Споделена история от Семейство

Вечните скандали с майка ми
Здравейте, жена съм на 24 години, която видно има проблем с майка си. Никога не сме били от типичните майки и дъщери да си споделяме излизаме и т. н. Напронив винаги е имало наказания, бой, лишаване от пари излизане и така до ден днешен. Имам и сестра с 4 години по-малка от мен, но отношението й спрямо нея никога не е било такова.
Последният ни скандал стана днес, поради незет мой последен държавен, което означава че ще се дипломирам чак март догодина. Работя, учех и обмислям да се преместя в София на квартира, да се махна от тук, тъй като парастнах не намирам за нормално вече да ми се държи сметка ще взема ли някой изпит или не, защо се прибирам толкова късно прибери се към 00, с кой си навън и то вече не издържам. Какво ще ме посъветвате вие, какво да правя с нея, ден мине друг дойде

Коментари

1.   Ох, писна ми в този сайт всички да се оплакват от раднините си(най-често майките). Вместо да се оплаквате, бъдете щастливи, че имате майки. Някои хора и това нямат, но въпреки това са щастливи. А вие имате и мрънкате. Засрамете се!

2.   Правилно си решила. Време ти е вече за самостоятелен живот.

3.   Номер 1, ти се засрами.
Като знам какви майки има, които само ти тровят живота и гледат безмилостно да те експлоатират за пари, понякога е по-добре без такива.

4.   Здравей,

Ти имаш синдрома на "софиянчето", въпреки че явно не си от София. Единственото решение е да станеш самостоятелна. Друго няма да ти помогне. Стягай си багажа и отивай на квартира, много рязко ще ви се подобрят взаимоотношенията, когато почнете да се виждате 1 път месечно и да се чувате един път седмично. Идват едни години, на които трябва да се спазва безопасна дистанция от родителите. А и две поколения на едно място, неслучайно казват, че не става. Ти вече си личност, не си малко дете, но си детето на майка си и докато живееш при нея все ще е така.

Та, така, стягай багажа! Успех!

5.   1, родител, който трови живота на детето си с жалки постъпки и вечно мрънкане, е шибан родител. Да бъдем щастливи ли? Голям смях. Честно казано, предпочитах да ме отгледа майка ми сама, вместо да трая баща ми, който за толкова години показа интерес към мен 2 пъти - когато завърших гимназия и когато завърших университет. За това ли да съм благодарен?

6.   Изнеси се на квартира. Бъди самостоятелна.