Споделена история от Семейство

Защо мъжът да трябва да живее отделно от родителите си
Винаги съм се чудил защо за жените е толкова голям проблем, ако един мъж все още живее с родителите си. Аз лично познавам много мъже на по 40-45-50, които до ден днешен живеят под един покрив с родителите си и какво от това. На времето (преди 50-70 години) в една къща са живеели двамата родители с по 2-3 синове, всеки от тях с жена си, че и с по 2-3 деца. Демек в една къща са живеели по 12-15 човека. Жената е била наясно, че като се ожени за съответния мъж, ще трябва да се погажда и с родителите му, и с брат(ята) му, с етървите и племенниците. И въпреки това тогава не е било проблем, че мъжът още живее с родителите си. Защо тогава сега едно от условията на жените към мъжете е да имат самостоятелно жилище? С две думи, ако не живее отделно от родителите си, пиши го бегал...

Коментари

51-75 от 75

54.   Номер 44, дали един мъж живее при родителите си или не, не може да е 100% точен показател доколко годен е като човек или при отношенията с жените. Не забравяй, че по-често жените на 30-40 години живеят при родителите си, отколкото мъжете на тази възраст. И това донякъде също е причина точно жените да драпат за мъж, който има собствено жилище и да ги изтегли от мама и тати. Голяма част от тези жени използват вземането на 2-3 дипломи като причина да удължат възможно повече престоя си при родителите си за тяхна сметка, или да им бъдат плащани студентската квартите и другите разходи. Нищо, че част от тези родители са вече пенсионери и едва смогват с всичките разходи по дъщерите им, които пък са с айфонче последен модел и разни парцалка с едри маркови надписи...

Когато са пък на квартира заедно като двойка мъж и жена, в почти всички случаи мъжът е този, който плаща всичките или преобладаващата част от разходите. Същото се отнася и когато имат жилище: обикновено то е собственост на мъжа или той изплаща всичките или повечето банкови вноски, плюс битовите сметки, почивки, ресторанти и прочее. Ако имат кола, почти винаги тя е на мъжа, а не на жената. Разходите по нея също за са сметка на мъжа. В западноевропейските държави все повече жените плащат наравно с мъжете, но в България не е така, защото тук жените вярват в максимата "Парите на мъжа са общи, а моите са си мои! ". В допълнение на това, българките непременно държат мъжът да изкарва значително по-високи доходи от тях самите, а най-сладко им е само мъжът да работи, а те да не ходят на работа и само да "присъстват".

Ти спомена бачкащите по 12 часа, но именно много от мъжете работят на доста тежки длъжности по 8-12 часа, някои и повече, докато огромен брой жени са безработни по собствено желание или предпочитат да работят нещо леко, макар и недобре платено, но задължително позволяващо им да си разцъкват на телефоните в работно време, да си пият кафета и да пушат цигари, докато всъщност им се плаща да вършат полезна дейност. Затова и много от тези жени също драпат за мъж с големи доходи, тъй като те самите нямат такива, но пък настояват да бъдат харчени големи суми за техните прищевки. И тези им прищевки започват още от първата среща, когато с мъжа са буквално никакви един на друг.
От друга страна, най-големите отрепки и свалячи обикновено нямат и един ден работен стаж (поне до навършване на 30 години), но затова пък имат голям стаж в баровете и в изчукването на голям брой жени. Те пък са обратното на съвестните и трудови мъже.

Третото важно уточнение е това, че много по-често жените са вечно недоволни от нещо и в лоши отношения с родителите си, отколкото мъжете. Затова и психиката на тези жени е объркана и са затормозени от мисли как по-скоро да се измъкнат от присъствието на хората, които са го отгледали и издържали цял живот. Успоредно с това, много от тези жени зяпат по цял ден турски и индийски сапунени сериали, в който централната тема са задкулисните интриги между свекървата и снахата, изневерите, лъжите, подлите номерца и принизяването на мъжа (в тези сериали все показват мъжете като някакви мухльовци, а жените им бият шамари и им крещят като някакви злобни началнички), съответно те си самовтълпяват възможно най-лошите сценарии от типа на "Родителите на мъжа ще са безбожни тирани, особено свекървата". Много от българките са пропити от страхове именно поради тази промивка на мозъка от малкия екран. А други са се озлобили поради това, че вече са имали действителни преживявания с един или с няколко негодника, които са си избирали, пренебрегвайки всичките огромни и яркосветещи сигнални лампи, само защото са хлътвали в тях прибързано - без да ги опознаят.

