Споделена история от Семейство

Мразя втория си баща!
Здравейте! Никъде не намирам утеха, защото никой не ме изслушва. Много ще съм ви благодарна ако прочетете. Значи аз съм на 14 и от 7 годишна живея с вторият си баща, майка ми и сестра ми. От когато е дошъл все се прави а интересен. Раздава правосъдие и ни използва за слуги и трите. Само ми се кара, обижда.

Когато ме види, че си слагам лак ме заплашва, че ще ме удари. От когато той е в къщи никой не ми обръща внимание. Майка ми винаги ми се кара, защото и казва, че съм му отговаряла. Което не е вярно. Аз обичам истинския си баща той е добър, но не живее в България и няма как да отида при него.

Най-ужасното е, че когато нещо ме боли, втория ми баща казва, че лъжа, а майка ми се съгласява с него. Сестра ми почти не живее при нас, тя учи извън града. Аз ще се махам от града и ще ходя да уча в гимназия тази есен. Но проблема е, че той ми се кара през пет минути и ме заплашва с бой!

Със сестра си почти не говоря, на нея не и е интересно с мен само седи с гаджето си по кафетата. Всичките ми приятелки и те си имат гаджета и вече не излизат с мен. Само аз си нямам никой, които да ме обича и поне за миг да се отделя от ужасния ми втори баща, който пуши вътре.

Коментари

1.   Много драматизираш - всички 14-годишни си били имали гаджета и не излизали с теб, глупости!

Но иначе, според мен, няма начин - ще стискаш зъби, остава още малко, нали отиваш в друг град да учиш?

Майка ти за мен не е ОК. Тя не е читава и си е намерила съответния мъж.

2.   Аз като те гледам преувеличаваш тук таме..ти какво..искаш на 14 да си слагаш 2 тона грим и лак..да спиш с цялата махала и т.н.? може и те да са виновни ама и в тебе има малка вина...във всички ни има малка вина..още от бебета..казваш недей бара печката ще се изгориш..няма..ние пак я бараме и после викаме ,че те са виновни..това сме като малки..но после като пораснем разбираме ,че не са искали за лошо да правят някои неща..не става да си момиче..да се обличаш като..да се гримирваш и по цял ден да скиташ наляво или надясно..може и той да е виновен..ама потърси и вината във себе си...а пък вече станеш ли на 18 бягай и си удряй главата по стените..

3.   Номер 1и2 не съм съгласна с вас не виждате ли че момичето сега расте защо да не си слага грим. Аз мога да кажа че вие преувеличавате. И аз съм имала втори баща гадно е наистина!

4.   Прав си 3! Всеки минава през този период, никой няма право да те заплашва с насилие!

5.   Съжалявам за израза, но не мога да се сдържа... как да го кажа по-деликатно... номер 1 и 2 -вие сте много глупави хора. И по какво разбрахте, че преувеличава???? Не знам вие дали имате проблеми -всеки има проблеми, но 1 зависи от човека, от ситуацията и т. н и т. н - нямате право да се изказвате по този отвратително глупав начин, защото не познавате момичето, не познавате и родителите й. Не виждам и защо ще лъже така, че.

По темата - мило момиче, от това което си написала разбирам, че действително имаш проблеми в семейството си и то не произтичащи от теб. Нима на 14 години да сложиш лак е ненормално??? Кой е говорил за тонове грим. Имаш избора да го направиш и "баща " ти е изрод според мен, но най-вече майка ти ме учудва! Ако нещата са такива действително имаш оказан психически натиск + съвсем реалната възможност за прерастването му във физически.

От мен съветите са : 1 опитай да поговориш и с двамата. Първо с майка си, опитай и с него като седнеш и го питаш дали има някакъв проблем при него и, че ако е така го разбираш и съответно не е нужно да си го изкарва на теб. Опитай да подходиш като приятел защото той наистина може да има някакъв проблем. На майка си кажи, че не издържаш вече и те е страх и в крайна сметка или ти или той, а ако нищо не стане звънни на закрила на детето.

Иначе повярвай ми ако имаш малко по-лабилна или изнежена психика (като мен ) и не понасяш терор и такива работи, повярвай ще изперкаш ако продължава така. Свържи се с истинския си баща. Кажи му за проблемите си. Относно гаджетата -най-малкия проблем, аз също нямам. Майната им -ще дойде време и ще имаш. Приятели също :) Много се надявам да съм помогнала -пиши ако има нещо :)))

6.   Мило момиче,
Не слушай тези, които ти казват, че преувеличаваш и те обиждат. Ти вече си голяма. Имаш право да си слагаш грим и да се лакираш. Това е съвсем нормално все пак си на 14 години, не на 10 нали така? Ти трябва да решиш сама за себе си.

Вторият ми съвет е да се свържеш с истинския си баща и да поговориш с майка си и втория си баща.
Успех, дръж ни в течение!

