Споделена история от Семейство

Той иска дете
Моля за съвет. Какво да правя? Ситуацията е следната. Разделих се с бащата на първото си дете, като след известно време се запознах със сегашния си партньор. Аз съм на 34, той на 33. Няма деца, помага ми финансово, обгрижва детето (на 8 години), сексът е страхотен, всичко е 6. Това е любовта на живота ми. Проблемът е че от началото на връзката ни 3г. започна да намеква че иска деца, като това бяха само намеци, но в последно време започна да е по-настоятелен, направо ме притиска. Аз в началото бях съгласна, но след всичко, което е зад гърба ми-знаете как е с дете, не съм сигурна че искам отново да минавам през това.
Не знам дали ще мога да преживея това наново- докато правим опити, бременност, докато детето стане на 2-3 години ще съм вече към 40. Първия път много трудно свалих кг. сега не знам на този години. Не знам какво да правя, не искам да съм сама, но и мисълта да се забия вкъщи още 3-4г. да ми отидат последните години, да надебелея, и всички негативи които носи още едно дете, това ме съсипва. Сега съм добре с едно, живеем си, ходим по почивки, излизам с приятелки. Не искам да се връщам пак по паркове, градинки и да нямам минута свободна.

Коментари

1.   Ох милата, иска безплатен провайдър, да и гледа чуждото дете, да помага финансово, ама да слушка. Да не си и помисля, че може да иска нешо в замяна или да има каквито и да е претенции във връзката. А тя ше имитира любов и ще се прави, че много се обичат. Тя си е свършила работата, сега ще използва втори мъж, докато първия съшо е в играта.
Класика в жанра.

2.   Много егоистично разсъждаваш. Не може хем да е любовта на живота ти, хем да не искаш да създадеш нещо от тази любов.

3.   Нормално е да иска деца.
Не е честно той да обгрижва само твоето дете а ти да не му родиш.

А и голяма тъпотия как ще свалиш излишните килограми. Да ви имам проблемите.

Щом не искаш друго дете не е трябвало да се обвързваш. Всеки мъж ще иска дете.

4.   Нормално е да иска деца.
Не е честно той да обгрижва само твоето дете а ти да не му родиш.

А и голяма тъпотия как ще свалиш излишните килограми. Да ви имам проблемите.

Щом не искаш друго дете не е трябвало да се обвързваш. Всеки мъж ще иска дете.

5.   Като се събираш с някой трябва отговорно да му изясниш, ако не виждаш бъдещето ви както той. Не да се избягва темата или да си даваш вид на сигласна, а да не си. Защото точно така излизате лицемерни и меркантилни. Понеже през това време той ви помага, обгрижва детето ти и ходите на почивки. Излизаш като лош човек, защото не се държиш отговорно поначало. Кажи му, че не искаш или си преглътни себичното и дай на човека каквото е заслужил като те е взел с дете и ви приема като свои. Да не мислиш, че е с теб разведена(или поне разделена от много сериозни отноишения) и с дете, за да има на кого да плаща и с кого да ходи на почивки? С теб е за да му родиш и на него едно. Негов компромис и твой компромис.
МНОГО е гнусно да ви гледаме как се опитвате да се изнижете от своя дял от жертвите. Така излиза лошо име на целия ви пол.
Разбирам какво казваш и има известен смисъл, просто не е достойното нещо, което може да се направи. Като мъж забременил жена и бягащ от отговорностите си към нея и детето - мотивите му може да са разбираеми от лична гледна точка, но просто не се прави така - безотговорно, лицемерно и егоцентрично е.

6.   Ще иска, много ясно. Всеки нормален човек, който няма деца, в един момент ще поиска да има. А ти като не искаш да ражда, да си беше хванала някой, който вече има и не иска повече деца.
Но така ти е по-добре. Да имаш Мъж без ангажиментикойто задоволява единствено твоите нужди.

7.   Авторке-подкрепям те да НЕ раждаш друго дете-не е нужно да тормозиш тялото и психиката си по този начин. Настоящият ти мъж, като те притиска за раждане-да отиде той да си роди едно дете. То лесно отстрани да се дава зор, ти да не си животно за разплод? !
Лесно му е на него, но като иска собствено дете-макар, че то пак няма да е негово-защото никой не е ничия собственост, но като иска родно дете-прав му път да се хване с друга наивница. Ще му родиш едно, ако успее да те принуди и после познай какво ще стане-ще припише ЦЯЛОТО СИ ИМУЩЕСТВО САМО на своето си дете, на теб и първото ти дете -една стотинка няма да остави-гаранция!

