Споделена история от Семейство

Проблеми с майката на приятеля ми
Здравейте, не съм изпадала в някаква такава ситуация до сега и за това искам да чуя мнението на странични хора, за да не случайно да преувеличавам. С приятеля ми сме заедно от 3 години, при което живеем заедно почти от самото начало, с малък период прекъсване, когато работеше на морето. Живяхме по квартири, до скоро. Родителите му започнаха да правят нова къща може би малко след като се запознахме или малко преди това,нямам точен спомен, но по едно време не им достигнаха парите и трябваше да спрат със строежа, защото всичко,което имат е вече ипотекирано и до колкото знам имат и отделно потребителски кредит и не им отпуснаха още пари за теглене. Там дойде първият проблем, който ме тормози от както е факт, но криво ляво преглъщах. Изманипулираха приятеля ми и той тегли кредит, за да довърши тяхната къща, преди което той ме изведе на вечеря навън уж да обсъдим тази негова идея, която естествено не се е породила сама в главата му, при което аз му казах, че и аз бих искала да помогна на хората, но нямаме тази възможност, че и двамата едвам се оправяме и свързваме двата края,че ако отидем в тази къща ще ни трябват пари за ремонт и обзавеждане, защото нямаме нищо, а ние няма откъде да ги вземем. Изказах и още много причини защо да не го прави, но няма да изпадам в подробности, защото той така или иначе не е вслуша в нито една от тях и два месеца по-късно и размотаване по сумати банки, които не искаха да му отпуснат парите, кредитът беше факт. Аз бях много скиптично настроена към това, че трябва да отида да живея в чужда къща и не исках, а от друга страна ми стана много обидно, че той говори с мен и аз си хабих приказките 2 часа да обяснявам защо не можем да си го позволим и накрая без да ми каже нищо отиде и си го изтегли и им го връчи. През цялото време, в което банките му отказваха, майка му постоянно го питаше какво е станало и говореше сс познати, насочваше го къде да отиде, какво да направи, тоест от цялата работа той едно решение не е взел със собствената си глава, само подписът е негов. Още когато те започнаха да строят къщата с него се бяхме разбрали като дойде време ние да се нанесем в старата да теглим кредит, за да я ремонтираме и обзаведем и после да изплащаме кредита вместо квартира, защото поне си остава за нас. Но това не стана така и аз се ядосах много, защото единственото, което ние имаме е една холна маса, една висока като бар маса и 2 телевизора. Съответно той взе от село на техните или на баба му,ще излъжа, старата маса и столове, нямахме спалня и нея щеше да взима от село и с 2 думи трябваше да се обзаведем с на хората останките и боклуците, които не им трябват. В цялата къща единственият избор, който имах аз е да избера цветове за стените, защото това беше единственото, което можехме да си позволим. Може би нямаше да имам нищо против, ако къщата имаше нужда само от един освежителен ремонт и обзавеждане, но къщата е за основен ремонт, като започнем от покрива за смяна, мазилката пада от някакви тръби в банята мисля, няма кухня, банята е изключително мъничка, защото там е нямало вътрешна баня и са я правили в последствие, трябва да се направи още една стая, защото няма кухня (има един малък бокс, който е много тесен и малък, за който ще стане дума по-късно), все неща, които изискват солидни суми за ремонт. Те се изнесоха, при което той започна да боядисва и аз отидох да чистя бокса, при което когато отворих шкафовете мръсотията там беше неупосуема, даже единия шкаф си помислих, че е изгнил, а то се оказа мръсотия, но за това няма да навлизам в подробности. Майка му си беше оставила всичките стари (от соца) тенджери, тигани, тави, чинии, прибори, чаши, каквото се сетите 4 чувала от големите боклуци, ако съм искала да съм ги била използвала тя си била купила нови. Това много ме обиди, първо, че повечето бяха в неизползваемо състояние, от сорта на издънени тигани, загорели до степен - кош за боклук, чиниите бяха жълти, имаше даже умрели паяци между тях, както и да е, замълчах си докато не останах сама по едно време и имах възможността да помисля върху това. Банята също беше в плачевно състояние от към чистота, аз