Споделена история от Семейство

Колко деца е хубаво да имаш?
Вие колко деца смятате, че е добре да имаш? Просто ми е любопитно. Примерно едно или повече? Две или три как ви се струва? Кажете своето виждане.

Коментари

1-50 от 52

1.   0 е най-добре

2.   Най-добре нула, но ако все пак искате, но и да ви е по-спокойно - едно. Две е абсолютният максимум, за да бъдете добри родители и да имате здраво семейство. Който разбрал, разбрал.

3.   Нито едно най-добре. Мирна ти глава.. Едно дете е проблем и грижи, камо ли три...

4.   Според мен 2 най-малко. Само дете винаги израства егоист и е зле за самото него - родители, баби, дядовци - всички него гледат. При 2 е различно.

5.   Колкото можеш да си позволиш финансово. Колкото повече толкова по-добре. Вижте богатите и аристократите какво правят и правете като тях. Децата са най-голямата инвестиция в бъдещето.

6.   Зависи за колко имаш в възможност и тук не става въпрос само за финансовата част. А и възможност чисто физически да гледаш тези деца и да им даваш нужното внимание. Например ако имаш 3 освен че си трябват доста финанси трябва и доста време ако искаш да си читав родител трябва да се занимаваш с тях. Лично мойто мнение е, че две деца е нормалното. Или едно пак става. Вече 3-4 както казах само ако имаш финансовата възможност и времето да отделяш на 3 деца. Много хора правят деца защото така трябва и го виждаме резултата какъв е!! Човек трябва да има толкова колкото иска но само ако има възможност.

7.   Логиката е, че за положителен прираст трябват поне 3 деца. Но много българи си мислят, че е скъпо да отгледаш 3-4 деца. Лично според мен където 2, там и 3 горе-долу. Но третото може да е вече когато първото поне е по-самостоятелно. С 2 деца, но има и неща като съдба, късмет и общо взето Господ решава.

8.   Най-добре-БЕЗ деца!

9.   Николко, в тази държава само биха страдали, защо да им го причинявам?

10.   Според мен е редно човек да има две деца защото в този живот всичко се случва и не дай си боже стане нещо и човек остане и без едно.
Но и според мен е хубаво децата да са от различен пол за да няма съперничество.

11.   Със сигурност повече от едно. Колко повече зависи от много фактори. На колко години е жената финансовото състояние на семейството и прочие. Народа е казал, , Брат брата не храни, но тежко който го няма, ,

12.   Нула. Не е морално да създаваш нови хора които да страдат в този извратен свят пълен с насилие и ужаси.

13.   Няколко... Имам 4 от 3 жени...
Вярно е, че жената е инкубатор но си има и много недостатъци.. не е само да го изсерете...

15.   Как може да не ти е ясно, че при всяка двойка е строго индивидуално.
С това си питане звучиш малко като изкуствен интелект или някакъв напълно извънземен. Като цяло питания от типа "Просто ми е любопитно" показват едно лошо възпитание, когато не идват от деца.

.

16.   Бих искал да имам 10, но нямам пари да ги отглеждам. Ако имах много пари и можех да си позволя много жени, щях да искам поне 1000 деца. Щях да се постарая да запомня имената на всички.

17.   В тази финансова система най много едно, а ако случайно стана милионер може и две три.

18.   Две както вече написах но и финансовата част е важна.

19.   Аз имам две.
Толкова колкото можеш да гледаш. За деца трябват здрави нерви.
Добре, че имам кой да помага, че да ходя на работа. Иначе ще е трудно.

20.   В днешно време не е добре да се жениш, (мисля, че случаите с насилието го доказват), ти ми говориш тука за деца.

21.   Наскоро ми падна наследство. Не е шокираща цифра, но ще ми осигури доста години добър стандарт за живот. Това ме подтикна към мечтата за дете. Мъже обаче няма. Достатъчно време чаках на някой да му "дойде времето". И така взех решение да си имам дете сама. В момента проучвам как стоят нещата в различните държави. Но най-много сякаш искам да направя ин витрото в Италия и да си имам полу италианче, а и така детето ще има италианско гражданство. Парите ще ми осигурят голямо спокойствие, имам си жилище, до 3-тата година на детето мога и да не работя. След това ще е хубаво да имам още едно-две, зависи от много неща. На път съм да си сбъдна най-голямата мечта, защото всъщност никога не съм мечтала за мъже и любов. Просто за детенце. Децата са щастие.
Ж, 34

22.   Едно дете е достатъчно, в семейството.