8.   Не смяташ ли, че е егоистично от твоя страна?

9.   Типичната българка /жените сега ще ме нападнат/ направила си едно дете и айдеееее. Не искала да е сама, ама мъжът и да няма да дете... Не можела да прежали, че щяла да надебелее.. Без мъж и сама вкъщи със сигурност ще надебелееш така или иначе! А и на 40 години никой няма да те иска така или иначе! Мъжът ти не заслужава ли дете според теб? Или важното е, че ти си имаш вече и друго не ти трябва??? В такъв случай си търсиш друг мъж с дете, разведен... Разбирате се, че не искате деца и си гледате собствените заедно!

10.   Разбирам те, може бащата да излезе след 6 месец, ако толкова иска дете. На мъжете им е лесно да искат. На тези години може и да не стане бързо. Аз съм на 33г и изобщо не ми се тича по деца. Добре, че родих рано.
Изяснете се, нормално е да иска свое дете.

11.   Алоо, ми тогава пусни човека да си ходи, той иска СВОЕ ДЕТЕ, нали разбираш, че ТВОЕТО ДЕТЕ НЕ Е НЕГОВО? !
Значи в началото докато не ти е бил в кърпа вързах си била съгласна, ама сега като си го обсебила можеш да отсвирваш желанието му за свое дете? Такъв завършен егоист си, че отдавна да съм ти бил дузпата без право на обжалване, не знам момчето как те търпи вече 3 години... ама иначе той да ти гледа чавето, бравос, а ти да му родиш негово, не, още не мога да го осмисля, честно...

12.   Кажи му го на него.

13.   Кажете му искреното си мнение и не му губете времето! Едва ли сте жената, която си струва отказването от биологичен наследник! Като имате подобни претенции, ще си намерите друг разведен с дете. Там пък ще го ревнувате и ще се съревтовавате за вниманието му!

14.   В живота не може само да искаш и да получаваш. Финансово те подкрепя, грижи се за детето ти и естествено продължение на една връзка е дете. Не го баламосвай и не му губи времето. Негативи да имаш дете, това звучи ужасно, какво толкова те "обърна", не си сама и той и детето ще помагат, но това е егоизъм от твоя страна. И килограмите ли са ти най-важнато? Бременността не ти е виновна, а какво ядеш. Слид раждането никога не съм била толкова слаба, жестока умора, липса на подкрепа, мъж в командировка постоянно. В нормална ситуация при теб, без проблем, освен егоизъм, търсиш под вола теле. Ако се спровишфс кг. с гравитацията няма да се справиш, кожата увисва, появяването на бръчки и да това е реалността.

15.   Е как така в началото си била съгласна, но после си размислила? В една връзка човек трябва да е честен с партньора си и ясно да каже, че не иска деца, ако е така. Значи може той да се грижи за детето ти, чак любовта на живота си го наричаш, обаче не ти се занимава с дете. Не е ли егоистично от твоя страна?

16.   Егоизъм. Явно и не държиш на него достатъчно, а е удобен да се грижи за вас и да не си самотна. По-добре му го кажи навреме и остави човека да бъде щастлив, създавайки свое семейство.

17.   На твое място не бих родила второ при тези обстоятелства и на тази възраст. Но нито съм на твое място, нито бих била с някой, който иска дете и да си губим взаимно време и емоции

18.   №7, по-егоистичен и отвратителен коментар от твоя няма. Аз пък си мислех, че раждането на дете е най-голямата радост, особено ако е заченато и родено с любов. Оказва се-според теб, -че всъщност то е тормоз за тялото и психиката и е редно да го правят само животните за разплод. Призивът ти мъжът на авторката да си роди сам е връх на тъпоумието. И накрая черешката на тортата-ако тя роди от него, то той ще припише всичко само на неговото си дете. Ами естествено, че така ще направи, всеки оставя каквото е придобил на своите деца, нали детето и от бившия също си има баща, то ще получи от него пък. А ти като си толкова ербап, дашна и великодушна също можеш да се погрижиш за авторката и първото и дете като и припишеш своето имущество.

19.   Игнорирай го, да не ти пука, търси мъж, които не иска дете, имаи връзка само за удоволствие, казваш го още отначало за да знае, дали го устройва това, ако не го устройва, търсиш докато намериш такъв, които търси каквото търсиш, ще се намери.