не приемам за нормално да знаеш, че чужд човек идва в тази къща и да оставиш такава мизерия каквато ме посрещна. На другия ден дойде майка ми да чистим заедно, за да свършим по-бързо уж, защото аз сама се бавих доста, защото търках всичко с тел и падаше огромна чернилка. Когато вече останах сама и се замислих, се обидих на факта, че уж все пари нямат, уж не могат да си позволят, а тя си е обзавела цяла нова кухня, която си е направила много голяма, по поръчка с нови уреди и всичко, ако не се лъжа цената беше или 3500 или 5000, не съм сигурна кое от двете и майната му на това - имала дала,обаче нужно ли е да казваш, че си си купил нови при положение, че си оставил 4 чувала боклук негоден за употреба,някой друг да ги ползва, вместо поне да си направиш труда да ги хвърлиш, за мен когато човек няма пари не си прави най-скъпото и не си обзавежда цялата покъщнина на ново, а използва старото, докато си стъпи на краката, поне аз така съм правила за цялото време, в което съм живяла по квартири, човек, който няма пари не ходи постоянно на почивки в курорти, в чужбина, на екскурзии и т.н., аз като нямам ходя веднъж в годината на море и евентуално ако мога да си позволя за 1 нощувка някъде и то ако има някоя оферта на по-изгодна цена, не си купувам скъпи абажури и какво ли още не, а си купувам най-обикновеното просто да не е без нищо и не обременявам майка си примерно, защото нямам пари за нещо. Понеже съм изключително искрен човек и когато нещо или някой ме обиди, не мога да си мълча й написах съобщение, в което й описах цялата мръсотия, която изчистихме, част от която и приятелят ми видя и каза, че на него също не му е станало приятно от гледката и й казах, че за мен е твърде голяма форма на неблагодарност, че тя оставя по този начин, включително и боклуците й някой да й ги хвърля, защото освен кредита той ходеше и постоянно след работа, за да може да спестят колкото се може повече пари от майстори и освен, че отнеха нашата възможност да си оправим нещо като едно младо семейство, което уж се подготвя за дете, те го и изтощиха от работа и лишиха мен от време прекарано с него. Моята работа е такава, че работя до късно вечер и когато се прибера той вече е заспал и не стига че заради това нямахме кой знае каква възможност да прекарваме много време заедно, ами и в моментите, в които не бях на работа, той често беше на къщата. В крайна сметка и й изпратих писмото, в което включително й обясних, че за мен това беше чиста манипулация за този кредит и за благодарност освен че няма нищо, ами и е мръсно до ушите, при което тя ми отговори, че решението си било чисто негово и другото щяла да го приеме като изблик на яд и че нямала претенции да е оставила "идеално" чисто, което ме ядоса още повече и й казах, че не говорим за идеално чисто, а нещо да му мяза и че естествено сам е взел решение, ама под влияние на манипулация и подтик от тяхна страна, то няма кой друг да вземе решение и че не е яд, а просто мнението ми. В двора има едно куче, което никой не беше погледнал от както са се изнесли и то си стоеше в акитата дори, и когато майка ми дойде да чистим заедно, същия ден дойде и тя защото аз накарах приятеля ми да я извика да провери дали не е забравила нещо, че много неща ми се струват и от хорска срама явно, изчисти на кучето, но и за миг не я досрамя, че чужд човек е дошъл (майка ми) да й оправя мизериите и даже гледаше по-бързо да се изниже, което също й го казах. Ядът ми и желанието за съобщение дойде от това,че майка като видя за какво става на въпрос, говорихме дали не може едната стая да я направим кухня за момента и после като достроим другата, ще преместим кухнята, тя ще даде едни пари и те ако могат да помогнат с някакви. При което беше говорила и с приятеля ми за това и той й казал, че аз съм искала кухня за 5 000 и нямало възможност това да стане, иначе те щели да помогнат. Въпросът ми в тази ситуация беше след като имат възможност да помогнат за кухнята и след като се натискаха да плащат спалнята, която майка ми беше платила, защо го накараха даа тегли кредит, могат да се разплащат наляво надясно, не са се лишили от нищичко както правят хората, които нямат наистина, пък иначе детето им се обвърза