23.   Математически погледнато - около 2, 2...
Двама души създават 2 деца и това на теория е устойчиво и може да се повтаря до безкрайност. На практика, обаче, винаги съществува възможност някой да умре преди да достигне детеродна възраст, или да не може да има деца, или да реши да остане бездетен. И за това са тези 0, 2 отгоре.

И понеже няма как да родиш бройка деца, който не е цяло число, на всеки 10 жени, които ще родят по 2 деца, трябва да има поне една, която да роди 3... Така вече популацията може да се счита за устойчива.

24.   Ако можех да избегна коментарите на родата нула.

25.   За мен лично - 0.

26.   3 деца, за да има прираст на населението.

2 деца, колкото да няма нито прираст, нито спад.

1 дете просто си се отчел там, че има нещо след теб...

0 деца - живял си егоистично за себе си, няма да има и помен от теб след теб имоти и всикчо, което имаш ще отиде в други хора и в друг род.

Т. Т.

27.   Колкото можеш да отгледаш и изучиш при нормално живеене. Симеон Втори има 5 защото може да си го позволи, Анджелина Джоли има 6, Робърт де Ниро 7, аз имам 2.
Асан може да има 20, но живеят мизерно. Първо трябва да се мисли, после да се правят децата, не обратното.

29.   Аз имам едно и много си го обичаме, момиченце, Емилия се казва. Мой приятел има 5! Да, 5! Три момичета и две момчета. Той е бил едно дете и каза, че ще иска голямо семейство, защото цял живот е бил сам. Случи обаче на жена, много спокойна, учителка е по английски език, образована, етична, живеят мирно, завиждам му малко. Аз не случих особено на жена, много ме хока, забележки, ама какво да правя.

30.   Братовчедка ми има 4.
Да ви е живо и здраво момиченцето номер 29.
Сладката Емилия.

31.   Хората явно са с промити мозъци. Не им трябвали деца. Искали 0. Това означава, че оценката, която си слагате като родители, е една голяма 0! Сами потвърждавате, че не сте годни за семейство. От вас нищо не става, освен консуматори.

Бройката трябва да е поне 2-3 деца на семейство. Хубавото в случая е, че некачественият, мързелив и егоистичен генетичен материал сам ще се докара до изчезване. Няма лошо.

*************

21 - какви са тия смешни оправдания? Нямало мъже! Ти сериозно ли? Защо не викнеш мен да ти направя дете като толкова искаш? Има толкова свободни мъже, а ти си живееш в някакви измислени филми. Щяла да ходи до Италия за донорство... Пълни щуротии. Абсолютно неадекватно поведение. Нямаш ли близки, които да ти дадат правилен съвет? Явно си гледала твърде много американски филми. А и да не се окаже донорът, не този от снимката, а някакъв мангал, който обитава мостовете и обикаля около кофите за боклук? Толкова си влезнала във филма, че няма докъде. На 34 си, а разсъжденията ти са на тийнейджърка. Пак ти казвам, викни някой като мене да видиш дали се страхуваме от жена и деца.

33.   Защо искате да увеличите популацията? Ще станат 10 млрд човека на земята и няма да има какво да ядат. Конкуренция голяма. Войни, глад, ужаси. Едно дете не ви ли стига?

34.   Напълно подкрепям 26! Голяма част от коментарите тук са писани от егоисти! Омръзна ми от бездетници в тази държава

35.   21 до 31 - Не благодаря! Мога да имам всичко сама. За какво ми е мъж? Да мрънка и да ме бие. Няма нужда. Екстра ще съм си сама с детето ми

36.   Номер 31, с първата част на коментара ти съм съгласна, но с втората си много далеч от истината. С две ръце подкрепям коментар 21.
То че има свободни мъже има, но "не им дошло времето, не са готови, не им се ангажира". Типични консуматори, както сам каза. Искат да консумират, приятни моменти, секс без ангажименти и каквото стане, но за деца да не ги занимават. Те за семейство не са чували. Нямат потребност от това, а и бягат от отговорност. Така, че вместо жените да се "примолват" на някой да се смили над тях и да им направи дете си решават въпроса с дете самостоятелно. Както правят и повечето неща междудругото, защото на мъж не може да се разчита.