Познавам мъж около 40-те в момента, който години наред живееше с всичките си роднини под общ покрив: хора от три поколения. И той работеше здраво през цялото време, спестявайки и плащайки част от общите разходи. Едва преди 3 години се нанесе в своя съвременна и доста скъпа къща, която е с над 400 кв. м разгърната площ. Гаражът му не може да побере всичките му 6-7 коли и държи половината отвън на двора. Жена му също бе доскоро студентка и е с около 15 години по-млада от него.

Преди 10-12 години познавах един програмист, който вземаше космическата за онези години заплата от 5-6 хиляди долара на месец, работейки от вкъщи за американска фирма. Тогава живееше с майка си и сестра си в жилището на родителите му и работеше по цял ден. Разправяше на нас, хората с квартири и ниски доходи тогава, как е умен и затова никога не би дал и лев за квартира. Нямаше си приятелка, не беше дискотечен тип, нямаше скъпи хобита и години наред събираше пари. После изведнъж къпи в брой две жилища - едно за него и едно ново за майка му и сестра му, като старото го дадоха под наем. По-късно купи и трето жилище, което също да дава под наем и парите от него да ги взема майка му. Накрая си хвана приятелка студентка, едва когато беше вече над 40-годишен.

Друг програмист, когото познавам, все още живее при родителите си и вече бере плодовете от една разработена от него програма, която започна да му носи значителни приходи. Започна да издържа родителите си, които го подкрепяха и насърчаваха в неговото начинание. Предвижда и скоро да си купи жилище. Той пък предпочете да не работи за фирма, а вложи години работа за своя проект и нямаше да успее (поне не и толкова скоро), ако трябваше да се изнесе на квартира сам и да се оправя с разходите, заради които да бъде принуден да работи за някого и да не му остава време за неговата програма.

- Кифлоприземител

55.   Само едно не ми е ясно, за българките вече разбрах, че не стават, защо не е с някоя чужденка? Може би и те не покриват високите му изисквания.

56.   Номер 24 даде най-разумен и полезен отговор. Практическите и икономическите съображения са много често обяснение за 90% от личните отношения между хората.

Там е разковничето и за много по-тежкия въпрос - какво правим, когато тези практчески и икономочески отношения са разрешени. Технологиите са ги разрешили в голяма степен. Двойката може да се издържа и да си върши битовите задачи сама, няма я принудата на обстоятелствата, ноо... но, появява се вакуума в отношенията и търсенето на смисъл. Готварски печки, перални прахосмукачки роботи и барабар с тях, самота, отчуждение, запълване на времето с почивки, барове, кариеризъм, сексуални авантюри и оргии, депресии... Всяко решение отваря и нови проблеми.

57.   В чуждите дом винаги си чужд и трябва да се съобразяваш с роднини за които не си се оженил. Извън това обикновено живеещите при родители нямат чувство за отговорност най- малко към ежедневните битовизми- нали още майките са от поколението, което смятат, че поддръжката на домът е "женска" работа.
Да влезе жена, която хем да слугува, хем да е вечният гост и да трябва да се съобразява със собствениците на домът, които си мислят, че стават собственици и на жената.
Това вече е невъзможно, освен ако жената не е крайно закъсала да избяга от по- тежка ситуация и така докато намери по- добър вариант.
Аз например имам собствен дом. Е, как ще си оставя спокойствието в домът си, че да отида в чужд и да трябва да се съобразявам с хора с които нямам нищо общо? Пък и да замествам маминка на някой неудачник, не- мерси!

58.   Защото не искаме мамини синчета, дето от при мама да се натресат при нас, та ние да си ги отглеждаме.
Ако не е самостоятелен - не е мъж!

59.   58, нас ни остави, ама вие и деца няма да отглеждате! Ясни сте ни!

60.   59, ние децата си ги отглеждаме и без неможковци като вас, дето не могат да се отлепят от полата на мама.

61.   Жените плюят ли плюят, че мъжете били залепение за майките си, а на тях цял живот им е промиван мозъкът от техните майки и всички решения, които се взимат са в синхрон с тези на майката.
По жената можеш да разбереш и майка и каква е била. Обикновено масово не сте в час, а това директно се прехвърля и на децата, ама иначе мъжа е виновен