с кредит за 10 години, който той плаща. Ядоса ме фактът, че той искаше да вляза да живея в нищото , а на моята майка каза, че съм искала такава кухня, което изобщо пък и не беше така и на него се обадих и му казах, че щом на майка си може да заплати такава кухня значи и на мен може, никога не съм казвала, че искам такава кухня,но в този момент подивях, ако ги интересуваше новото семейство на сина им, според мен можеха да си свият чергата и да не си купуват най-скъпото при положение, че това са пари, които не им принадлежат и прекрасно знаят, че ние нямаме нищо и възможност даже за легло. Може да звуча егоистично, но съм от хората, които като правят нещо го правят като хората, той постоянно мрънка за дете, а къде ще го вкараме да живее това дете, като даже за нас няма условия, болно ми е ,че на него не му пречи да ме кара да живея по този начин, при положение, че нещата можеха да са други, не казвам, че не трябва да помогне на родителите си, естествено, че трябва, но ощети мен с всичко, за да им направи на тях всичко, на мен ми остана само една боя, която на всичко отгоре трябваше да избера от един единствен магазин, за да я вземе на името на фирмата, в която работи с отстъпка и да му я спаднат от заплатата, зашото когато купувахме боя нямахме пари отново. Надали ще имаме възможност преди тези 10 години да изтекат да направим ремонт,а аз нямам намерение да изплати на маминка ремонтите,че чак тогава да забременявам. Отношенията много се обтегнаха, баща му с който не съм се карала по никакъв повод даже не ме и поздрави, което си е елементарно уважение и възпитание, спряха да му говорят и на него, само ходи баща му да боядисва, както се изказа моят приятел - защото се чувства длъжен, за което му казах, че ако човек не прави нещо с желание, а по длъжност, няма смисъл изобщо да го прави, а и за едно боядисване приятелят ми може и сам да се справи, все пак почти цяла къща им вдигна. Най- гадно ми е в ситуацията, че той не ме защити по никакъв начин, според мен не аз трябваше да кажа на майка му каква мизерия е било , защото не аз съм човекът, но той не взима никакво отношение. Един път каза, че за него двете сме прави, друг път каза, че според него аз съм права,но никакво отношение по въпроса, същевременно оставихме квартирата и аз се пренесох при майка, защото както му казах аз не съм заслужила по никакъв начин такова отношение нито от тях нито от него, а той по никакъв начин няма желание да ме защити и аз изглеждам черна, че съм й казала истината в очите и че те реално само се възползваха от него и после го оставиха да се оправя както може,няма желание да говори с тях, че не са прави, няма желание даже да говори с тях защо и на него не му говорят, но същевременно ги защитава пред мен, въпреки че сам видя за какво става на въпрос,както и сам видя, че никой не ме отрази като поздравих и не му пука, че те са ме обидили по някакъв начин и че аз се чувствам зле от отношението им към мен. По тази логика това отношение ще продължава и той нищо няма да направи по въпроса, а и живеят 5 къщи по-нагоре. Стигнахме уж до консенсус, че ако се приместя в къщата той ще говори с родителите си да не идват в къщата, обаче той нищо за нищо не им казва и как се очаква и това да им каже, още не е, даже единият път му казах да отида да помогна с багажи едно друго и той ми каза да не ходя, че баща му щял да ходи. Днес има имен ден и той отново иска да отиде и да се прави, че нищо не е станало, а на мен това ми е обидно, защото не смятам за редно да позволява такова пренебрежително отношение към мен, при положение, че съм направила много неща в негова помощ, защото преди имаше проблеми с алкохола и съм минала с него през какво ли не, за да не ме защити в ситуация, в която сам видя за какво става дума. Не искам да го отделям от родителите му, тоест искам да го отделя като самостоятелно семейство, но не и да прекъсват взаимоотношения, но когато те се държат гадно и с него не мисля, че на него му е работа да ходи и по този начин да ги навива,че те могат да правят каквото си поискат и да се държат както си поискат.. ще се радвам, ако чуя вашето мнение по въпроса как да постъпя и какво да правя.. Благодаря предварително!

