1,91см оставяй го и идвай при мен :)

7.   И какво толкова като не е висок ? Не виждам проблем в един мъж с нормален ръст, а не дългуч по метър и 80-е. Кво сте хукнали по тия дългучи.
Високите мъже мен не ме кефят.