62.   Преди мислех, че са митове и легенди омразата от свекърви към снахи, но се оказа истина. Как мъжете могат да са толкова плиткоумни да се оставят омразата на майка им да ги завладее, включително когато жена им е бременна. Била съм свидетел как мъж се заема със задачите на майка си, която не е болна и е на крак, когато неговата жена е бременна и лекари я карат да лежи за задържане. Кой тогава й помага? Нейната майка. А мъжът е зает с фалшиви задачи, само и само да не се заеме с бременната си жена, обзавеждане на детска стая, мисли за бебето. Това е омерзително. Такива мъже рано или късно остават сами с майка си, което е и нейната цел. Тя подпитва за снаха си и й намира кусур за всичко, като почва успешно да настройва сина си против снахата. Нейната цел е връщането на синчето в дома, за да й бъде робче. Понеже той много обича мама рано или късно целта й е постигната, му ът емоционално се отдръпва от жена си, прави й злобни забележки, изневерява й. Така дори й да скъсат него му е все тая л заявява, ще при мама му е най-изгодно, защото майка му готвела една манджа седмично, нищо, че жена му готви всеки ден. Неговата жена била меркантилна, защото забележете искала пари за дрешки и памперси на детето, че дори и наглостта една почивка заедно годишно. Тази почивка заедно така и не се случва или се случва за два дни, при които всеки си плаща отделно, защото маман предварително е уведомила сина й да участва в ремонта й. Той разбира се точно това прави и целта на свекървата е успешна, той разбира се не участва никога в ремонт при жената и детето.

63.   Явно, някои мъже не разбират същественото- предпочитат се мъже, които са самостоятелни, знаят откъде се пуска пералнята и не са накачулени от майки, баби и сестрички. Ако бях мъж, също щях да очаквам определени умения от жените, отговорност и да не съм женен и за майка й.
Когато мъжете са обслужвани от 3 поколения жени и/или и те обслужват същите 3 поколения, не са фокусирани върху собствената си реализация. На тях всеки им казва какво да правят, очаква да им помага и т. н. Всичко това води до проблеми. Не е въпроса, само да си купил жилище, дай боже всекиму, но до обхващане на повечето аспекти на живота.

64.   Майката искала да върне синът при себе си, за да ѝ бъде робче? Готино! Само няколко питания от името на потенциалните роби, докато още не са наденали веригите и не спят в робските колиби, будени от надзирателя на плантацията рано сутрин:

1. Жената не иска ли същото? В случая се оправдаваме с бременност и съответното състояние, но съм убеден, че е получила помощ. Само че е било ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНО тази помощ да дойде от робът, т. е. мъжът. Не е ли именно това важното - някой да ѝ помогне в създалата се ситуация?

2. Ако мъжът няма мерак да бъде робче, има ли опция да си запази майката и жената без да трябва да избира чие робче да бъде, защото и от двете страни ще го отсвирят?

3. Кой определя задачите като фалшиви или истински? Жената, мъжът или майката? А може би търсим мнение на страничен наблюдател?

Хайде да спра дотук, защото ми идват и още въпроси, ама ще стане дългичко, а масовката не си пада по четенето!

65.   6., Повече виждам ревниви съпруги, които искат да имат мъж пълен сирак, , без други роднини, приятели и колеги. Те искат целия ресурс за себе си. Майка му и баща му трябва да се изпарят в момента, в който милата съпруга забременее или е оженят. Да не се срещат с тях, да не се обаждат, да не виждат внуците, а ти говориш за някаква работа да се свършела. Милите снахи да не забравят, че майките са били в услуга на техните мъже 20- 30- 40 години. Когато новоизлюпената госпожа осигури такива услуги на робчето, тогава да започне да претендира.
Става въпрос единствено за културни, уважителни отношения между поколенията. Но, явно, това е непосилно за мнозина.

66.   То един мъж ако не може да се грижи сам за себе си, как ще се грижи за семейство и деца?
Той покрив не може да сложи над главата си сам, ама иначе е голям мъж.

67.   61, ти ако си се хванал с жена, дето мама й взима решенията - ами не ти е виновна жената, ти сам си си виновен, че си направил лош избор.
По тая причина ние жените поемаме отговорност, като отказваме да се занимаваме с мъже, дето са мамини дечица и мама взема решенията вместо "мъжете".

68.   Абе 64, ако тая жена трябва да търси помощ всеки път когато й трябва от някой друг, а не от мъжа й, то за какво й е тоя мъж? Само да й тежи?

69.   Не знам защо се връзвате на подобни провокативни теми. Със сигурност има мъже, които след 40 живеят при родителите си, но също така със сигурност изобщо не са много. Най-често в подобна ситуация се изпада след развод. Да си говорим обаче, че едва ли не повечето мъже у нас живеят при майка си е несериозно.

70.   68, щях да пиша повечко, но не ми се занимава, затова ще бъда максимално кратък.

Някои хора имат нужда да търсят врагове. Те ще потвърждават митовете за злите свекърви, а след години пак те ще ги оборват. Днешните недоволни от свекървите снахи са бъдещите свекърви, беснеещи от снахите си. Така че ако наистина свекърва ви мисли така за вас и е споделено, честито! Намерили сте по-възрастната си версия!