Коментари

51-65 от 65

53.   От 34 до 41
Авторке пак прочети коментара си номер 41 и ако още не си осъзнала че свекърите нямат вина (както си писала заглавието на темата) пак прочети 41.
Реалноста е, че ти нямаш разбирателство с приятеля си, колкото и да му говориш, той прави каквото си иска. Следователно или той не те уважава като равна, или вината е изцяло в теб, че не си могла да му обясниш какво искаш с правилните аргументи. Ако той не те има за равна от една страна е прав, че като приятелка ти нямаш права над решенията му къде ще си харчи заплатата, от друга все пак те е информирал какво мисли да прави и това си е вид уважение, значи остава второто. Като прочетох пак темата и коментарите ти, от всичко прочетено вярвам, че проблема е в теб, защото ако му обясняваш нещата така както тук си ги обяснила на нас, ти не можеш да водиш разговор, така че отсреща човек да те разбере от първия път! Погледни си темата как си я озаглавила, свекървата била виновна, а всичко което ти се е случило е по вина изцяло на неразбирателство с приятеля. Колко дълго е обяснението и с колко изречения по малко можеше да ни кажеш същото нещо, мъжете не могат да изслушат всички думи те имат избирателен слух, особенно ако разговора е насочен да ги обвиним или да обвиним родителите им. За мъж трябва да си подготвиш в главата кратък и ясен текст с достатъчно твтрдо убедителни аргументи.
Да разбира се, няма гаранция дали ипотеката ще бъде платена, няма гаранция че ще прехвърлят имота на името на приятеля ти, но в живота гаранции няма! Нито ипотеката е на твой собствен имот, нито засега някой иска ти да я плащаш. Правилата в човешкия живот са такива "правим каквото трябва, да става каквото ще" разбира се всички влагаме усилия с надеждата да стане така както сме искали, но гаранции както казах никъде не съществуват. Може днес всичко да ни е наред и само след месец целия живот да е станал толкова зле както е неможело да си представим преди, или обратното днес нещата да не са наред, но след месец да се оправят изведнъж без да сме очаквали.
Важно е обаче да не нападаш хората, било то близки или непознати, особенно когато те вина нямат, както майка му е нямала вина! Мислила е как да осигури на себе си и на вас отделни жилища, дом който да ви излезе сравнително евтино, да не сте по квартири, и е навлязла в такива заеми за да има свободен дом и за вас, това рядко се случва да попаднеш на свекърва, която мисли как да осигури покрив на младите, може решението й да е грешно, да е било по добре да ви остави на кварира, но не го е направила с лоши намерения. В даден момент в който според нея ви е помогнала, поне малко, е получила обидно нападателно писание от теб, разправяш я налаво и надясно, каква чистница била, и как искала финансова помощ от сина си, говориш на сина й против нея (настройваш го), викаш майка си да види колко точно е мръсно, да е свидетел на твърденията ти за мизерията и т.н. С кое нейно действие насочено лично към теб, свекървата е заслужила отношението ти към нея???? Какво ти направи тази жена лично на теб? Кои планове в живота ти тя развали? Щеше ли да се справиш по добре в живота си, ако тя не съществуваше? Обмисли въпросите ми!
И още веднъж съвсем честно ти казвам, че е по добре да ти осигурят дом срещу сравнитено малък кредит и мръсен, който сама да почистиш и боядисаш от колото никаква помощ. А да мърмориш къде си харчел приятеля ти парите, докато заради пандемията ти почти не работиш и в същото време плащате висшето ти образование е меко казано нагло. Ако живеете заедно както твърдиш, докато не работиш, кой ти плаща за образование, кой те храни, кой плаща тока и интернета който ползваш? Бъди му поне малко благодарна на приятеля, защото в днешно време такива мъже са рядкост, особенно ако не са бизнесмени, мрънкат ако приятелката им не се самоиздържа изцяло сама.
Осъзнай се момиче! Огледай се какво имаш като хора около себе си и обмисли те колко са направили за теб и дали ти си направила толкова неща за тях по отделно? До колкото прочетох нито за приятеля си, нито за роднините му си направила нищо полезно, само им вредиш, а те влагат в теб, теглят кредити и влагат за да си добре, мислят за бъдещето ти.

