Споделена история от Семейство

Чувствам се тъжна
Здр. Момиче на 21г Пиша тук, защото няма на кой да споделя. Нямам толкова близки приятели да им се доверя, сестра ми ако опитам не слуша като цяло не изслушва прекъсва ме и говори нейни теми, приятеля ми не ме разбира. Понякога плача, когато мисля за живота ( много емоционален човек съм) и той ако ме види и пита "защо плачеш" и аз не искам да го занимавам почва да ми крещи и даже псува, а дори не би слушал за него всичко трябва да е ок. Мисля че майка ми е единствения човек, който ще ме разбере, но не искам да я тревожа. Замислям се за живота, че никога не успявам да се уреда да работа добра работа (знам ще кажете, трябва да учиш за нещо) но нямам възможност. По принцип съм затворен човек, това не ми харесва. Искам да се променя да бъда по социална. Като гледам нещата, които съм направила до тук съм разочарована, че не съм постигнала нищо. Може би моят подход не е правилен и много очаквам, а не правя нищо. Знам, че нищо не идва така, но искам да имам подкрепа. Просто исках да споделя..

Коментари

1.   Намери си евангелска църква. Пиши в гугъл евангелска църква и града ти и ще намериш. Там ще намериш приятели и подкрепа.

3.   За съжаление не мога да подкрепя коментар 1. Църквите мисля, че са последното място, където можеш да намериш хора, с които да се чувстваш добре и да не губиш връзка с реалността. Мисля, че не би ти си отразило добре фанатизирането в религията.

От написаното става ясно, че си по-емоционална и ранима. Кръгът ти от познати не е много подходящ, както и приятеля ти - да крещи и псува докато се чувстваш зле не е добре и със сигурност влошава положението. Трябва да започнеш да мислиш малко по-положително за себе си и за живота, защото най-хубавото предстои. Има много четива и ресурси, които биха ти помогнали да се чувстваш по-добре и щастлива. Идея е да посетиш и психолог, ако усетиш, че не се справяш сама.
Успех!

4.   Вероятно няма да сваля целия товар от раменете ти с този коментар, но много искам да ти помогна.
Предполагам, че си мислиш, че си единствения човек, който страда така за живота си. Далеч не е вярно. Навън има хиляди със същото усещане в себе си и още много други, които са го преодолели. Не ти се случва нищо ненормално. Амбициозните хора, тези с цели и мечти, искат да се развиват. Всеки по-дълъг застои ги кара да се чувстват непродуктивни, натъжава ги.
Съветвам те като за начало да седнеш и да помислиш за всички онези неща, които си постигнала и харесваш в себе си. Животът не е само черен, но ако гледаш само неуспехите си, трудно ще се почувстваш по-добре и ще видиш хубавото. Ти примерно може да нямаш дипломи, имоти или много придобивки, но все ще притежаваш качества, които са градивни и истински чисти. Повярвай ми, това да си стойностен човек е много по-важно, защото стойностните хора намират начин да оцелеят и да продължат. След това може да се изясниш със себе си по най-простия начин. Сядаш и правиш един списък с нещата, които искаш да постигнеш. Не си слагай срок, просто си прочисти мислите и подреди целите си. Така ще ти е най-лесно. Когато го направиш ще можеш спокойно да обмислиш, кое как може да се постигне, защото ще го виждаш нагледно. Обикновено се налага да направиш бърза сметка с приходи и разходи, за да знаеш колко можеш да заделиш и в какъв период от време. Това не за друго, а защото като гледам ще ти се иска да учиш и това включва семестриални такси. Няма страшно, винаги можеш да опиташ на дистанционна или задочна форма на обучение, като и двете ти позволяват да работиш междувременно. Освен това има стотици курсове с признати сертификати, които също са вид надграждане върху вече съществуващите умения. Тези тънки листчета стоят добре в CV-то, макар и да не те правят успешна. Помни, че няма начин да няма начин. Ще отнеме време, усилия и лишения, но когато имаш ясна цел и си знаеш приоритетите, всичко изглежда една идея по-лесно. И не се притеснявай да споделяш чувствата си, няма нищо срамно да си искрена пред близките си. Не е нужно те да те разберат, но ако ти се нахвърлят, това говори лошо за тях, а не за теб. Ти си човек като всички останали и заслужаваш малко подкрепа и много любов. Ако ти можеш да изслушаш приятеля си без да му се разкрещиш, значи и той трябва да може да стори същото.

5.   Имаш много време да постигаш неща. Като начало се опитай да учиш нещо, за да имаш професия. Има варианти за задочно образование. И се раздели с този мъж, който ти крещи и не те уважава. Успех.

6.   Добър човек си. Затова ти тежи и си изпаднала в някаква емоционална дупка. Прави добро, когато можеш, на животни, на хора. Освен това явно си и перфекционист, имаш прекалени очаквания към себе си или си натоварена с такива от хората около теб. На първо време лично мой съвет, приятелят ти не ти е никакъв приятел. С такъв човек не си заслужава да губиш време, не зная как изобщо се чувстваш с него, след като не можеш да споделиш и да си себе си. То това е някой да ти е близък, да можеш да му кажеш всичко. Реакцията му на опита ти да споделиш не е адекватна. Аз лично такъв човек не бих могла да нарека "приятел". В какъвто и да е смисъл. Махни излишните хора от живота си, дори съвсем сама, поне няма да се натоварваш допълнително от хора, без които ще ти е по-добре. Не зная дали ще срещнеш други със сродна душа на твоята, надявам се и ти го пожелавам. Разчисти излишните и се обърни към себе си. Какво искаш ти самата, от какво се чувстваш добре. Тепърва сега ще градиш живота си, пред теб е. Отдели си време да си изясниш какво ти липсва.