71.   Не, 64, жената не иска същото! Майките ви ви възпитават, че когато те стават на 50 почвате да им давате пари уж за ток, вода и пр., с българските доходи, само ми обясни как остават пари за вашите деца? Майките на жени са много малко, които ги карат да им дават пари и така спъват бъдещото им семейство. И когато говорите за майките на жените ви, имайте предвид, че те често са помощник номер 2 след жената за вашето дете или вашите деца и иначе щяхте да се изръсите солено за детегледачка. Докато при свекърви какво се наблюдава - гледат само себе си и са в тежест отрано на синовете си, да, мили мъже 60 години е рано. Не бъркайте помощ с манипулиране на цялото ви свободно време от майките ви, братята и сестрите ви. И ние имаме роднини и бол оправдания да оставим децата в почивните дни и да хукнем нанякъде. За такива свекърски номера съм чувала, а и виждала, че свят ще ви се завие. Свят ще ви се завие и как говорят на вашите жени майките ви, с какъв тон и насмешка и какви думи, сякаш те навремето не са били млади майки. Има и свестни свекърви, но то е все едно да търсиш игла в копа сено. Вие смятате за нормално майка ви да манипулира доходите ви, свободното ви време и накрая вашата жена, която к е писнало събота или неделя да седи сама, тук не говорим за липса на дом и доходи, скъса с вас, вие много обичащите бащи се съдите за минимална издръжка, по-малко пари отколкото някои от вас дават месечно за цигари. Който има млада жена и то хубава, ще си изкарва свободно време с нея и детето и децата, с кеф ще планува почивки, и бедно да живеят е важно да се обичат. А вие "майките ви, майките ви", Еми като виждат майките ни че сме сами уикенд за да е мъжа с майка си брата или сестрата, като виждат, че не сме приети някъде, а направо подиграни, какво да приветстват ли всичко това? Обичаната жена грее, жена рядко прави сметки като обича, но и мъж който обича ще гледа да е с младата си жена и детето. Роди ли се дете става приоритет и двете фамилии трябва да се съобразяват с времето със семейството, с това да не им звънят от 2 до 4, когато малките деца спят и какво да кажа - тези неща и децата ги знаят.

72.   65, Ами то не е ревност да си погледнат повечето пъти децата, мили господине или госпожо! Милата съпруга още я изоставате, когато забременее. И относно изпаряването, което спомена, в този изключително коректен спрямо роднините на мъжа коментар, ще ти кажа едно - милата бременна съпруга е под закрила на закона. Дори в закона пише, че тя не бива да бъде тревожена с риск за нейното и общо с мъжа й дете. За каква приемственост между поколенията може да говорите, когато не каните на трапезата си бременна жена или майката на внуците на роднините на мъжа? Залъка ли ви свиди? "Ревност" - много хитричко. Като се роди дете, то е приоритет за две фамилии, не са приоритет на Пенка майката на мъжа приумиците цял ден да си мести шкафа, а младото семейство да си изведе бебето на въздух. То ние разбрахме, че сте отгледали Златното яйце, и в подобни на вашите размисли е реч на омразата. Да седи бременна сама жена, защото роднините на мъжа така решили? Много умно бе, направо голяма приемственост между поколенията. Или като я видите тая майка на внуците да причакате момент насаме да й говорите гадости, които няма как да сподели с мъжа си, защото никога няма да повярва, че майка му е способна на това. А за бременна - да, по-важна е в този момент от целодневен обяд на роднините, тя може да лежи за задържане, да й е нужна помощ, естествено, че тя и бебето са на дневен ред в момента.

73.   За да може да си сготви, да изчисти и т н.
Моят мъж почти нищо не барва вкъщи, даже и пари не може да ми даде поне. Сексуално желание почти няма, няма желание да излизаме и да ходим на екскурзия, даже и мебели нови не иска да си вземем.

74.   Оправдано е мъжът да живее при родителите си докато се стабилизира финансово или докато си намери жена.
Но все пак мисля, че един мъж трябва да се определи като готованка според характера му според това как прави нещата а не според това с кой живее.
Едно мамино синче дори да живее самостоятелно пак може да търси майка си да му готви или изпере.

75.   Номер 65 ситуацията изобщо не е такава.
А и жената не е длъжна да прави услуги на Роберто си. Детето на мама трябва да стане самостоятелно.
Тук не става дума за уважение.

76.   Съгласна съм номер 67.

77.   Разбира се, че не е редно един 40 годишен мъж да живее при родителите си особено ако нищо не прави сам.

78.   Никой не ви кара да изоставяте възрастните си родители на произвола, но след като сключите брак, нормално е да си подредите приоритетите и жена ви и децата ви да са в центъра, защото вече те са вашето семейство. Не е нормално да лишавате детето си от нещо, за да задоволите каприз на майка си, нали?
И точно за това младите трябва да живеят отделно, да създадат собствен дом, със свои правила, без външни намеси от тъщи и свекърви.

51-75 от 75