54.   Към 51: смятам, че имам право да "мрънкам",защото неговата кисийка свърши, опира до моята при положение, че така или иначе вкъщи всичко пазарувам аз! Мисля,че от това е достатъчно олекотен, че и пари да му давам като свършат неговите. Аз не мога да си позволя абсолютно нищо,защото като пазарувам през 2 дена за ядене по 40-50лв, ако не и отгоре, като му дам и на него и какво остава? Щом е взел решението сам,значи и сам трябва да се оправя, нали така? Това не е мое решение,нито пък е общо,за да плащам аз?! За мен не е било това мисленето й, защото отдавна се е оплаквала, че иска нова къща, но отстрани така изглежда явно, сякаш горката не може да спи,че сина й живее по квартири. В кредитите и ипотеките са навлезли от младини и от тогава не са излизали, а само подновяват,рефинансират и добавят. Не я нападам? Има много голяма разлика в това да й опиша действителността, да й кажа истината в очите, както явно никой не го е правил и да я нападам! Да, на сина й говоря истината също, не го настройвам срещу майка му, даже напротив, когато те спряха да му говорят аз му казах той да отиде да говори с тях,защото са му родители! И му обясних,че това че аз не искам да ги виждам заради отношението им към мен, не означава,че той трябва да прекъсне контакт. При положение,че за мен това е неуважително и пренебрежително отношение,защо да съм длъжна да мълча или пък да се виждам с тях и да се правя, че всичко е наред ? Това,че са му родители ги прави нещо по-специално от обикновени хора ли? Сравнително евтино друг път,защото по сметки,които сме правили заедно с него излиза горе-долу колкото нова къща или чисто нов апартамент, ново строителство. Не съм извикала майка си,тя сама дойде, но явно не сте прочели внимателно всичките коментари, както твърдите! Какво ми направи? Унижи ме, това ми направи, малко ли е? Като цяло целият план за живота ми развали,включително и за деца. С действието си за манипулация на сина си, с действието "ползвай ми старата посуда, аз си купих нови",с действието "дайте да ви платим", самите думи са много грозни, ако човек има някакви средства, които има желание да даде, ги дава а не да се изразява "дайте да платим това,дайте да платим онова", нали нямаха пари и за това се тегли кредита? Това беше едно от първите "действия", тогава казах на приятеля си "не искам да ни дават пари,защото може на тях да им се наложи нещо за новата къща ", не защото реално ми пука те от какво имат нужда, те си го набавиха, а защото тогава още не исках да му казвам,че те се държат обидно с мен и сякаш съм просякиня, за мен думите "дайте да ви платим" означават точно това.С действието, че си остави всички боклуци, които не й трябват, но същевременно не иска да се хвърлят, да си беше оставила къщата като склад за боклуци, не да я дава. Като цяло да, щях да се справя по-добре,ако я нямаше, защото изобщо нямаше да се стига до тук. Висшето си го плащам аз, докато не съм работила съм си плащала всичко точно колкото и докато съм работила! Тогава само пари не му давах на него,защото не знаех моите до къде ще стигнат. АЗ СЕ САМОИЗДЪРЖАМ ИЗЦЯЛО САМА ЧЕ СЕ НАЛАГА И НА НЕГО ДА ПОМАГАМ!!!! Вие си изкарвате нещата както на вас ви е удобно, никъде не съм споменала,че той ме е издържал докато съм била без работа, както и обратното, как си го решихте? Имам спестени пари, които съм спестила по времето, в което живях сама,а него го нямаше в града, както и преди няколко дена се запитах защо за времето в което го нямаше успях да спестя много пари и да си позволявам много неща,а сега не мога и 100 лв да събера. Ще помоля цялата аудитория да спрат да си правят самостоятелни изводи като не са видели нещо прочетено черно на бяло, от сорта на това, че видиш ли той ме бил издържал!

55.   Аз на твое място щях да оставя маминото синче и да си потърся щастието другаде. Н е ти трябва мъж, който не те уважава и ти е само в тежест. Млада си, нямате какво да делите, нищо не ти пречи да си тръгнеш от тази връзка, която те прави изнервена и нещастна. Мъжът на място поставя жената до себе си на първо място и не я кара да се чувства зле. Помисли дали твоят хубостник е такъв.

56.   50, мама и тате са до време. Свекърва ми мислеше по същия начин като теб - тя на първо място, длъжни сме да я търпим, свекърва не се обижда, но снаха - колкото си искаш, и ако не й харесва поредната обида, да се маха. Само ще ти кажа, че в крайна сметка си заминах от къщатата й и, о изненада, заедно със сина й. Не ни е виждала с години и не може да си седне на задника от злоба и завист. Кръвна връзка - ала бала. За някои гора това е задължение, но любовта между двама, тя е най-силното нещо, което свързва двама души по собствено желание и своя воля. Кажи на мъжа ми, че майка му е по-важна, защото го е родила, мачкала и манипулирала цял живот да й прислугва, от мен, която го обичам, уважавам и подкрепям във всичко, лягам и ставам с него, правим секс, майка съм на двете му деца. Май за 20 години съм постигнала много повече отколкото й се иска на една злобна, дърта лелка като теб.

