Споделена история от Семейство

Съжителството със жената е трудно
Привет :)

От година и половина живеем с приятелката ми в мой апартамент, за който си дадох горе долу всичките пари, аз го ремонтирах и плащам сметки и поддръжка.

То хубаво ама чувствам че все едно жената е като Гост у нас, някакси не я боли за това жилище и това ме дразни.

Ще дам няколко ситуации, вие кажете дали и при вас е така.

* Всички сифони вкъщи се задръстват с женски дълги косми, и всеки път аз трябва да ги чистя.

* Тя готви малко повече, но никога не се сеща да почисти филтрите на абсорбатора, нито един път, дори да са станали супер мазни, не може да се усети.

* Предната вечер съм си забравил ключовете от външната страна на входната врата. На сутринта тя излиза сутринта, оставя ключовете да си стоят така. Аз след няколко часа излизам и ги виждам. Питам я, защо не ми е казала, тя ми казва че не ги е видяла като е излизала

* На ТЕЦ сме в апартамента и миналата седмица го пускат, съответно аз съм пуснал всички радиатори да видя дали тече от някъде, обезвъздушил съм ги, и след това съм ги намалил. Обаче съм забравил един от радиаторите в тоалетната която не ползваме. След това за два дни съм отишъл при родителите ми, като съм я оставил сама. Връщам се и виждам че радиатора си стои на макс, даже дрехи се сушат на него. Викам от кога е така: тя ми казва еми ти така го беше оставил от два дни и не съм го пипала. Съответно плащаме излишни пари за ТЕЦ.

* Жената готви нещо в тенджерата, обаче по недоглеждане и силен котлон, водата кипва и се разлива по плота, тя го вижда и супер бавно и спокойно се насочва към котлона и тръгва да забърсва. Не спира котлона и водата продължава да се разлива. Казвам им че е важно да се подсуши бързо защото може да изгори плота, тя ми вика: не знаех че можеше да изгори.

И още такива примери мога да дам, но разбирате идеята. Буквално всеки един ел. уред вкъщи аз трябва да го сервизирам и да го наглеждам за да бъде ок положението.

Преди това живях със съквартирант мъж, доста по добре беше, всякакви неща които се разваляха заедно сме ги оправяли и сме си помагали, деляхме сметки, дори някой да забрави бойлера, друг го е изключвал и т. н.

Не знам какво да правя, малко съм се депресирал честно казано, супер по трудно ми е съжителството спрямо мъж, не само като пари, но и като усилия. Иначе всичко друго във връзката си е добре, секса е супер, разбираме се емоционално, само дето никакво техническо мислене.

Мерси че прочетохте докрай :)

Коментари

1-50 от 56

1.   Цял живот ще играеш роля на баща с тази, късмет

2.   Бели кахъри... Обичай я такава, каквато е. Има и по - зле!

3.   Неприятна работа, явно няма навик да се грижи за битовизми, защото не й се е налагало. Можеш да пробваш да говорите за твоите очаквания, евентуално ще й светне лампата, че е шматка и ще си вземе бележка да започне да обръща повече внимание. Другият вариант е просто да не й пука генерално.

4.   Ахахаааа все едно ме описа мене. Същата работа съм само дето щях да спра парното. Не за друго ами съм скръндза. А това за плота за пръв път го чувам. Мерси, че каза. Добре, че си имам истински мъж. Скоро си мислех, че без него загивам-да ми е жив и здрав.
А ти ако не можеш да си поемеш ролята на мъж, защо не се насочиш към други мъже и да не се дразниш.

5.   По същия начин жена ти може да се оплаква, че тя готви малко повече и тя чисти малко повече, пък ти не се сещаш, забравяш си ключовете, а после обвиняваш нея.
Приемаш, че ти ще вършиш това, а тя ще върши нещо друго и готово, не е кой знае каква драма.
Не си мисли, че и ти не я дразниш, всеки има някакви дребни малки навици, които дразнят другия.

6.   Ти искаш жената да е като мъж, че да и идва на акъла за уреди. Ми жените не са мъже, че да ръчкат из сифони, радиатори и прочие и да оправят уреди. Живей си с мъж тогава.
За сметките защо не ги делите? Това поне може да го коментираш.

