Споделена история от Семейство

Семейството ми не харесва приятеля ми
Здравейте, аз съм жена на 25 години. С приятелят ми сме заедно от 4 години че и малко отгоре, не живеем заедно. От самото начало той беше безработен (малко преди да се запознаем е приключил с последната работа), търсеше постоянно работа и почти всеки ден имаше интервюта и така години по-късно все още нищо не се е променило. Работеше на няколко различни места през годините, но все така се случваше че или те му казваха че не искат да продължат работата заедно или той напускаше. С времето осъзна, че трябва да е постоянен и че не може да бъде все в търсене на работа, но за жалост от нито едно място до момента не са го одобрили. Той е на 29 години вече, живее с техните (те ме приемат много добре, често съм у тях, но на тези години искам да сме самостоятелни вече) и много пъти сме говорили, че искам стабилен мъж до себе си, защото не мога да си представя да имам семейство с човек, който дори няма постоянна работа. Казвала съм му че това са години в търсене на работа и не е нормално да не може да се задържи някъде. Това е и причината семейството ми да не го харесва, тъй като аз въпреки че уча съм работила и в момента работя и си изкарвам нормални доходи. Той иска да живеем заедно, но за да направи ремонт на апартамента от родителите му трябват доста пари естествено. Не знам дали има смисъл да продължавам да се надявам че нещо ще се промени или само си губя времето. Той в момента работи но на временна работа седмица за седмица така че не се знае докога ще е там. Иска семейство и деца, но за всичко трябват пари. Свикнала съм с него, обичам го но и времето минава а развитие във връзката няма.

Коментари

1.   За какво ти е такъв ти да го издържаш.
Чак години в търсене на работа.
И аз не се задържам дълго на едно работно място но не ми отнема години да си намеря нова работа.
Как ще гледа дете и семейство.
Губиш си времето с него.

2.   Безперспективен.

3.   Не го обичаш. Просто си свикнала с него. Може да е добър човек, но е видно, че е безделник и несериозен. Имам такава позната. На 42 години е с дъщеря, която сега ще е студентка. Съпругът на същата тази позната има 2-3 години трудов стаж и от време на време отиде с някой негов познат майстор да му помага. Изкара за годината 1000 лв и това е. А жената се сруква от работа, за да го издържа и да изучи дъщеря си. Та на 42 изглежда като на 60. Живеят като скотове и тя го нарича мило. Е, човекът е добряк, но тотален безхаберник. Ако искаш такъв живот, опитай. Ако не, просто го разкарай. Ще осъзнаеш, че може и без него.

4.   Ужас, ужас, ужас. Бягай с двеста, докато е време, освен ако не си наследница на Рокфелер. Иначе те чака скотски живот.