Споделена история от Семейство

Живот в къщата на мъжа ми
Здравейте, на 23 години съм, а приятелят ми на 26. Заедно сме от хлапета, вече 7 години. Аз уча и работя, на пълен работен ден. Нямам време за нищо. Той иска да се преместя да живея у тях, а аз не искам. Писнало му да сме разделени(всеки ден сме заедно след работа), с малки изключения. Аз от малка съм самостоятелна, изкарвам си парите сама от ученичка. Родителите ми никога не са ми давали наставления и са ме оставили да взимам сама своите решения, като са ми давали съвети, когато съм била в колебания.
Въпросът е, че приятелят ми иска да живеем заедно и то у тях, а аз категорично не искам. Той дори казва, че заради това може да се разделим. В къщата са неговите родители и баба му. Кухнята е обща. Карат ни да си направим горния етаж за нас, но е недостатъчен. Просто аз искам да живея сама с него, на спокойствие, без да се съобразявам с никого. Явно се вижда, че на него му е удобно да не плаща наем, мама да му готви и пере и евентуално бъдещата му жена. По този начин аз ще съм вечния гост. Аз не искам да съм това, искам наше гнездо, в което аз да диктувам реда и въпреки трудностите то да си е само наше, далеч от родители и всякакви роднини.
Друг е въпросът, че още се чувствам млада и не желая да се, , заробвам”, защото моделът в тяхната къща за жена е точно такъв.
Нямам пари за собствено жилище, той не иска да живее под наем. Аз смятам, че докато завърша образованието си нищо не ни пречи да живеем още време така. Аз някои дни не се прибирам, а съм у тях, в делниците съм абсолютно цял ден на работа и след това уча. Не ми остава много време за него, но в момента това ми е приоритета. Аз имам други цели, преди това да създавам семейство, но той не го разбира. Сякаш е супер спешно точно сега веднага това да се случи.

Коментари

51-85 от 85

52.   Н 50, мъжът до мен няма нужда от моите пари, но при всички положения са общи. Ти си който очевидно има нужда от заплатата на жената, но не съди по себе си, не всички са така зависими.

53.   52, хубаво е, че са общи, нали все пак уж има любов и уважение.
Повечето жени зависят от мъжете, защото така искат. Обратното е рядкост.

54.   Скъпа и прескъпа номер 51, откакто взе да губиш контрола над разговора и темата, първо се опита да намекнеш, че не съм мъж, после последва внушение, че съм некачествен, претенциозен и стиснат стар ерген, а сега директно ме обяви за комплексар, нуждаещ се от терапевт? И това само, защото казах, че мъжът прави много, когато жената до него си струва труда, а за останалите винаги е валидна офертата "безсрочен пансион при мама"!

Съвет, но не от терапевт: не можеш да контролираш всичко и всички на този свят, примири се с това и живей щастливо!

55.   Нали ги чухте лицемерите - да заврат младо момиче при мама да я командори може, ама те да идат да живеят с родителите на приятелката си не може.
Правете си изводите сами - на чужд гръб и 100 тояги са малко...

56.   Никой не може да мрази една жена толкова силно, колкото друга жена. Жени, защо толкова силно се мразите една-друга и се плашите взаимно, че вие ще сте причината да сте в змиярник, ако две от вас сте близо до един мъж?

- Кифлоприземител

57.   55, хайде да не се правим на ударени! Да ти припомням ли ВАШЕТО мнение за това мъж да ВИ използва? Като как точно мъж ще живее в дома на ВАШИТЕ, но няма да е използвач? Т. е. това отпада още заради критерият ВИ за мъж, който да не ви използва! Няма как да не ВИ използва, ако живеете с него У ВАС, при ВАШИТЕ родители! Думите с главни букви са като начин да ги подчертая, защото нямаме опция за удебелен шрифт. Вие сами си режете тази опция с исканията си, скъпи дами, а сега тръгнахте да ни се карате, че не я ползваме!

В този ред на мисли остават два варианта, при които да не ви използваме - при майка НИ /така по никакъв начин не използваме ВАС и ВАШИТЕ досегашни притежания/ или на чисто. Защо мъжете предпочитат първият ли? Каза ти се съвсем откровено - финална проверка на партньорката! Големи промени не се правят заради всяка от полът ви. А и бих допълнил - логично следствие от появата на "бързите бракове", имащи срок на годност.

58.   Номер 2, ако иска и на 33 ще учи ОЩЕ. Ако иска и на 43 ще учи! Кой определя на колко трябва да си завършил с "ученията"?

59.   57 - Нанесе ли се една жена при свекито няма мърдане. Това няма да е живот това ще е РОБСТВО. Нали знаеш, че жената спомене ли изнасянето маминка ще писне на умряло, че й отнемат синчето. Ще се почнат болежки, сълзи, сополи. На синчето ще му домилее за мамичка и ще отложи изнасянето. И така до безкрай. За щастие не съм го изпитвала на мой гръб. Но съм чувала страшни истории.