37.   Колкото можеш да отгледаш КАЧЕСТВЕНО! И нямам предвид само да ги храниш и обличаш, а през останалото време да не ти пука къде са и какво правят, т. е. 1 или 2 най-много, защото за повече физически няма как да ти стигне времето да им обръщаш достатъчно внимание. Дори и да имаш пари, денонощието е 24 часа, така че...
А лично за мен 1 е идеално.

38.   До н. 34-омръзнало ти от бездетници? ! На мен пък ми е омръзнало от такива, като теб, които се размножават като хлебарки и разпространяват тъпите си гени сред обществото!

39.   Истината е, че който иска прави деца: който не иска или го заявява или кара с оправданията. За хора 30 около мен: след сватбата, сега подготвяме сватбата, трябва да се ремонтира жилището, сега ми е зле и хоп 32-33 . И какво като направихте сватба, детето е ядрото на едно семейство, със сватба или без. Те всички се "подготвяли". С цигарата в ръка в бара ли е подготвяне? Настолните детски игри ли са подготвяне или пътуванията? Това не е подготвяне, а начин на живот. Който иска прави деца, колкото по-рано 22-23-24 , толкова по-добре. Животът е кратък за много умуване, докато умуваш и се "подготвяш" ще цъфнеш на 40.

40.   До 36 от 31

В голяма грешка си!

Фрашкано е с мъже, които биха желали интимност с дадена жена и ако се спогодят след време, да направят семейство.

Ето, погледни темата: "Има ли жена, която би се захванала с такъв като мен. "
Човекът на 30 станал, още не е видял жена. Работи, приличен външен вид, по-скоромен, какво трябва да направи? Да се надруса с анаболи, да натрупа маса, да хване бръснача и да се остриже 0 номер? Татуировки? Да си купи БМВ? С такива млади мъже като него е пълно.

Наскоро гледам един съученик с много добра професия си купи Тесла. Сам е! Проблемът очевидно е, че е по-нисък. Не съм видял в близките години да се похвали в социалните мрежи, че си има гадже. И той ли не става?

Подобни примери могат да се намерят много.

За вас българките стават само най-големите простаци. Не че няма свестни и отговорни мъже. Ти даже не си ги забелязала! Можеш да си представиш какво ви е нивото.

41.   Много точно казано номер 38.

42.   До 40 УАУ има Тесла. Това значи че обезателно някоя жена трябва да му роди дете :D :D :D
Щом никоя не го е поискала значи има проблем с характера му. Или е истерик, или темерут, или мрънкач, или си търси слугиня.
Не разбрахте че само с материални боклуци можете да привлечете само кифли. Както казахме, жените сме лесни. Най-важното в живота - деца - можем да имаме и без вас. Вие се оправяйте.

43.   38. Първо не ме познаваш, за да си позволяваш да ми говориш по този начин.
Второ всеки човек е създаден, за да остави нещо след себе си
Децата са най-прекрасното нещо на този свят. С този коментар не целя да засегна хора, които имат проблеми със зачеването и т. н. Говоря за голяма част от ЕГОИСТИТЕ.
Трето предполагам този коментар е написан от поредния такъв. Чичка с минимални доходи, отхвърлян от всяка себе себеуважаваща жена, живеещ при маминка с пет котки.

44.   Хубаво е да имаш толкова, колкото можеш да издържаш. В момента у нас хората имат по едно дете, защото според тях нямат пари за повече. Същност отглеждат едно дете като купуват супер скъпи неща и се оправдават, че нямат пари, а истината е, че харчат и за себе си и за детето ненужно много за ненужно скъпи вещи.

45.   Много са ми смешни тези, които упрекват държавата. Все едно в Сомалия, Судан, Суринам, Конго, Нигерия, Того, Боркина Фасо, Бурунди, Бутан и т. н. където се размножават като зайци условията са прекрасни. Глупави хора! Това е причината да нямат деца и да мислят така.