57.   Авторке, подобен мъж, който ще трябва да го храниш, че и кредитите да му плащаш не ти трябва.
От опит ти говоря - бял ден няма да видиш с такъв!
Късай и хвърляй, по-добре си си сама!

58.   От 53 Авторке с всеки свой коментар изваждаш нова по важна от всички подробности по горе информация, трудно се говори с теб, вадя ти важните думи с ченгел. Трябва да те засегна емоционално за да кажеш дребна информация в огромен текст. А всяка дребна информация променя леко картинката.
Така и не каза колко му е кредита и колко кв/м къща е получил, главно повтаряш едно и също, общо взето "парите му" "старите вещи на свекървата" нямам намерение да ровя в главата ти повече, все пак на мен не ми пука. Но надали е теглил над 100 хил потребителски кредит да го изплаща за 10 години. Надали банката му е дала потребителски кредит с вноска по голяма от 1/2 част от заплатата му, така че няма как да ти повярвам, че с кредита е можел да купи нов апартамент. Банките изчисляват на човек да му останат пари за издръжка след ежемесечната вноска. Не ме убеждавай че банка му е дала кредит с толкова голяма вноска, че да не може той да си купува храна и да си плаща сам тока който сам е изхарчил.
Лошо впечатление прави факта, че смяташ неговото имане и доходи за ваши общи, и то след 3 години съвместно съжителство а своите за твои особенно в коментар 54, макар и в по горните коментари да личеше. Това твоето се нарича използвачество, не съжителство, докато той има пари дава за сметки за храна и не мрънка, когато обаче ти платиш храната, той да се храни става проблем. По горе писа купихме ламинат и 2 абажура сякъш ти си ги платила половината, а сега когато ти си купила храна ЗА ВАС двамата, си още по назлобена.
Въобще не ми се иска да коментирам, че твърдиш, че двама души изяждате 50 лв и повече за два дни, вие да не сте сумисти по 120кг? Ако сега докато сте само двамата изяждате 750лв на месец, като имате деца колко ще давате за храна. Не готвите ли? Ние у нас също сме двама, а храната ни е по малко от 400лв, като си угаждаме, но готвим.
Както и да е, ти си си решила да правиш каквото си искаш, ами прави. какво питаш нас? Решила си, че щом имаш приятел трябва да имаш финансова полза от него и да спестяваш повече пари от своите си, намери си богаташ и действай, какво да ти кажем. Мърмориш ми нападателно все едно си ми дала пари от твоите или си чистила моите стари тигани и шкафове. А всъщност никой насила нищо не те е карал да правиш, нито приятеля ти те държи насила при себе си, нито свекървата насила те е карала да й чистиш старата къща, щом ти е по добре без тях, какво правиш там? Тези хора са такива каквито са и няма да се променят за да ти е по удобно, имат си техните положителни и отрицателни черти, проблемът ти е в теб, ти си тази която много лесно може да се изнесе и да си отиде при майка си където хем няма да се налага да чистиш такава мръсотия, хем няма да се налага да плащаш храна, хем няма да се налага ремонти да правиш. В живота с хора които не са ти родители неприятното е че не е като при мама. Възрастните хора трябва да си поемем ролите в живота и да бъдем партньори на партньора си, а не негови дъщери. При мама не си плащаш тока, храната и покъщнината затова пестиш повече от заплатата си. При съвместното съжителство обаче си равноправен партньор и не може да очакваш само той да плаща само той да боядисва и ти имаш ръце и можеш да държиш валяк. Неговите пари свършили, за какво свършиха бе моме, добре платил вноската по кредита, но с остатъка от заплатата си моите сметки ли плати, или вашите, по мен ли ги похарчи или за вас двамата? Ти говориш за него не като негова партньорка, а като негова държанка.

59.   Майка му не постъпва ок. Предлага ви кон за кокошка, за вас кокшката...Имаш два избора - късаш и бягаш или живеете на неутрална територия, плащате наем и никому длъжни. И по-далече от родителите, бъди любезна, но далечна. В противен случай ще затънете финансово и двамата и ще се изпокарате.

60.   53, като ти гледам дългия пост, теб надали има някой, който да те слуша, че да даваш съвети.

