Споделена история от Семейство

Коя съм аз?
Коя съм аз? Или по-точно-какво съм аз? Би трябвало да се чувствам като жена-а усещам само болката и страха. Къде са другите-не знам-може би някъде дълбоко заключени.
Аз съм мълчалив човек-още от както се помня. И това много ми навреди в живота-мислех си-като мълча и се съгласявам с всичко ще е по-добре. Но уви...

Не се гордея с родителите си. Нямах търпение да завърша и да се махна от дома си. От този ад-тогава така мислех. Завърших 12 клас и избягах от дома си с първия срещнат мъж-за мен той бе като сън-красив висок синеок.

В началото вс като че ли бе наред-разходки из страната забавления. За мен бе перфектния... И насочих цялата си енергия и аз да стана идеална за него. И така неусетно се влюбих... А любовта е сляпа.

Една вечер пиехме в 1 заведение бира. След доста бутилки той започна да се заяжда ей така без причина и да ме обижда. Като си легнахме-продължи. Тогава за първи път той ме удари. Защо още тогава не си тръгнах? На сутринта не помнеше нищо и се извиняваше безкрайно и колко мн съжалявал и че това няма да се повтори. Умее да е мн убедителен. И така заживяхме заедно.

Роди се 1 дъщеря. Той си пиеше почти вс вечер-а почти не работеше. Аз се стремях да не го ядосвам и да изпълнявам вс. Понякога успявах-др път-не-и тогава имаше шамари и обиди.

А той не обича никого-мрази думата-приятел-а всъщност едва ли него някой би търпял и 5 мин-а аз глупачката-вече 16 г. -и не виждам изход.
Ако някой може да ми го покаже-да пише

Коментари

1.   Нямам идея, какво би могла да сториш, освен да го оставиш. Много добре, че сподели историята си, за да могат да се поучат други момичета в твоята ситуация.
Желая ти успех

2.   Горката. Вземай детенцето и бягай. Не си пропилявай живота с този идиот. Знаеш ли какви мъже има!! Държат се прекрасно, носят те на ръце. Не е прекалено късно. Има мъже, които биха взели и теб и дъщеря ти. С този мъж пропиляваш живота си. Събери си нещата и се изнеси. Знам, че не е лесно, но с този изрод не те чака нищо хубаво!

Passion

3.   Аз по-скоро бих казала, че от историята трябва да се поучат всички бъдещи родители и да осъзнаят каква отговорност е раждането и отглеждането на дете. Защото всяко дете израстнало в семейство "ад" страда цял живот от последствията. Много често, за да избягат от така наречения "ад" децата се хващат за първия срещнат мъж и... резултатът е налице по-горе.
Авторке, изходът е един и ти много добре знаеш какъв е той.

4.   Наистина поучителна история, дано повече момичета да я прочетат. Доста си търпяла, но не съм съгласен, че няма изход. Кое те спира - финансова зависимост, навикът на привързаността или просто страх? Вземай си дъщерята и заминавай някъде, дори и при родителите си да е, не вярвам да ти посочат вратата и започвай новия си живот. От сърце ти пожелавам успех и занапред умната.
Мечо Пух

5.   Ех, хора... ако искаше да го направи, досега да го е направила. За съжаление порадната мазохистична история, и как избират мазохизма си дори пред децата си, страшно е това...

6.   Ето ти още една история. МОя приятелка си имаше момиченци със един мъж, който не беше лош, но не беше готов за семейство, а той и сега не е - сам си живее. Но те след като имаха бебе, в продължение на 3 години та разбра, че той не може да поема никакви отговорности. Така че го напусна, премести се в друга квартира.

Момиченцето сега си има двама татковци - един роден, който посещава в събота и неделя и един доведен, който я гледа всеки ден и се грижи за нея по-добре и от майка и. Майка и ходи с приятелки, излиза и мъжът за когото се омъжва сега, поема всички грижи за нейната дъщеря и си живеят много добре. И ти ще се оправиш, само да решиш.

А да не пропусна да ти кажа, че новият съпруг на моята приятелка е по-млад от нея, и смея да кажа, че е много хубав. Много е работлив и върти къща и ги обсипва с грижи и двете.
Какво му е станало на твоя съпруг?! Един дявол/годспод знае. Дали той може да се оправи?! Кой знае!?

7.   Пуста любов, горкото ти дете, ако нещата продължат така и тя ще повтори твоята грешка-ще пристане на първия срещнат за да избяга от "ада" знам, че не искаш да го напуснеш и никак няма да ти е лесно това, остава ти да му бъдеш робиня и да се стараеш да не го дразниш, щом той не иска да се вразуми

8.   Тръгнала си с този мъж, както го наричаш "първия срещнат", за да избягаш от дома си. Хайде, тогава си била твърде малка. След това създаваш дете, макар че той ти е посягал. На какво се надяваше - да го промениш ли? Решаваш си проблемите по много безотговорен начин и се вкарваш още по-голяма беля.
Виж какво си написала в края на историята си :... "не виждам изход. Ако някой може да ми го покаже, да пише. " Каква отговорност могат да поемат чуждите хора за живота ти? Накои ще те упрекнат, че дълго си търпяла, други ще ти съчувстват, но никой не може да те хване за ръчичка и да те изведе от дома, в който те малтретират. Ти сама знаеш изхода. Махай се от там.

П. П. Апропо, тези съкращения, с които си нацвъкала историята си - 'вс', 'мн', '1 дъщеря', звучат като извадки от тийнейджърска изповед. Не е зле да пишеш с повече уважение към онези, които ще те прочетат.

9.   Жената търси помощ - можеш да помогнеш не като матякваш грешките и. Кой знае колко време и е трябвало, за да го изрече с думи. Важното е, че не трябва да търпи това - до коментаторката от 8-ми пост.

10.   Ще и ги М-атяквам, що не?
Щом е изтърпяла 16 (!! ) години тормоз и едва е намерила думи - поне да са извън тийнейджърския речник.
Не ми е жал. Толкова години нейното дете гледа как майка й угодничи на баща й, за да не яде тупалките.
И този зарАзен модел би могъл да стане част от бъдещето на още един човек.