Споделена история от Семейство

Мечта
Здравейте! Искам да помоля за съвет ще ви бъда много благодарна! Аз съм едно 21 годишно момиче винаги съм искала да уча медицина това е една моя мечта още от дете, дори и с течение на годините тази мечта не избледня, а стана все по-ярка. За съжаление не ме приеха медицина, а фармация и то платено обучение. Ще кажете как може платено излишно даване на толкова много пари, знам... просто се случи не ми стигна с няколко стотни и нашите решиха да платят те винаги са искали аз да уча фармация. Вече трети курс фармация, но аз не съм щастлива всичко правя на сила ходя на лекции на сила... Нямам желание за нищо свързано с тази професия. Вече мечтата почва все повече да иска да се осъществи знам прекалено е късно да уча медицина изпуснала съм три години, но медицината ми е сърцето ставам и лягам с тази мисъл. Започнах да се готвя за изпитите за кандидатстване без нашите да знаят. Жал ми е понеже са давали токова много пари и изведнъж аз да им кажа не ми се учи фармация приеха ме медицина искам да си следвам мечтата. Според вас правилно ли постъпвам да преследвам мечтата си или не е правилно при положение колко са вложили родителите ми? Ще ги разочаровам ли?

Коментари

1.   Ти май си се вманиячила. Никога не е късно, но когато пътят ти е друг а ти насилваш съдбата. Да учи, яви се и не е късно. Фармация не означава да си просто в една аптека. Има страхотни перспективи. Но ти не го осъзнаваш. Мисли малко по-широко. Винаги лекар се свързва с много пари, но в една общинска болница са със заплати по 800 лв. и това не мит. Стажовете са трудни за набиране, плащане лошо и цял живот учене. Не е всичко толкова розово.

2.   Медицината може да ти е мечта, но ако започнеш да я учиш дали няма пак да се разочароваш? Ако те приемат де.

3.   Здравей. Аз също искам да следвам медицина. Не мога да си представя да правя нещо друго. Според мен преследвай мечтата си до край. Все пак ще работиш тази професия, докато не се пенсионираш, за това най-добре ще е да работиш това, което ти искаш и ти е на сърце. Животът е както ти си го изживееш.

4.   Работил съм 3 месеца в спешното на "Пирогов". Бях санитар, понеже ме влечеше медицината, а и имам доста над средната медицинска култура на редовия гражданин. Вярвай ми, единствените 2 хубави лекарски специалности са дентална медицина и пластична хирургия. Третото най-хубаво нещо е фармацията, понеже се печели добре и не тънеш сред кървища, секрети, трупове и прочие.

Останалото не си заслужава. Да, благородно е, но първо е травмиращо, второ е опасно за здравето ти (досег с по около 50, 100 болни хора на смяна, от фрактура на гривнена става на дядо, та чак до предозиране с дрога на пандизчия, който има всевъзможни гадни болести, кеф ти хепатит С, кеф ти ХИВ и прочие...) и трето - заплащането е мизерно.

Избутай си фармацията и си печели пари, това е доходоносно колкото нотариус. Аз щях да стана фапмацевт, ако имах пари да следвам, химията и биологията ми бяха 6.