61.   50, пишеш уж от името на мъжа, а започваш с “мила” - хич не се разбра, че си дърта свекърва... Кръвната връзка е точно нищо пред любовта между мъж и жена. Само се огледай как родители манипулират децата си да са сами цял живот и как братя и сестри се карат за наследство. Примери много, но общото между тях е едно - липса на любов и уважение, егоизъм. Заслуги. Какви заслуги - че си го хранима и си му сменяла паноерса, както и той ще сменя на детето си? Ще си лягаш ли с него в здраве и болест, ще го подкрепяш ли като партньор, ще обикаляте ли света заедно, ще му родиш ли дете?
Освен това като всяка дърта свекърва, която се има за много хитра си противоречиш. Казваш, че хората могат сами да вземат решения. Защо тогава не спрете да се месите, да давате неискани съвети и да се опитвате да изманипулирате синовете си да правят каквото вие им казвате и да живеят живота си, както вие сте предрешили за тях? Защо си мислите, че можете да “избирате” и “одобрявате” жена вместо тях? Нали имат право сами да си взимат решенията?
Сега искам директно да те цитирам “като демонстрираш ниво на възпитание под нулата към нечия съпруга, мъжът й съвсем очаквано няма да те поздравява” - снахата е съпруга на сина ти и ако не я уважаваш, съвсем очаквано да ти теглят една и да прекъснат контакт сама доказваш, че жените са важни за мъжете си, нищо че нямат кръвна връзка ;).

62.   Оо, тук сагата продължава...Авторке, защо не оставиш хората да се оправят както искат и да вдигнеш гълъбите от къщата, в която не искаш да живееш? Че и по-евтино ще ти излиза да си живееш сама, както си писала?

63.   Към 58; Първи клас имаш ли го, ами втори? Четеш ли изобщо какво пиша или пишеш просто, за да си правиш гимнастика на пръстите? Мърморя нападателно и вече много ядосано, защото около 6 пъти написах едно и също и ти всеки път си го изкривяваш както на теб ти е удобно и все аз съм ти виновна. Написала съм чисто просто и ясно пълното опровержение на този коментар, на когото отговарям в момента и ти си извърташ нещата, сериозно ли? Някаква свекърва ли си, че чак ми стана интересно, да не би да се обиди или припозна? Написала съм, че ремонтите възлизат на нова къща, не кредита, РАЗБИРАШ ЛИ? Като квадрати не знам колко е, а и не мисля че е важно, кредита също няма значение колко е, важно е, че няма възможност да се плаща! Да плаща си тока и до там, единственото, което си плащаше беше вноската на квартирата, тока, водата и от там нататък всичко поемам аз! И говоря, че тези квартира, ток, вода СЕ ДЕЛЯТ НА ДВЕЕ!!! ТОЕСТ И ОСТАНАЛИТЕ НЕЩА БИ ТРЯБВАЛО ДА СЕ ДЕЛЯТ ПО РАВНО НЯКАКСИ, А НЕ САМО АЗ ДА ПОЕМАМ!!! От месеци не е давал нищо за яденето вкъщи, бих могла да говоря за използвачество, ама от другата страна, не от моята!! Какво означава "сякаш ти си платила половината" - да, платила съм ги? В портмонето ли ми бръкна да видиш, че не съм? Съм и още как!! За нас двамата купувам храната само аз от месеци, че да не кажа от 3 години, май само в началото си правеше труда нещата що годе да са равни. Ами не е задължително да ги изяждане, една лампичка светва ли, че може и цигари да влизат в тези пари? И да, готвя, ама колко пък по-евтино излиза? Вие да не ядете само супички? Хич не ми излиза евтино готвеното, да не кажа, че понякога ми излиза по-евтино да взема някаква готова храна, едно ядене не излиза 5лв, не ми излиза и 10, поне 20 лв ми излиза сигурно, като махна цигарите нещо такова се получава. МНОГО МИ Е ИНТЕРЕСНО КЪДЕ СЪМ НАПИСАЛА ЧЕ ПРЕДИ ТОВА СЪМ ЖИВЯЛА С МАЙКА СИ? НАПИСАЛА СЪМ С ПРОСТИ ДУМИ "САМА", пак ще повторя САМА! Плащах квартира същата стойност, сметки пак сама същата стойност, даже си позволявах да ходя на маникюр, фризьор и козметик, нещо което не мога да си позволя от една година, дори и една подстрижка, и пак ми оставаха пари за спестяване, НО НЯМА НИЩО НЕРЕДНО НАЛИ, ТА ТО АЗ СЪМ СИ ГО ХВАНАЛА ЗАВАЛИЙКАТА ДА МЕ ИЗДЪРЖА, то пази Боже, ако имах дете в момента и трябваше да ме издържа, трябваше аз да тегля кредити, че да има с какво да си нахраним и облечем детето. Как да обясня на глупав човек, че той не е вкарал нищо вкъщи? Преди няколко месеца взех да се съмнявам, че и пари отделно им дава. Къде отива остатъка като плати само половината неща и кредита? Къде точно отива? Няма спестена 1 стотинка, тоест не е за спестявания, ами къде е? Моля ти се научи се да четеш, после се научи да обмисляш прочетеното, сега разбирам защо в училище държат толкова на четенето с разбиране, защото хората наистина четат без да разбират какво четат. И ще те помоля вече да не коментираш, защото освен да си извърташ фактите както реално не са, друго не правиш и само дразниш! Благодаря предварително, няма какво да споря с ограничени хора, които дори и текст на български език не разбират, от такива мнения нямам нужда, даже напротив! Като нямаш някакъв адекватен съвет да дадеш, а само нападки извъртайки моите думи, които нямат нищо общо с твоите коментари, то по-добре подмини, чак е смешно отстрани, че аз пиша едно ти ми казваш, че правя точно обратното. Нямам думи какви хора съществуват. Не ме занимавай повече с присъствието си, ако обичаш!