7.   ами щом те дразни направи така че да не те дразни - изпрати я при майка и. Гарантирано ням да се промени, поне не си хаби нервите. И аз бях така докато не си отиде

8.   Сега ще ти наскачат всички от декоративния пол :))
Обясни и, че ако нещо се скапе по нейна вина, ще си го плаща, и то не със секс :) Доколкото разбирам тя е на пълна твоя издръжка - паразитската мечта на 90 процента от жените.

9.   Съжителството с теб е невъзможно. Маминото синче може да лети в облаците и да си забравя ключовете на вратата, но виновна е приятелката, че не му бърка с клечка в дупето да провери дали не му се ака. Каквото и да прави или не прави тя, ти никога няма да си доволен, защото си комплексиран и колкото по-смотан се чувстваш, толкова повече ще обвиняваш другите за екскрементите в собствените си гащи. Положителното е, че след такъв коментар и секунда не бих живяла с теб, а с приятелката ти е супер лесно. На такива като теб не може да им се угоди и най-голямата грешка на жената е, че се опитва. Пък ако тя е ядрен физик и знае и може да прави всичко сама, за какво и е мрънкало като теб? Само да си го обгрижва повече от недоносено бебе?

10.   Намери си мъж. Както каза по-щастлив си.

11.   Още по - трудно ще ти бъде ако имаш деца с нея. Както си я описал, ми изглежда като някаква абсолютна флегма и цял живот ще си блъскаш главата с нея.

Седнете и поговорете сериозно с нея и ѝ обясни, че малко по - чевръсто трябва да действа.

12.   Според мен, тя си е мърлячка. Вероятно и в нейн апартамент ще е такава.

13.   Ами, мацката е захлупена като 95% от младите девойки. Както ти каза н1, ще си сърбаш попарата до дъно. Успех и от мене.

14.   Сифони, канали и абсорбатор за пръв път чувам мъж да иска жена му да ги чисти...явно "мъж". Останалото ти се полага щот' си "мъж".

15.   Мисля като 2. Това са бели кахъри. Млад мъж, а дуднеш като Стара свекърва.

16.   Защо ли ми се струва, че си поел ролята на свекърва и следиш зорко?
Странно е мъж да иска жена да се рови из сифони. Странно е да очакваш тя да поправя уредите ви, споменаваш го като огромно бреме. Не пишеш, че използва някой уред погрешно, че го блъска, удря, а искаш едва ли не да го отваря и ръчка. Явно е трябвало светкавично да се изстреля и да бърше плота. Да има паника, да плаче, да скубе коси заради един котлон. Да ти донесе ключовете, лазейки.

18.   Както тя прави неща вкъщи, готви и простира, ти също имаш задължения.
Моят мъж почти нищо не барва и на мен не ми е лесно, но то човек ако се е научил досега, така я кара.

19.   № 10, 4, 6 - Взехте ми думите.
Авторе, според мен не си готов да живееш с жена и за семейство.
Кажи на партньорката си, каквото си написал тук. Най-вероятно ще ти е по-добре да си живееш в апартамента без нея, както и тя без теб.

20.   Авторе, това да са ти "проблемите". Викаш че дори си се депресирал. Ти сериозно ли? Ами общо взето така е при съжителство с половинката, всеки има някакви досадни навици които другия трябва да търпи. Тъй както описваш нещата, оставам с впечатление че нямаш сестри и за първи път съжителстваш с жена. Може би затова така навътре приемаш нещата. Всичко което споменаваш са глупави дреболии и не си заслужава заради тях да се ядосваш и да си разваляш връзката, ако иначе нещата между вас са ок.

Това с космите ме разсмя. Жените обикновено носят дълги коси, нормално е да намираш дълги косми. Ти какви очакваше да намериш в сифона, къси африкански? Предполагам че не искаш приятелката ти да си обръсне главата нула номер, нали? Просто я помоли след душ да събере събралите се в канала косми. По този начин много по-рядко ще се запушва канала. Все пак обаче е неизбежно някои косми да се промушат и след няколко месеца да се наложи почистване на сифона.

За забравените ключове не може нея да обвиняваш. Ти си ги забравил, не тя. Както ти си се отвлякъл и не си забелязал, така и тя е бързала и не е забелязала че са там.