20.   Не стига, че си по-дърта от него с 1 година, натресла си му чуждо дете да гледа със неговите пари, ами и сега с най-голямата си наглост и безсрамие му изтърсваш, че нямало да му родиш негово!?? Мале, аз ако бях аз на неговото място щях да те изпотроша от бой и да те изритам на улицата заедно с копелето ти, пък вие си се оправяйте както можете. Остави го на мира да си намери някоя бездетна и по-млада от него жена, която да е съгласна да му роди негово дете и да са щастливи заедно. А ти си намери някой разведен мъж с дете/деца като теб, да е честно и справедливо. Защото така като чета положението е изцяло губещо от негова страна, и печелившо от твоя.

21.   7 Ти добре ли си? Не е ДЛЪЖЕН да преписва каквото и да е на друго дете!!! А ако има нещо е най-редно да го ОСТАВИ на СОБДТВЕНОТО си такова. Ти що не бачкаш и да препишеш нещо на някое дете на улицата??? По тази логика хора не се жнете, не раждайте деца, защото всичко може да се случи.

22.   Вярно е, че любовта е сляпа, но когато тръгнеш да създаваш връзка е редно да се замислиш кой е човекът отсреща, какво иска, какво може да му предложиш.

23.   Затова не излизам с жени с деца. Само компромиси ще са от моя страна и нищо насреща. Хем ще трябва да гледам дете, което не е мое, не нося отговорност за него, хем жената ще ме поставя на второ място след детето си, хем детето постоянно ще пречи на взаимоотношенията ни. Единствената причина някой да се събере дългосрочно с жена с дете (ако няма собствено дете) е да планира да има дете от нея.

24.   Само номер 7 те подкрепя. Аха да си роди той дете.
Понеже на нея й е трудно раждането и гледането на дете а на него лесно ли му е да плаща почивките да се грижи за детето й, да й помага финансово.

По принцип тя е права от своя гледна точка но щом се обвързва с друг човек трябва да мисли и за него.
А й да не е той Всеки мъж ще иска дете.

26.   Провокативна тема. Секса на 6, обичала го, но не искала да роди. Пълни глупсоти.

27.   Ей не стига, че те е взел с чуждо дете и стара, ама си и нагла и със сигурност мързелива. В България е пълно с младите момичета на по 18г. без деца в разцвета на младоста си, където биха му родили не едно, а четири деца. Раждай му, че отворили си очичките ще остарееш с котките.

Чингис Хан-Скандинавеца

28.   Дано се усети човека каква си и да те зареже.

29.   7, само да кажа, че детето на авторката не е никакво на мъжа и не му е наследник. Той няма нужда да приписва каквото и да било на своето дете, то автоматично го наследява. А ако няма деца, все има роднини, които са му наследници, не явторката и детето й.

30.   24, не всеки мъж ще иска деца. Ако намери разведен с деца, няма да има проблем

31.   Щом не искаш, по-добре да не раждаш, защото кой знае какво го чака детенцето, родена от майка, която не го е искала. Кажи на приятеля ти в прав текст каквото си написала тук и той ако е ок с това, продължавайте, ако не е-раздяла и всеки да си намери каквото търси.

32.   Да най-добре да намери разведен с дете.

34.   Казвате да си намерила разведен с дете. За какво и е пък такъв? Той ако е читав ще трябва да се грижи за детето си, тоест вниманието което получава сега от ергена е в пъти в повече от някой, който също ще има ангажимент към детето си. Отделно там ще отиват средства, време, заминаха почивките и купоните.
Всеки познава поне една такава като авторката, аз познавам много такива, няколко се открояват с наглостта си.
Едната се хвана с един, който беше луд по нея. Гледаше и детето докато тя е по разкрасителни процедури или по дискотеки с приятелки, плащаше почивки, екскурзии, купува и нови телефони, накити, всичко което се сетите. Накрая започна да я притиска че иска дете, иска да са семейство с нея, ама нашата най-безкруполно просто му каза край, ей така все едно този човек е най-голямото нищожество, даже го обвини че той бил виновен за разпада на връзката. Разбира се след това си намери друг балък по същата схема, който трябваше да задоволява нейните нужди.
Тя не е виновна, виновни са тези които дават.

35.   Жената трябва да е коректна, има такива, този е трябвало да я прецени, още в началото, видяла е, че не му пука каква е затова е действала така с него, нормално, затова се гледа, при започване на връзка, брак, не е сложно.