Споделена история от Семейство

Мъжът или жената трябва да държи парите и да разпределя семейния бюджет?
Здравейте. Вчера с мой приятел дискутирахме интересен въпрос и без малко да се скараме. Въпроса е, , Мъжът или жената трябва да държи парите и да разпределя семейния бюджет, ,? Според него жената понеже тя била домакиня и знаела по-добре кое е нужно за домакинството. Даде личен пример с родителите си, но преди това съм го чувал, да нарича баща си, , шматка, , и ми е разправял много пъти истории как баща му е бил мекошав и човек без позиция. Освен, което много поркал, което за мен са достатъчно основателни причини жената да държи парите в случея. При баба ми и дядо ми случеят е идентичен и там баба ми държеше парите. Случеите, когато жена му работи и го издържа, а той се е превърнал в домакиня, тогава също намирам за напълно логично жената да държи и разпределя парите. Но при всички други случеи смятам, че мъжа трябва да държи парите и да разпределя бюджета. Което не значи, че ще лишава жената и децата от тяхните лични нужди. Примерно фризьор за жената или карта за фитнес, ако обича да спортува, може да е пушачка, аз пък да не съм, и въпреки, че е вредно хоби не бих я лишил от цигари, защото всички сме хора, освен, което сме семейство. Но не бих и дал за фризьор или цигари, пък цял месец да караме на боб и леща или да го караме на био продукти само пък в къщи да студоваме зимата понеже не можем да си позволим парно. Ето и моите десет аргумента защо мъжът трябва да държи парите и семейния бюджет.

1) Парите трябва да са в мъжа за да има самочуствие. Доказано е парите са основен фактор, който влияе на самочуствието на мъжа.

2) Мъжкия мозък се справя по-добре с точно науки като математиката, съответно по-добре пресмятане на парите

3) Мъжът е този от, който жените изискват материално благополучие на семейството, което до голяма степен е свързано с правилно разпределяне на парите.

4) Мъжете взимат по-малко емоционални решения, съответно и по-малко импулсивни непредвидени покупки, които са честа причина за финансови проблеми

5) Ако искате мъж лидер, който да води, а вие да се чувствате истинска жена, то не го лишавайте от лидерските функции

6) Мъжът е физически по-силния пол, съответно на него се падат по-големите отговорности, а разпределяне на бюджета е една от тях

7) Жената е по-мекушава като характер и е възможно да провали възпитанието на децата, като им задоволява всички прищевки

8) Разпределяне на бюджета е бреме, което превръщат малко по-малко жената в мъж, и често това води до изневери и разваляне на семейството

9) Мъжете умеем по-добре да се пазарим, много от нас и обичат да се пазарят, и може да сключим много добри сделки изгодни за цялото семейство. Но трябва да имаме и пари в нас постоянно

10) Един мъж чисто физически, може да бъде по-трудно ограбен или измамен на улицата

Очаквам и вашите мнения и гледни точки по въпроса. Моля избягвайте хапливи забележки относно правописа ми. Наясно съм и нямам нужда от напомняне, коментирайте по същество темата.

Щаслива Нова Година и бъдете Здрави!

Коментари

51-54 от 54

55.   Лесно, бе 46, всеки си има негова заплата. Държи я в него, но в 90% от случаите ги трупаме на обща купчина и всеки от нея си взима джобни 50-100 лв. и така. Никой не държи сметка на другия и се подкрепяме като си купуваме разни неща.

56.   Авторе, ама на Бойко мандата е 4 години. След това- на ново избори:)
Такова безгранично право няма никъде-един път избран и после да си развяваш коня както искаш.
И решенията на Бойко минават на гласуване в Народното Събрание. Това е демокрация, не е диктатура.
Вземи прочети малко преди да забиваш за политика.
А за семейния бюджет, си правиш сметката само ти, когато си сам. Когато и друг внася пари в "семейния бюджет", много ясно, че ще иска и той да взима решенията и да контролира, както теб. Никой не е будала да работи като вол, накрая да ти връчи парите, само ти да се разпореждаш с тях. И евентуално да му оставиш пари за баничка и кафе от автомата.
Ако си намериш такава булка, то тя най-вероятно няма да е годна и да изкарва пари. Тогава, като легне изцяло на твой гръб докато е жива, да, ти ще разпределяш и ще казваш.

59.   Тъпия автор да питам, защо тогава като искаш да управляваш не си управляваш собствените пари? До парите на жена ти ли остана бе? И това било мъж. Аман от навлеци! Какво ще кажеш да командваш, ама жена ти да не работи, тоест да я издържаш и да й даваш хляба, пък тя да слуша? Щото не виждам коя ще е толкова тъпа да работи като вол, за да може някакъв комплексар да й бъде втори шеф?

60.   Всеки трябва да държи парите си. Никога няма да позволя друг да се разпорежда с моите пари. Изкарвам тези пари с пот на челото и никой няма право да ми държи сметка как аз ще си ги харча.

51-54 от 54