Споделена история от Семейство

Искам да осиновя дете
Някой знае ли, кви са им условията. много искам да осиновя детенце

Коментари

1.   Отиваш и питаш какво искат за осиновяване, самата институция ще ти даде най- вярна и най-пълна информация.

2.   Закво питаш тука? Идиот? При това въпросът е зададен абсурдно. Има си други начини да разбереш.. Съмнявам се, че имаш интелектуалните способности да гледаш едно дете..

3.   Знам. Минаваш психологически прегледи. Условия за доход. Социалните минават през дома ти да видят има ли условия за дете.

4.   Ако осиновявате дете и ако е малко , примерно на 3 години,кажете му още от тогава,че е осиновено. Важно е за психиката на детето. Аз съм осиновена още откакто бях на 3 години и половина , но... родителите ми , които ме осиновиха , изпуснаха една подробност,която да ми кажат , и... сега страдам ,чисто психически. Мисълта ми , осиновете си детенце щом искате , но не крийте нищо от него и имайте предвид ,че един ден това дете ще поиска да открие родителите си. Какво ще предприемете относно това решавате както Вие , така и детето,което ще осиновите. Детето има право да започне процедурата по откриването на родителите си още когато е на 16.

5.   До номер 4. Може точно за това да не са ти казали, за да ги обичаш като родни. Ако намериш истинските си родители и по някаква случайност те приемат, какво става с тези клети хора които са минали през всички процедури и чакане и са те дарили с дом, любов и топлина. Край остават без детето си и без светлината на живота си. Погледни през техните очи.

6.   Гледам през техните очи,но те не гледат през моите такива. Да продължавам ли?
Н.4

7.   №4 и 6, а кой се грижеше за теб през всички тези години? Кой те обичаше, обличаше, учеше, възпитаваше, хранеше, топлеше, лекуваше? Мислиш, че тези дето са те създали са принц и принцеса? Не, не са. Истинските ти родители са тези, които знаеш как изглеждат, смеят, плачат, с всичките им достойнства и недостатъци. Мислиш си, че рождената ти майка като разбере, че те е родила, ще се хвърли в обятията ти и ще заживеете щастливо в прекрасният замък? Наистина ли не осъзнаваш кой те е направил тази изградена личност, която си днес? Ако не осъзнаваш всичко това, жалко за теб! Само мисълта, че искаш да се срещнеш с рождената си майка, ще огорчат ужасно хората които са те отгледали. За това помисли ли? Не нали? На път си да останеш истински сирак. Искаш да издълбаеш огромна пропаст между себе си и хората, които те обичат. Рано или късно, ще го направиш щом го мислиш. Не прави нещо, от което хората отгледали те, ще съжаляват, че са те осиновили. Деца които знаят, че са осиновени са ужасни хора. При всяка забележка от страна на осиновителите, такива деца им крещят, че не могат да им нареждат, защото не са истински баща и майка. Такова дете се превръща в чудовище, което мрази всичко и всички. Добре е, че не си знаела доскоро, за да не си такова чудовище.

8.   Ей прекалявате номер 7.