7.   Мило дете, напълно те разбирам на теб ти трябва просто майчина обич, но уви за съжаление не я получаваш от майка си. Говори с майка си щом те е родила тя е длъжна да те обича, да ти се радва, да поговори с теб в трудните моменти. Любовта, която изпитва към втория си съпруг няма нищо общо с обичта, която е длъжна да изпитва към теб. Просто за всичко си има време и място. Колкото до приятелите щом са те изоставили те просто не са ти приятели... огледай се около теб и ще си намериш нови истински приятели. Пожелавам ти успех!

8.   От авторката-много ви благодаря. Много пъти съм опитвала да говоря с тях но всеки разговор завършва с караници. Относно истинския ми баща и да му се обадя и да не се все така ще си остана той и малкия си пръст няма да мръдне за мен. Аз за него съм като чужда не знам защо. А ако се обадя на закрила на детето ще стане по-зле.

9.   Мила моя, вече доста време е минало и не вярвам честно казано нещо да се е променило в семейството ви, аз не мога да ти дам съвет, защото няма такъв, искам само да те прегърна и да те успокоя. Бих искала да съм на мястото на майка ти и да го изритам тоя нещастник в г*за и да не припарва повече, но не мога. Аз също съм разведена и отглеждам сина си сама и също преди време се появи един подобен мъж в живота ни и който не се държеше добре със сина ми. Е изхвърча с пантофа ми забит в задника му от ритника. О, колко щастлива бях тогава да прегърна сина си и да го видя спокоен и доволен че сме си пак само двамата... Дано намериш своя добър и достоен път в живота мило детенце, въпреки трудностите... С много обич Теа

10.   Мислите, че преувеличава ли? Не едва ли. Аз съм така. Моя постоянно се подмазва на майка ми и супер много ме дразни! :( Иде ми да умра понякога, но предпочитам да не го правя заради няктв си идиот! :) Така, че просто се усмихвай и не му обръщай внимание! Но аз съм изгубила майка си вече така че... ;/

13.   Грешката е в майка ти, честно казано.
Виждам, той е груб, но не към теб само, а просто явно е такъв човек.
Майка му не знам дали го обича... или просто е видяла парична изгода от него или друга изгода...
Той си е видял изгодата от нея и какво да се интересува от чужди деца? Той е суров човек, виждам. Как може да се отнася така с вас, не знам.
Майка ти го слуша и му подражава, защото си има някаква изгода от него и не иска да го губи.
Това е лошо, защото ето-ти страдаш.
Майка ти, не я интересува това.
Кажи ми, какво работи тоя "твой баща" и ще ми стане всичко ясно :)

Едно Момче-20г.

14.   Естествено, че в майка й е грешката. Аз не мога да си представя родния им баща да заплаши децата ми, какво остава за някакъв новопоявил се в живота ми кретен да пробва да командори тях и мен? Учи и се изолирай постепенно от тях. И нека те попитам: дали не става въпрос за някой комплексиран кретен с основно образование? Такъв, когото дразниш с успехи и поведение? Ами - камъни се хвърлят по високите дървета. Скоро обаче по теб няма да може. А майка ти изцяло заслужава да живее с него.

15.   аз съм горе-долу в същото положение но вече няма как бия до кръв виж ако той не е собственик няма никакво право да ти нарежда ако бях на твое място щях да го изгоня и ако ме удари ще извикам хора лесно ще е и каквото искат да го правят ти си момиче все някой уличен побойник ще ти угоди

16.   Просто се ужасявам като видя, че такива хора са станали родители - хора, които за единия оргазъм и някой друг лев на среща са готови да подлагат на какво ли не децата си...
(иначе принципно дрънкат как парите не са важни)

Ами крайно време е да се въведат закони, чрез които да се следи кой е годен да става родител и кой не! Това просто не е за всеки.

И както обикновено някой си по - горе се хвана за лаковете, че се гримирала ли кво беше.. И кво, да стискала, до 18 ли нещо такова... Да потърсила вината в себе си.. what the f*ck?
А това изречение: 'Най-ужасното е, че когато нещо ме боли, втория ми баща казва, че лъжа, а майка ми се съгласява с него. ' - какво, игнорирате ли го... или принципно сте дебили?

Верно темата е стара, но реших, че все пак си струва да коментирам.

17.   лошо живееш и аз почти живея така но това не ме е спирало да си намеря половинката в живота така че давай намери си гадже и излизай с него и ако неговите родители са печени може да живееш с тях виждъл съм го това на живо така че горе главата и покажи че не си слаба

18.   Ми какво чакаш все ще си намериш някой който да те харесва и обича търси и ще намериш щом си момиче. Но избирай внимателно защото в днешно време повечето искат само секс без връзка. А пък тоя ако те заплашва с бой оплачи се в полицията за домашен тормоз или в закрила на детето все някой ще ти обърне внимание. А пък тая вещица(според мен) дето наричаш своя майка толкова ли е тъпа и сляпа че да не вижда какъв боклук е тоя. Така че не стой хвани си гадже и бягай или звънни на баща си и ако той те обича истински ще дойде и ще те вземе и ще те отгледа докато навършиш 18 а щом си на 18 вече живота си е твой никой нищо не може да ти каже.