За филтрите на абсорбатора тя откъде да знае че трябва да се сменят и чистят? Не знам дали имаш предвид че трябва да се отвори абсорбатора за да се сменят филтрите, или просто е достатъчно да се мине с парцал по решетката за да се почисти. Не всички сме израснали в супер модерни жилища с абсорбатор над котлона, имай го това предвид. Пък и ако човек не се занимава професионално с разглобяване на домакински електроуреди няма как да знае. Вместо да се дразниш просто и кажи че е хубаво да се чистят през еди колко си време и покажи точно как.

За радиатора, щом не го е пипала значи явно не е била сигурна че може да го спре. Може да си е мислила че си го оставил нарочно така поради х причина (не работи правилно или нещо подобно). Просто и кажи че искаш да радиаторите да се спират ако не се ползват. Пак повтарям, не всички са имали ТЕЦ вкъщи, не всички знаят как трябва да се обезвъздуши радиатор и т. н.

За плота при котлона тя ти е казала че не е знаела че може да изгори. Защо още се ядосваш? Не го е направила нарочно.

Изобщо какво техническо мислене очакваш от жена? Сифони, радиатори и котлони традиционно мъжете са ги поддържали. Няма лошо в това да искаш и жена ти да вземе участие в тази поддръжка, но преди това трябва да и обясниш кое и как. Трябва търпение от твоя страна. Не може да сравняваш жена ти със съквартирант мъж. Ами естествено че разликата е голяма. Ти си мъж, тя е жена. Мислите и възприемате света по различен начин.
Аз съм израснала с брат и мога да ти изредя десетки неща, които ме дразнят от мъжете. Елементарно като се бръснете с електрическа самобръсначка в банята оставяте косъмчета по мивката и огледалото. Не ми е приятно да откривам косми от гърдите, корема и краката ви по хавлиените кърпи. Обувките ви миришат. Тоалета го опикавате и всеки ден да го чисти човек, пак мирише. Ако пикаете след пийване или посред нощ, цяло чудо ще е ако успеете да улучите клозета. Сто пъти ви каже човек къде е коша за пране и пак оставяте мръсните дрехи където ви падне. И хайде да не продължавам, че списъка ще стане много дълъг. Ама въпреки всичко пак си обичам мъжете от моето семейство.
Да не говорим че цял живот гледам как майка ми си има някакви си нейни представи и изисквания които се опитва да втълпи на баща ми, а баща ми на свой ред си има някакви си негови мании. Така си живеят вече повече от 30 години, едно време и двамата яко се ядосваха като другия не възприемаше, сега вече не обръщат толкова внимание на такива битовизми.
Просто не си свикнал. Така е като живееш с друг човек, нещата няма да са точно както ти си ги представяш. Просто се въоръжи с търпение и не опаквай приятелката ти да бъде електротехник, ключар, водопроводчик и т. н. Покажи и нещата които според теб са важни да се правят за поддръжката на апартамента. За разходите поговорете.