60.   Н 57, много ви "умна" проверката - "при мама". Така със сигурност всяка жена със самочувствие, финансово независима ще ви бие шута на мига. Ще си останете с крайно закъсали до появата не нещо по- добро!
Браво, умници хаххахах
Като нямате възможност за самостоятелен живот, как си го народите, а? ! При мама било за кастинг... жалка работа, но пробвайте, кво пък!

61.   Т. е., номер 59, в името на бягството от МАЙКА НИ искате да си хванете използвач, който да живее при ТАТКО ВИ? Или и това не е ОК? Формулирай някакво конкретно искане от името на жените, защото дотук само спориш за спорта, понеже "си чула, че майките ядат снахи за закуска и от костите им правят гердани". Такъв страх от тия майки, такова нещо... Децата търсят Торбалан под леглото, а жените - майката на мъжа си!

Това за робството явно е свързано с прословутата домакинска работа, дето ви е такава мъка. Скъпа, предлагам ти да отидеш някъде, където има данни за робството - кеф ти негърското, кеф ти нашето по Османско време и да понаучиш какво всъщност е РОБСТВО! Не заради друго, но поне от уважение към ония, които наистина са били нечии роби и са били приемани за покъщнина!

Вие обикновено сте просто фенки на контрола над останалите, капризни, глезени или повтаряте на доверие чутото от други, които са такива, нищо робско няма в тая история! По всяко време можете да си съберете багажа и да отпрашите - нито ще имате верига на крака, нито някой сърдит робовладелец ще ви гони с камшик, нито нищо! Но ако все пак видиш случай майката на някой мъж да гони снахата си по улицата с викове "Робиньо Изаура, върни се обратно! Ти си наша собственост" /и не става дума за някоя ромска рода/ ни уведоми - сигурен съм, че и другите мъже като мен ще искат видео от тая необичайна случка! То вероятно телевизиите или Интернет сайтовете ще те изпреварят, но все тая! Първата снаха робиня у нас - това трябва да се отрази подобаващо!

62.   От 59 до 61 Не мога да говоря от името на всички жени. Аз не бих живяла с мъж, с когото не съм поне сгодена и пред сватба. Ако някой иска да е с мен ще е официално. Такива съжителства на семейни начала при мен не вАжАт. Тоест до сватбата аз при ТАТИ - той където иска. След сватбата нито при моя тати, нито при неговата мама.

63.   Скъпо прекомплексирано момченце, миличък номер 54... не намеквам, а констатирам очевидни неща. Контролът губиш ти, защото си личи изключително личното ти отношение по темата. Коя ли по ред "некачествена" те е зарязала, че така се пениш и се мъчиш да стъпиш на вратът на инакомислещите... Не ми отговаряй, не си ми толкова интересен. На работеща и образована жена мъж и трябва само за в спалнята и за материал, но то и там започнаха да се появяват алтернативи. Качеството изисква същото насреща. Пак ти пожелавам късмет с намирането на каквото и да търсиш и дано не е прекалено късно.

64.   До 61 и другите като него: На 25-30 годишна възраст всеки финансово независим и себеуважаващ се индивид, било то от мъжки или женски пол, се предполага, че трябва да може да живее самостоятелно. Със или без налично гадже. На квартира или в собствено жилище с ипотека-няма значение. Какви изпитания, какви кастинги, к'ви пет лева, ама при моята мама или при твоята мама? Никой няма да ви чака тепърва да излитате от гнездото. Както на мъжа няма да му е приятно да живее с родителите на момичето, така и на момичето с неговите родители. 18 ти век отдавна мина и замина, уважавайте си родителите, но всичко трябва да е в граници.

65.   Добре дошли в Булгаристан с емоционално недораслите мамини синчета, възпитани да са до полата на мама докато навършат поне 40.

66.   57, вие мъже присъствате на приказките, които говори на жената до вас една свекърва зад гърба ви, обаче, защото преди мислех, че са митове и легенди. Откакто имам свекърва и не живея при нея, ходим с детето рядко, тя само чака мъжа ми да не е до мен да пусне язвителна дума. Не била работила като някой хорица на бюро и да пишела с химикалчица и затова физиката й била зле, не влизала в книжарничка на Витошка като някои хора (мен, а и работата ми е свързана с книги), думите са много. Добра сума за мен не е казала. И това не е единичен случай! С която жена със свекърва съм говорила, са огорчени и наранени от думите, казани им зад гърба на мъжете. Що за тест е това, драги господа, понеже някой го спомена? Кой иска да се чувства унизен и наранен, камо ли да живее с вас и Вашите майки? Та вие не знаете що за хамелеони са, колко милички с жената са пред вас и какво й говорят зад гърба й. Така че и за вашия личен живот ще бъде по-добре на квартира отделно с жената.