46.   Най-смешни са ми тия, които упрекват хората, които не искат деца. Кои сте вие, че ще казвате кой, какво трябва да има и да няма и да иска и да не иска?
Откъде накъде ще караш и втълпяваш на някой, че трябва да има деца, при това 2 или 3?
Било егоистичено? А да имаш деца не е егоистично така ли? Да родиш дете и да му набиеш всичките си комплекси, като си мислиш, че го възпитаваш, да го превърнеш в поредения консуматор... това не е егоистично, така ли?
Много интересно как не съм видял никой без деца, да казва и кара другите да нямат такива, докато обратното винаги се случва. Тези, които имат деца по някаква причина са решили, че имат правото да се месят в живота на другите и да им казват директно какво и как трябва.

47.   От н. 38 до н. 43-то първо и аз си помислих за теб, че си разгонен чичак-призоваващ за размножаване, но очевидно си просто -заблудена леличка-предвид изказванията ти.
Колкото до мен-младо момиче съм и не желая да раждам никакви деца, ако искам дете-ще си осиновя, вместо като теб н. 43-да съм такъв краен Егоист и да водя друга Душа на този окаян и злобен свят.
Както виждаш н. 43- в крайна сметка ти си егоистката, но жалката ти арогантност-не ти позволява да го осъзнаеш!
До н. 41-Благодаря за подкрепата:)

48.   Боже Господи човек е длъжен да остави нещо след себе си. По голяма простотия не бях чела. Къде го пише, че човек е длъжен да остави нещо след себе си. Като умра аз нищо няма да чувствам. Няма да усетя какво значи да оставиш нещо след себе си. Така че ще ми се тая дали съм оставила нещо след себе си. Няма цял живот да живея я с идеята че трябва да оставя нещо след себе си и какво да оставя и накрая да видя какво съм решила да оставя.
Хайде пак с тези клишета децата били най-хубавото на този свят.
Мисленето на някои е много странно.
Децата все пак не осигуряват вечен живот. Като има дете какво да не би да се съживи.

50.   От 1 мъж не бих имала повече от 1, защото стават много разводи и ако се разведем ще се чудя как да ги гледам 2-те или повече. И на мен ми е смешен израза "Да оставя нещо след себе си". Аз искам дете, защото те са единствените, които остават за цял живот.
Мъж и жена: лъжи, изневери, разводи. Брат и сестра: караници за наследство, ревност един от друг. Приятели: стават много предателства и от най-добри приятели после не си говорите. Но на този свят няма по-силна любов от тази родител-дете. И това не означава, че трябва да се глезят цял живот.

51.   Ха така, за бройката мислете, като циганите. По-важен е смисъла от него и това с какво то ще е полезно на Вселената и Сътворението.
Иначе колкото по-безполезна е една твар, толкова по-неистово и безумно се размножава.

52.   Аз имам две деца, стабилни доходи и брак. Не съжалявам по никакъв начин, че имам две деца. За мен семейството трябва да е четиричленно. Както аз, така и съпругът ми имаме какво да им оставим като наследство. Това, че някои има повече деца, но означава че ги прави за бройката като циганите или ще разпространяват, , тъпите си гени сред обществото". НЕ СЛАГАЙТЕ ВСИЧКИ ПОД ОБЩ ЗНАМЕНАТЕЛ". Не е Ок да предпочитате да гледате кучета и котки, вместо деца.

53.   Аз съм баща на 13 деца. С жена ми направихме белята като тийнейджъри на 14 но не се отказахме и се посветихме един на друг както и на тях. Обичаме се страшно много и не изключваме възможноста за още деца ( сега сме на 34 и сме още млади и това ни е по силите ). Но... Това е нашата история, не стандарта. Каквото важи при нас може да не върши работа при друго семейство. Ако жената и мъжа са здрави и физически и психически и преценят че могат да се справят, то до три деца си е нормално да създадат ( по принцип повече деца се отглеждат по-лесно, не знам защо е така, но съм се убедил в това ). Но пак казвам, ако можете да създадете повече от едно, правете, защото едно само се гледа по-трудно ( лични наблюдения ).

54.   Ако останеш да живееш в България - николко.

1-50 от 52