21.   Първо имаш обсесивно-компулсивно разстройство в лека степен все пак, второ си падаш скъперник.
Съгласна съм с някои твои забележки и те съветвам да говориш с нея.
1. За косата в сифоните я помоли да наглежда след баня, когато си е мила косата, защото не ти е приятно само ти да почистваш след нея.
2. Ето го основният ти проблем - Обясни й, че за апартамента си похарчил всички свои спестявания и сега ти е трудно да поемаш всички сметки сам, затова я помоли да си делите тока, водата и ТЕЦа. В крайна сметка тя пак е на далавера, ьащото не плаща наем.
3. Чистенето на абсорбаторите и по-специфичната поддръжка на електроуредите е мъжка работа. Приеми го без да мрънкаш.
4. Когато някой излиза от вкъщи, знае че вътре оставя друг човек, но бравата на вратата е специфична и при затваряне, ще е необходим ключ, за да се отвори отвън, е логично човекът, който излиза да не забележи ключовете ти. При такива обстоятелства смятам, че е отговорила искрено
Изключение е, ако бравата е обикновена и вратата се отваря веднага, ако не се заключи отвън, също и ако ключовете ти са били връзка, при затваряне ще издрънчат. Ако е така, то тогава е подходила безотговорно.
5. За парното изобщо не смятам, че имаш право да се сърдищ, да обвиняваш и да мърмориш, след като не си я предупредил, че трябва да е изключено навсякъде. Тя е намало как да знае дали не си го оставил нарочно поради накаква причина. Бъди мъж и поеми отговорността и вината за собствената си грешка, защото е истинска отрова за всяка връзка, партньорът да вменява вина на другия за собствените си грешки.
6. За печката си прав, че е трябвало да се сети да изключи котлона, но изобщо не е вярно, че котлонът ти ще изгори.
Действията й отдавам на липсата на опит и по всяка веоятност възраст не повече от 30 години. Имай предвид, че повечето жени са тотално скарани с техниката и малко боравят технически осъзнато или интуитивно с нея.
7. Във връзките е изключително вредно да се трупа неудовлетворение и гняв, затова трябва да се посочват проблемите к да се обсъждат, ако е необходимо и по няколко, дори в някои случаи по много пъти, докато отсрещната страна си вземе поука.
8. Мисля, че за първи път живееш с жена и все още не осъзнаваш, че ние жените сме доста по-различни от вас мъжете.
9. Не смятам, че имаш нерешими проблеми в тази връзка, някои от тях дори не са съществени и са чиста проба проява на заядливост и дребнавост от твоя страна.
Съвместното съжителство е напасване на характери, но с когото и да живееш, винаги ще има какво да те дразни, само защото това е друг човек и не може да очакваш, че действията му ще са същите като теоите.
10. Очевидно си под стрес и забравяш, затова можеш да си навиваш подсещаща аларма на мобилния телефон със заглавие.
Като например провери дали си изключил радиаторите във всички стаи и бани и напомнящ час/ дори два еазлични часа през деня.

P. S. Ето ти няколко леки признака за ОКР разстройство - очакваш всичко да се запази ново-новеничко, както при покупката, е няма как с течение на времето да не си проличи поне малко след продължителна употреба. Очакваш друг да носи отговорност и да поеме вината за собствените ти грешки и забравяния. Можеш да ги преодолееш сам, стига да поискаш.
От една омъжена жена.

22.   Аз бях женен 30 години и това си е нормално поведение на жена. Моята е същата, въпреки че сме изстрадали къщата и мебелите заедно. На приятелите ми жените са същите, майка ми е същата. И нищо толкова не е станало. Жена ти не е мърла, просто жените са си такива с различни нюанси. Дори бих казал, че точно в тези действия е чарът им. Ние мъжете пък си имаме други недостатъци, които дразнят жените. Семейният живот е пълен с компромиси, така че браточки свиквайте. Къма автора: не ги мисли тези неща, ами и скъсай щортите на прителката ти от секс, докато сте млади, че след тоав като роди и те отбие, ще съжаляваш. И гледай по широко на нещата. Като имаш деца пък да видиш какво чудо ще бъде. Надраскани стени, нацапани килими, петносани седалки на колата, навсякъде разхвърляни играчки. Какви сифони те гонят.

23.   Добре де, Авторе, от какъв зор напираш да живееш заедно с жена?
Това се отнася за всички, абасолютно всички мъже. Кой ли не е правил тази грешка. МИсловния процес в мъжката глава е следния: сега живеем поотделно, тя на квартира, аз на квартира, виждаме се 2-3 пъти в седмицата или у тях или у нас и се скъсваме от секс. Но колко по-добре би било ако живеем заедно, ще си спим заедно и ще правим секс всеки ден по 2-3-4 пъти. И на всичкото отгоре сметките ни ще са на половина!
На теория - да. На практика - и ти виждаш. Сметките са на твоя гръб. И чакай само сега да спадне и количеството (а и качеството) на секса. ТОгава ще се чудиш от къде ти е дошло. Нека минат 3-4 месеца (добре притеб повече от година) и да си погледате мръсните гащи и ти нейните окачени по душа. Това се случва неизбежно! Ще ти се налага да се молиш за една сутрешна свирка, защото виждаш ли имала дъх в устата.
Още по-лошото е тук, че може спокойно да те изпързаля и да надупчи презервативите, и да се окажеш вързан с дете. Не е като да не се случва.

Най-най-най- доброто решение за един мъж е да живее сам. Само така имаш пълната свобода. Можеш да спиш когато си поискаш, да си почиваш когато си поискаш, да каниш когото си поискаш вкъщи, да пушиш трева където си искаш, уиски пред телевизора с пура в ръка. Въобще кеф. Толкова ако иска да се видите - чукате си се където искате, след това кой от къде е. Не знам дали знаеш, но можеш да сте гаджета/имате брак без да живееш с една жена. Няма никаква, ама абсолютно никаква полза за мъжа от съвместното местожителство. За жената - ползи - да, за децата - ползи - да. За мъжа само ограничения!