67.   Скъпа и прескъпа номер 63, това включване е просто, защото виждам нуждата ти да кажеш последната дума и да се опиташ да ме надприказваш с поредната доза обиди. Спорът вече го спечелих, а сега от научно любопитство проверявам нещо. Злите езици казват, че жената винаги иска последната дума да е нейна - да видим дали са прави!

И за да не се занимавам само със стари новини, има по-интересни неща - номер 66, вярвам ти, че свекървите говорят някои неща на някои от вас! Статистически е невъзможно да няма такива случаи. Не вярвам, че е епидемия и, че винаги е незаслужено. Няма мъж, общувал с жени, който да не е чувал думите "всички мъже са... " - това със свекървите е от същата поредица генерализации.

Малко философски погледнато: хората като цяло не се склонни да признават вина. Така че когато някой без значение от пола му ми каже, че е винаги невинен и друг е вечно лош, изчаквам за бъдещи обрати, доказващи, че не знам цялата история. Радвам се, когато няма такива, а когато има /по-честият случай/, потвърждавам, че житейският ми опит пак е бил полезен. Не е нищо лично към теб, защото нямам причина за специално отношение - твърде много непогрешими се навъдиха в обществото ни и заради тях твърденията за невинност струват колкото старите левове от времето преди деноминацията! Господ не ходи по Земята, тук сме само хора!

68.   Дипломация трябва, и от едната, и от другата страна. Но Вие сте много, , независими, , и за това, , сачмата скучае, , в главите Ви. Авторката, ако той прочете написаното от теб ще разбере, какви планове имаш за съвместния Ви живот....

69.   Простия човек, няма задръжки, примитивен и първичен е. Не се съобразява с нищо и с никого! Егоист е. Един интелигентен човек, има друг поглед върху света и хората, има някакъв срам и етикет, по сдържан е, знае как да се държи в обществото и е съобразителен.

70.   Брей, колко мамини синчета са се събрали тука...
Простия човек, освен всичко, не знае кога и къде се слагат запетайки.

71.   Като жена на 30 г. и семейна те съветвам - бягай далеееече от това момче. Ти вече си изброила причините. Няма да е такава загуба. Ще има по-добри от него сс сигурност и няма да те принуждават да правиш нещо, к оето не желаеш.

Успех!

72.   Не е добре да живеете в къщата на свекървата.

73.   Съгласна съм щом иска и двамата да са на квартира ако има възможност да плати тя наема за квартирата. Момчето ще плаща после. Не може да чака само на мъжа.
Аз също съм плащала наема и какво не съм умряла.
Прав е този, който е написал, че ако момчето имаше луксозен апартамент в центъра щеше да се съгласи да живее с него.
Но да се бръсне тя да плати един два наема не може.

74.   Не казвам винаги да го издържа тя но един два наема може да плати.

75.   Номер 7 тя е самостоятелна. Никъде не е спомената, че чака друг да я издържа.

76.   Разбира се, че тя ще иска да командва в тяхно гнездо.

77.   Номера 11 и 17 са много поучителни.

78.   Не е правилно снахата да живее при свекървата си както и мъжът да живее при тъща и тъста си.

79.   Номер 39 това е невероятно. Жената е домашна помощница връщат якета и обувките да им ги лъска.
Това живот ли Е?

81.   Кифлоприземител харесвам те. Ти си много човечен.

87.   81, харесваш копието, оригиналът вече го няма.

88.   Номер 81, правилно усещаш, но това идва на цената на много лъжещи и злобеещи хора наоколо. Нагледен пример за това е номерът след твоя.

- Кифлоприземител

89.   Не разбрах какво означава това.

90.   Изобщо на тоя мамин дуньо не му се връзвай. Слабите мъже мразят жени, които знаят какво искат и го постигат сами. Ти, която си свикнала на самостоятелност и се справяш толкова добре да се завреш при мамата, бабата и мишките? От къде на къде? Нали мъж бил? Да се държи като мъж и да предложи дом. Като не ще, някоя друга нещастница да зароби. Любовта е до време, накрая, ако не искаш да си дежурна линейка на цялото му семейство, ще избягаш далеч.

91.   Колкото пъти съм влязла в български форум или дискусия с българи, толкова пъти ме е досрамяло, че съм българка. Злоба, заяждане, врене на гагата в живота на другия но стриктно спазване личните кирливи ризи да не се покажат.
И само в българия една амбициозна смела млада жена бива фурана, че не желае да се навре в семейната къща на мъжа при всичките му роднини и да слугува, а иска да учи и да постигне нещо в живота СИ. Всеки отговаря за собственият си живот и сам си е много виновен, ако позволи някой друг, който уж го обича, да го затрие.

92.   Точно така затриване е да се откаже от кариерата си.

51-85 от 85