Споделена история от Семейство

Между съпругата и майка ми
Здравейте, женен съм от скоро и не разбирам женските взаимоотношения защо са такива, каквито са. Моята история е следната: жена ми и майка ми уж се разбират прекрасно, когато са заедно, но веднъж разделени при личен мой разговор с тях е ужасно.

Не че едната казва другата е гад голяма, но едната иска нещо по един начин, другата по друг и вместо да седнат да се разберат като хора, и двете мънкат на мене.

Започва да ми писва да съм между чука и наковалнята като им предложа да се разберат - не искали да си развалят отношенията

Коментари

1.   Добре дошъл в нашенските лични драми.
Първо - моля, пиши повечко за това, дали живеете заедно всички, дали сте отделно с жена ти в свое жилище?
Не искам да заставам на страната на една от двете, когато нямам по-точна информация, но много често е просто (не е мит за съжаление), че свекървите без да искат ревнуват синовете си от другата жена. Има просто жени, ти това не можеш да го разбереш, които са толкова неудоволетворени от живота си, че са се разтворили просто в ролята си на майка. И в един момент... идва друга жена и им взима рожбата. Това е несъзнателен рефлекс.
Иначе, двете жени се правят на големи приятелки, това е нормално - никоя от тях не иска да бъде в очите на околните лошата, но тайно всяка се надява ти да избереш нея.
Как да се измъкнеш?
Не взимай просто страна в дребните женски интриги. Бъди първо мъж на жена ти - това е важно, особено ако искате свои деца, ако имате такива.
После бъди син. Първо трябва да е твоето ново семейство, после старото ти семейство. Така е създаден просто реда в живота на човек. Твоята майка е изпълнила ролята си на майка, време е да почне да се концентрира отново върху живота си, старините си. Твоята жена има нужда от твоето внимание, за да се чувства достатачно сигурна, за да роди децата ти и сама да е майка. Ако се чувства пренебрегната, как да се чувства сигурна и как да вземе решение за ваши деца?
Но няма да казвам повече, може да греша. Опиши битовата си ситуация и възможно обективно характерите на двете, за да ти се даде съвет.
А.

2.   Пак си късметлия, че са в начален стадий все още-никоя не иска да се налага. Ами натискай ги двете да си изкажат предложенията пък може и да стигнат до компромис от двете страни. Но ти винаги заемай страната на съпругата си-така е правилно. Мама е до време тя друга любов и подкрепа освен майчината няма да ти даде

3.   Подкрепям мнението на А. Заради това, че съпругът ми не взе отношение и не ме подкрепи в продължение на толкова много години, заради толкова изцепки от страна на свекърва ми, свързани дори с безопасността и здравето на едното ми дете се разведохме, защото аз постепенно изгубих вяра в него. Ако обичаш жена ти, не прави същата грешка - да ги оставяш да се разбират. Жена ти има нужда от подкрепа. Разбира се, не си обяснил каква е ситуацията, така че от мене - толкова.

4.   Добре е че питаш. В едно семейство една снаха много ревнува от майката и сестрите на мъжа. Значи, от една страна трябва да подкрепиш жена си, да се чувства доволна. От друга страна, трябва да е научиш да търпи чуждото мнение без да се дразни. Старите обичат да дават акъл, да опяват. Сега не живеем в патриархат - с йерархичната система от "Под Игото". Всеки си живее собсвения живот както си го разбира. Това майка ти ако не го разбира ще го разбере полека лека, без да се карате във всеки един отделен случай може да и го показвате - че вашият избор е различен от нейното мнение и е ваше право.

5.   3, Определено обаче на първо място в живота на един женен мъж, които иска да има и детенце и здраво семейство, трябва да е жена му. Тя не бива да се чувства сама и да бъде възприемана като сама от глутницата в семейството ви!
Сложете ред!!!

6.   Никога такъв въпрос не би бил зададен от чужденец този въпрос е дилема само на българският мъж за него е правило "Правя секс и с жената и с любовницата но най-много си обичам мама".

Авторе и ти имаш глава на раменете и ти можеш да решиш някой неща, как да са, независимо от дамите, но ако става въпрос за женски работи защити жена си, при нея лягаш вечер, тя готви на теб и децата, отдавна не си зависим от мама. Вярно е, че мама има повече опит в живота, но и жена ти има право да си натрупа свой собствен опит, това не я задължава да не греши, нека си натрупа свой собствени грешки и победи.

Някой мъже бягат от отговорноста и казват на двете любими дами оправяйте се, не ме занимавайте. Тогава нещата прерастват в кавги, бойща и разводи.

7.   Ако живеете заедно, защо се чудиш? Ти как би се чувствал със семейството на жена си? Но жените трябва да търпят....

8.   Пич, ти имаш смейство вече, не си маминия сополанко, а отделна семейна бойна единица! Важна е жена ти и нейните желания-майка ти си има нейно семейство! Ти си между чука и наковалнята, защото нямаш твърдо становище за нищо! По-малко месене на други хора в семейството-по-малко проблеми! Заяви на майка ти, че си голям мъж вече и нямаш нужда от наставленията и, а на жена си кажи, че я обичаш и майка ти си остава твоя майка и като такава трябва да я уважаваш!

9.   Аз съм човек израснал в семейство в което снахата и свекървата са се хванали за гушите. Мога да ти кажа едно: жените са отвратителни в това отношение. Двойни стандарти, лицемерие и егоизъм. На чиято и страна да застанеш, каквото и да направиш, която и гредна точка да избереш, пак ти ще си виновен. На жените това им е като хоби.

Снахата винаги трябва да си знае мястото. Пиклата винаги трябва да знае, че нея може да я разкараш, но майка ти остава една за цял живот.

Ей тези глупости са се решавали много лесно навремето. Бой, бой, ама до спукване. И им се затварят устите на момента.

10.   Ако живеете при майка ти, жена ти трябва да мълчи. Ако сте отделно майка ти трябва да мълчи. Ти си човека, който трябва да ги строи иначе нямат оправия.

11.   Оххх, колкото повече чета, толкова повече се радвам на /бившата/ си свекърва, която въпреки това наричам "Майко", защото е прекрасен човек.
Иначе бъди честен и недей да лицемнерничиш. Ако трябва ги изправи една срещу друга и се разберете!

Птичето

12.   Свиквай :)