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

25.   Сифонът се запушва, защото си мие косата и падат косми. Ако не се мие, няма да падат. Сифонът в мивката се запушва, защото се мият чинии. Ако не се мият, ще е чисто нов.
Казвам го, защото моят папуняк е същия. Щяла да се запуши мивката. Ми разбира се, че ще се запуши, нищо не е вечно.
При дългите ми увещания в началото още, да не слага на прозорците вътрешни алуминиеви щори, той сложи навсякъде. Казах му, че няма да ги бутна да ги чистя и така вече близо 10 години.
Два пъти си загубих ключовете /после ги намерих/ - голям проблем му беше и двата пъти. За моите ключове.
От прането прибира само неговите друхи - тези на детето дори не знае къде стоят.
Тъй, че... проблемът ти не е голям и се намира в твоята глава.

27.   Искренно ме разсмя, моят мъж преди 20г ми се сърди 2 години, защото когато купихме апартамента и сложиха вратите, той извика майстор шпакловчик да шпаклова коридора, проблема бил, че аз не съм била облепила вратите с фолио и хартиено тиксо, преди майстора да започне шпакловането. Бях жена на 27 години, но си нямах на представа, че аз трябва да облепя врати преди майстор, мъжът ми не ми беше казал, а майстора изцапа всички врати и той без да намекне за облепяне. Сега след 24 години брак със същия съпруг, все още смятам, че вината за това че не бях осведомена не беше моя. Нямаше от къде да знам какво съм длъжна да подготвя за посрещане на шпакловчик.
Когато като тийнеджър съм живяла при родителите ми, те са се организирали за посрещане на майстори или са правили сами някой от ремонтите в дома им, не са ме занимавали и няма от къде да знам кой, кога и за какво облепя. В домакинството им, като дете от женски пол, съм учатвала само в готвене и почистване с прахосмукачка и кърпа за прах, никой не ме е карал да почиствам канали, нито да почиствам абсорбер. Затова смятам че в случая приятелката няма вина и не е нужно автора да й дудне като дърта свекърва, а трябва да седне и да й обясни какви са му изискванията за съвместно съжителство с най мек тон и с любов в гласа.
Колкото до плота около котлона нищо му няма, няма да изгори, затова се нарича "термо плот" издържа на вряла вода и можеш да го почистваш с пара. Плота спокойно издържа до 120 градуса, е вече горещ тиган ще разтопи покритието, защото ще е загрят на по високи градуси. Поливането с вода може да раздуе краищата на плота между плота и котлона ако при сглобяването на кухнята, не са омазани добре с лепило за дърво и силикон изрезките на плота, но там пак вината не е на приятелката, защото не тя е сглобявала котлона към плота, а ако не е хидроизолиран добре плота ще се раздуе от влагата във въздуха, без нейно участие.
За радиатора повярвай тя си няма представа, защо си оставил точно онзи радиатор включен, след 24 години брак, няма да се сетя кога той е привършил с изпробването и вероятно тя също е предполагала че искаш да го пробваш по продължително точно него радиатор, за да не хабиш напразна енергия е ползвала топлината за сушене. А е можело въобще да не отвори вратата на тоалетната, която така или иначе не ползвате и пак щеше да даваш излишни пари за ТЕЦ, тогава пак ли тя щеше да е виновна, че не е проверила след теб какви си си ги надробил? Ако е така, тогава ти си виновен за всяко нейно загоряло ястие и до сега и за всички бъдещи загорели ястия вината е твоя.
За ключовете вината си е изцяло твоя и не е правилно да я прехвърляш на нейн гръб.
Разбери тази жена ти е приятелка а не твоя майка и не е нейно задължение да следи къде си си забравил ключовете, дали не си забравил да изключиш някой радиатор и дали си си обул долните гащи правилно.

Онзи ден наш познат се оплака, живеят в къща, имат камина, имат и приготвени дърва за зимата, докато го няма, жена му решила да стопли децата, имат близнаци, помислила че няма подпалки и си раздробила такива от боядисаните с лак летви за декоративна оградка, които били наредени в гаража да съхнат. Дялкал ги с дни човека, бил ги украсил и ръчно с дърворезба, обаче отишли в камината.

