Споделена история от Семейство

Име на бебе което е българско, но върви и в Полша и Швеция
Това са ми любимите чужди държави и искам детето ми да учи техните езици, току виж отиде там (или аз отида и се роди там). Кажете български имена, които и те имат! Не ми пука как англо езичните ще ги произнасят, а да могат шведите и поляците да ги кажат що-годе. Сетих се за Кристина, Кристиан, Марио, Мария, Анна, Виктор, Михаил (с уговорката че на полски май ще се изписва Michaił като форма на тяхното Michał). Друг въпрос ми е как да съчетая двете държави в работата си? Да стана дигитален номад? Или работа на круизен кораб по линията Гданск - Стокхолм?

Коментари

1.   Привет! Интересна тема и интересни въпроси ,и мечти. От изброените имена , най -много ми допадна Марио за момче и Мария за момиче. Имам приятели българи ,които са в Полша от година и са супер доволни от работните си места и държавата като цяло. Мечтайте ,интересувайте се и действайте ! Мечтите се сбъдват , ако съумеем да ги реализираме !

2.   Нещо те боли глава и теб и много други.

Не мисли за тезии хора от Полша или Швеция или България или където й да е.

Защо не помислиш дали детето ти ще си хареса името? От това което разбрах в главата ти не е то, а някакви непознати. Такива теми много има от хора кръщаващи детето си спрямо своята си гледна точка а не на детето и дали ще си харесва името.

Българските типични имена са ако не супер често срещани, то от странни по-странни.

Интер-регионални имена вървящи из цяла Европа са:

Даниел, Мартин, Виктор, Моника, Виктория да речем. Това са типични европейски имена за из цяла Европа.

3.   Исус!

4.   То пак добре, че любимата ти държава не е Заир или Шри Ланка.
Мисли как ще се съчетава името с фамилията , че Марио Мутафчиев, Кристиан Ганев или Карамихайлов хич не звучат...

5.   Аз съм Петър и колегите поляци ме наричат Пьотрек. За швейцарците не знам, но Петър си върви навсякъде- Питър, Петер, Пьотрек, Пьотр и тн.

6.   И ако детето ти има други мечти и иска да отиде в други държави, а не там където на теб ти се иска ще му обърнеш гръб ли? Не е ли малко егоистично от твоя страна да изливаш болните си амбиции върху него, при положение че още не се е родило? Децата трябва да следват своя път и мечти не на някой друг! С това мислене най - много като порасне да си съсипете отношенията завинаги. Разберете най - сетне децата не ви принадлежат, те са отделни индивиди и трябва да имат свой живот! Колкото до името този въпрос се решава в семейството между теб и мъжа ти не трябва да се допитвате до чужди хора.

7.   Мартина е име което присъства и при шведи и при поляци.

8.   Еми аз се казвам Марио и живея Швеция. Хората нямат проблеми с произношението или каквото и да е. Ако пък реши и в България да дойде името не е напълно непознато, има хора тук-там с такова име

9.   Рекламирам името на моя син- Антон. Според мен е достатъчно интернационално. Аз го избирах да е ОК в България, Германия и Нидерландия.

13.   Братан ако е момче, Братана за момиче.

Братан.

14.   Емил, Алекс, Марта...

15.   Това са ТВОИТЕ мечти, остави детето ти да ИМА СОБСТВЕНИ мечти.

16.   Стефан

17.   4 е не съм като теб да харесвам например Дубай и Германия. Или пък София. В смисъл от София съм родом, градът не е лош като град, но хората са за без коментар. Харесвам само места с приятни хора. Сега ако става въпрос за Източна България, там повечето хора и самият вайб (атмосфера на мястото) е хубав. Но какво може да работи човек там? Нищо. И затова ми е мечта да пътувам/работя/живея на местата, където лесно срещам приятели като Полша, Швеция, Финландия, Унгария и пр. Това е мое право. Ти като искаш си ходи в Дубай, Гърция, Турция, Германия, квартал Бояна в Сф или каквото там ти харесва.

18.   Според мен първо избери име и само ако значи нещо смешно там или е прекалено трудно за произнасяне, само тогава търси друго.

20.   Избери международно име, което ще е разбираемо навсякъде, не само в България, Полша или Швеция. Не знаеш как ще се стече животът на детето ти и дали един ден няма да живее на съвсем различно място и ще му е по-лесно ако местните не се чудят как му се пише или произнася името.