65.   Номер 11 е абсолютно прав, прочети му коментара още веднъж. А коментарът на номер 9 е един от най-тъпите и закостенели писани някога в този сайт.
Зарязвай го този балама и се опитай да си намериш западноевропеец! Послушай ме, няма да сбъркаш! Махай се от тази държава с ориенталски порядки от 15 век!!!
Ж29

66.   Авторката е голяма глезла.

67.   Прочетох коментари, че мъжът не бил длъжен да казва на момичето за кредита? Как да не е длъжен? Той иска дете, иска семейство. Така ли се гради едно семейство, като взема решенията си без нея, криейки се и ходейки с маминка по банките? Естествено, че трябва решенията да ги взимат ЗАЕДНО, а не той - с родителите си. Най-малкото е трябвало да си каже намеренията им.
Става въпрос за вашето бъдеще, за дома, в който ще живеете, ще отгледате децата си. Щом веднъж е скрил такава информация и си е действал, без да те информира, значи и за напред ще го прави. Ти едва ли, ще почувстваш къщата своя. Ще има ли щастие в тази къща по този начин? Това според мен е предателство и неуважение на мнението ти. Щом е решил да има жена до себе си, че и за дете настоява, трябва да рабере, че вече семейството си му ти и бъдещите ви деца!

68.   Темата е станала интересна на много читатели и е събудила много коментари. Всеки има своите аргументи и всички имат някакво право- един млад човек да мечтае за свой дом, който сам да избере, да има самостоятелност, да не бъде принуждаван да живее в една стара, мръсна, нефункционална и затрупана с боклуци чужда къща, която не възприема като своя. Свекърите имат своето право да тръгнат да строят, естествено парите им не стигат и те търсят начин да завършат това, което са започнали и прибягват до помощ от сина си. Разбрах, че имат още един син, който не се включва, но за него нищо не се казва. Може би е още дете, може би има семейство и живее при жена си, може би е в чужбина, само гадаем. Но все пак на единия син остава къщата с дворното място, което никак не е малко. Първото което се замислих е, не е ли имало възможност и вие да живеете в новата къща, да има отделен вход или отделен етаж? Но затова се иска взамно уважение и разбирателство, толерантност. Твоят партньор е също несговорчив, с претенции и държи на собственото си мнение толкова упорито, колкото и ти. Отказва да живее в апартамента на майка ти ( то почти няма мъж, който да се съгласи). Извода какъв е- два остри камъка брашно не мелят. Не мисля, че някой от вас ще отстъпи от своята позиция и от своите убеждения, но в съвместния живот се налагат много компромиси и дипломатичност. Вие в момента не сте готови на това, но все пак виждам, че темата е доста стара и бих искала да разбера как са се развили нещата при вас.

51-65 от 65