28.   Ама че весела тема. Ей ти още-казва ми мъжът ми, че след като изключа фурната трябва да я отворя, а вентилаторът да е пуснат поне няколко минути. Аз не го приех сериозно, стана конденз и от водата леко ни се наду шкафа. Подарява ми телефон всичко точно. Около две години по-късно телефона нещо се бъгна. Давам му го аз да види-той рови, рови... вика: Ти кога го рестартира последно? Аз: ъъъ ама защо това? Е рестартира го-оправи се. Имаме ел. Радиатор с тъч настройки(пълна индия за мен). Оня ден ми вика пусни го, че е студено. Включих го аз в контакта и го пуснах. След час се чуди защо не стопля-поглежда и що да види. Аз съм го била пуснала ама трябвало да задам и градусите и естествено не работи. Преди месец нещо готвех и изведнъж котлона се изключи. Звъня му аз-лелее плота ни се развали. Не иска да тръгне и тука над едно ключенце свети една червена точка. Такава грешка досега не е давало. Той се чуди чуди. Накрая ме накара да го снимам и да му го пратя по вайбъра. Оказа се че съм заключила котлона. Кой знае какво съм натиснала. Ако не е той аз даже играчките на детето не мога да сглобя. Техниката ме дразни безумно. От известно време ме тормозят от мтел да въведа някакво семейство и приятели. БИЛА СЪМ СЕ СЪГЛАСИЛА С нещо. Кой знае какво съм натиснала пак. И като си помисля, че животът става все по-технически и ми иде да се гръмна.

29.   Само едно бързо въпросче: като си видял, че кипи ястието, защо ти самият не си реагирал бързо, а си стоял да наблюдаваш нея?
Честният отговор на този въпрос може да промени живота ти към добро или пък.. по- добро за теб, ама с мъж.

30.   Още в първото изречение уточняваш, че това е Твой апартамент. И видиш ли тя трябва да го пази защото е чуждо. Ти я разглеждаш като гост в твое имущество и поради тази причина те дразни, че тя се държи като у дома си. Гледа се под лупа всяко нейно действие или бездействие, което е просто грозно като отношение. Съветът ми към теб е - живей си сам в твоят апартамент, няма да има кой да ти запушва сифона и да ти цапа печката и абсорбатора.

31.   Все едно авторът е описал мен - разсеяна, леко хаотична, ... Явно съм извадила голям късмет, защото мъжът ми ме търпи повече от 20 години.
Но пък още не съм забравяла ключове от външната страна на вратата и си подстригах косата къса, за да не задръствам сифона, ... сигурно имам и други положителни качества.

Ж 45

32.   Мъж - нема угодия.
Той си забравил ключовете, ама тя е виновна...

33.   Все едно мен си описал… Повечето жени сме такива и хич ни няма с техниката, но хората в предишните коментари са описали всичко, което мисля, за това няма да се повтарям :)

34.   Живях с мъж в моя апартамент обзаведен от мен, аз отпушвах мивки, аз шпакловах, аз боядисвах сменях крушки и готвих чистих и работех. Все нещо не му харесваше, все мърмореше изгоряла крушка 3 дни не сменяше, накрая реших че за какво ми е и му показах вратата. На автора какво да кажа... такива са повечето жени защото сме жени

35.   Пич, ужасен си. Без да се обиждаш.
Напомняш ми моята свекърва - върти се като пумпал в кухнята ми като ме няма и всичко оглежда под лупа.
Неприятно, злобно и завистливо същество с отблъскващо държание и еснафски манталитет - нейното винаги е най-най и трябва да му се кланяме…
Резултат - не стъпвам у тях и разредих нейните посещения у нас. Че не се търпи такава лошотия.
А ти си прави изводите.

36.   От преди година можеше да й кажеш мнението си, не тук да дуднеш като бясна тетка, щото ние не живеем с вас, не можем и да ти оправим съжителството с нея.
По-горе са ти казали, като ти е по-удобно с мъж направи нещо по въпроса.

37.   Интересна тема.. Различна съм от другите жени, защото всичко, което си описал, авторе, бих го направила. Оглеждам детайлите, сглобявала съм гардероб и бюро, била съм с бормашина дупки и съм завивала винтове, преинсталирала съм лаптопа, слагала съм харддиск, видеокарта... Съзнавам, че съм изключение. Но все пак, щом аз мога, защо и вие, момичета, не се научите? ! Гледайте подробностите, детайлите, четете в нета. Поне най-елементарните неща... Мъжът ми щрака с дистанционното къде ли не, кой знае какво натиска, после мен вика... и аз обяснявам за 50 път "натисни SOURCE, HDMI, OK "... все едно му говоря на китайски...

38.   Н 37, не си различна... просто не щем един гол х й в къщата...
А дано се сетиш, нали си умничка.

39.   37 и след като не ги влече другите жени, защо да трябва да се учат?
Че тя си изпълнява женските задължения, готви повече, чисти повече - защо да трябва и неговите да върши?

40.   37 - то и аз мога да сменя контакта, научих се от любопитство, като ги слагаше мъжът ми, но толкова. Работила съм в дърводелска фирма, да монтирам мебели мога. Колкото до компютъра, има си сервиз за това. Не искам да съм "специалист по всичко".

41.   Не съм се научила от желание, а от необходимост. Ако трябва за всяка крушка да пищя на мъжа ми, ще си умра на тъмно :)
Пък и обща култура/умение никога не е излишна.
Не ме мислете , и готвя, и мия, и пера, просто съм научила малко мъжки неща, за да си улесня живота. И да не съм зависима в ежедневието си.

42.   37/41 " Не съм се научила от желание, а от необходимост"
Ами не всички имаме или искаме подобна "необходимост" да пърди на дивана и да чака като инвалид на "мама" - сега сети ли се?
За единия гол... по- добре от магазина, сменяш само батерии, прибираш го в шкафа и готово. То си е до човека, де, ти щом имаш нужда да си прикачена към някого, пък ако ще да е абсолютният неможко... си е нещо там твое си...
Няма жена, която да не може да смени една крушка и много повече, просто повечето нямаме подобни отклонения та да искаме за домашен любимец- мъж. На разходка извеждаш ли го или сам си ходи, поне това може ли?
За обща култура говори тя...

43.   Номер 41, значи просто вършиш и работата на мъжа ти, защото той очевидно не си я върши. Утре ако спре и да работи ти какво, ще започнеш работа на още едно място, за да покриеш и неговите задължения ли?
Добре е да се замислиш по темата.
На мъжете така им е изгодно, но дали това е добре за теб?

44.   На нас си ни е добре с мъжа ми. Работим, вечер се събираме, говорим си за деня, спорим, заспиваме... Всеки си има и хоби, и собствен живот.
Крушката беше само пример... ама кой да чете между редовете..
Той е по-бавничък, аз по-динамична - допълваме се.
Помага ми в много неща, само трябва да го подбутна. Може и женски, и мъжки неща. Не го прави по малко човек и мъж.
Децата ни са големи и самостоятелни.
Пък и аз се чувствам полезна, като правя и някое мъжко дело. Значи ставам не само за кухня и легло.
37/41

45.   Номер 44, май разковничето е, че имаш проблеми със самочувствието и искаш да си докажеш, че ставаш не само за кухня и легло.

46.   Да си добра в кухнята и в леглото никак не е малко.

47.   Не разбирам логиката ти, авторе.

Тя е виновна, че не е видяла ключовете, които ТИ си забравил?
Та е виновна за парното, които ТИ си забравил?

48.   Като ти е трудно да съжителстваш с жена, съжителствай с мъж.

49.   Авторе, едно нещо трябва да знае всеки мъж. Няма невинна жена!!! Жените са подли същества и винаги паразитират на гърба на мъжа. Тук едни женски хвалби, как сменяли крушки, сглобявали мебели, сигурно лепят фаянс и бъркат бетон и други женски простотии. Жена ще замени мъж, ама друг път. Тя тази дето уж сменяла крушки и това не може да направи, ако металната част от крушката (едисоновата резба) се е отлепила от стъкления балон и е останала във фасунгата. Имах случай с една такава "оправна" дето сменяла крушки, само че трябвало да се смени фасунгата, а болтовете и ръждясали и не се развиват и тя решила да ги развие с клещи, щото била голяма майсторка, само че забравила да свали предпазителите, а и ключът бил включен, и гледай екшън. Паднала от стола на който стъпила и си изкълчила ръката, след като закъсила с клещите болтовете на фасунгата и искрата изплющяла пред очите и. Още Еврипид е казал: - "Никога не вярвайте на жените, дори и когато казват истината! " Един съвет от мен. Ако съквартирантката ти е хубава с красиво тяло поживей си още известно време с нея и я изгони, когато и се наситиш. Ако е някоя дебелогъза, мазна и грозна, не чакай повече. Бий и шута и ще си намериш нещо по-добро и по-младо, пак за известно време. Не чакай да те измами с някой женски трик и да ти вземе жилището, като те изгони на улицата. Ще измисли някое "домашно насилие" или че си я заплашвал с убийство и край с жилището ти. Мъжете днес трябва да внимават много. Знай едно.... жените са много подли и коварни и не заслужават мъжко доверие.

50.   49. - Ти затова си живееш с мъж, нали. Защо не се съберете с автора. Един за друг сте.

51.   50, 49 съм, с мъж съученик съм живял, когато бях на квартира, като ученик в средния курс. Това беше много отдавна и беше част от детството ми. И какво от това, заедно ходехме в спортния салон, заедно купувахме храна или се хранехве в ученическия стол с безплатни купони, които ни се полагаха. Сега за твое успокоение съм женен и съм се размножил отдавна, като децата ми са пълнолетни и самостоятелни. Относно темата патриархално семейство сме, и аз съм глава на семейството. До сега не ми се е налагало да наказвам някого, защото отношенията ни са прекрасни. Всеки си изпълнява неговите задължения. Водил съм семейството си на почивки, когато децата бяха малки. Преди 5 години водих жена си на о-в Мавриций, което ми струваше 4 хилки, но останахме много доволни. Да, мъжът трябва да издържа семейството, но за съжаление днес това е много трудно, защото мръсотията на феминизма е спирачка за прекрасен семеен живот. Най-голямата грешка на мъжете е, че дадоха равни права на жените, което в същност е повече женски права от тези на мъжете. Не трябва да има безработни мъже, заради работещи жени, защото женската работа не струва, колкото мъжката и е във вреда на обществото. Казват "хубава работа, ама женска"! Дай на работещия мъж голяма заплата и той ще издържа семейстгвото си. Жените да работят само тогава, когато няма мъже за мъжка работа. Това е положението!

52.   Куку чичи налази и тука да реве колко са лоши жените и че не може да се конкурира с тях за заплатата си, затова някой друг трябва да му даде голяма заплата наготово...

53.   51, твоята жена или е лудо влюбена в теб и заслепена (по- скоро е била някога), или те търпи, заради парите ти. С такъв мъж като теб и враговете са приятели.
Нали искаш жена- домакиня, която не работи? Ами, имаш я и да говориш, че жените паразитирали на гърбовете на мъжете, освен, че не е мъжко, е безгранично тъпо. Жена ти се грижи за теб, а ти я изкарваш паразит. Честно, жал ми е за нея, защото едва ли се чувства обичана, но тя сама си е избрала такъв мъж, за когото да се грижи и да отгледа децата му (две момичета, ако не те бъркам с другия от А(на)лфите- вълшебници сайта) и той да говори, че жените паразитирали и нямало невинни такива, което автоматично включва и самата нея, понеже и тя е жена. Не знам да има някой, който да е невинен. Всички допускаме грешки и правим глупости, така че тази глупост да я чета от голям мъж, просто не върви. Невинни са бебетата. Ти да не би да си невинен като пеленаче, че така смело да се изказваш кой е невинен и кой не? Понеже, освен ако не те бъркам с някой от другите алфи/ елфи- пехливанци говореше как на мъжете им е простено да изневеряват и как да биеш жена си, когато "съгреши", е нещо нормално. Май ти ще излезеш душевният и емоционален паразит.
И стига с тези крушки, че се побърка с тях. И аз, и майка ми сме сменяли много пъти крушки и никоя не е паднала да се пребие, нито ни е удрял ток. Мисля, че и друг път си давал примери с тези крушки. Отвори си една фабрика за крушки да ти е мир на душата, а на кутийките им поръчай да сложат надпис "Да не се слага от жени! ".

Black Sabbath

1-50 от 56