Споделена история от Семейство

Разочарована от думите на баща ми
Искам да споделя с вас нещо, което си изживявам сама. Винаги сме били в много добри отношения с моите родители. За мен моята майка е Светица. Винаги ще ми помогне с каквото и да е и дава всичко за мен. Баща ми е много емоционален и знам, че ме обича изключително много, но е много разсеян и напоследък усещам, че не мога да разчитам на него и има нещо, от което много ме заболя.
Бременна съм в 9 месец и скоро се очаква да родя. Живеем в друг град, извън София, а мисля да разждам в болница в София. Мислехме с моят мъж да отседнем в София заедно с голямото ни дете, защото не се знае кога ще започне раждането и дали ще имаме време да пътуваме от вкъщи, все пак си е около 2 часа път и помолих баща ми да дойде с нас, за да може като започне раждането той да гледа детето, а ние с мъжа ми да отидем в болницата и той да може да присъства на раждането. Думите на баща ми бяха "аз ще се побъркам три седмици в София, какво ще правя". Бях в шок и не очаквах да каже такова нещо, когато имаме нужда от него и той в момента е свободен.. Болно и разочароващо ми стана, че не мога да разчитам на него. Отделно ме мъчи, че ако му кажа как се чувствам, той ще го приеме много навътре и си го изживявам сама, но нещо в мен се счупи. Споделих и на мъжа ми, той също не се зарадва от това...
Мислите ли, че реагирам твърде импулсивно и че не е кой знае какво? Как бихте реагирали вие в тази ситуация?

Коментари

1.   А защо да стои три седмици с вас? Може да дойде когато ще раждаш.
Прекалява с изискванията за внимание и въртене на пети около теб.

2.   Ако нямаш здравословни причини, които да налагат раждане на 200 км, ти сама си решила това, тогава откъде на къде ще караш баща си да си променя начина на живот? И аз не бих отишла на село например само за да угодя на някого, който е решил ей така да ходи там. Като толкова искаш да раждаш в София, че и да стоиш месец преди това там, помоли баща ти да гледа голямото дете в неговия дом. И ако ти откаже, нямаш право да му се сърдиш. Той не е длъжен. Отгледал е теб и с това неговите задължения към теб са приключили.

3.   Разочарована си, защото си имала очаквания! Не ти е длъжен баща ти, той си има право на собствено мнение. Не може ли да оставите детето за седмица да го гледат вашите родители, примерно, а мъжът ти да те закара като ти наближи термина. Толкова ли няма наблизо областен град и читави лекари, че в София си се юрнала? Успешно раждане и по- малко негативни емоции и осъждане, безсмислено е!

4.   Баща ти не е длъжен.
3 седмици да седите и да чакат раждане малко пресилено.
Майка ти Светица и в Библията се казва да нямаш кумир и да не идеализираш.
От къде си? Защо раждане в София? Около Пловдив частната Селена с що е добра.
Света не се върти около теб, прекалено много искаш.

5.   По принцип не е длъжен човека. Знам, че си очаквала друго, ама ти си взимаш решения, а очакваш всички други да се съобразяват с тях, без да си ги питала, като ги взимаш.

6.   Ами човекът може да не познава София, може да се загуби как ще се оправи.
Това че си бременна не означава, че трябва да спреш да мислиш за мненията, чувствата и начина на живот на другите хора. Били в шок а баща ти няма ли да е в шок ако заживее на непознато място или на място, което не иска. Да, попринцип мисля, че хората трябва да си помагат но е редно помощта да е съобразена със желанията на всички хора, които трябва да помогнат. Защо пък баща ти да трябва да се жертва заради теб.
А защо не търсиш помощта на майка ти. Решение е баща ти да гледа детето ти в родния си град или там където живее.

Майка ти Светица защо не ти помогне.

Освен това ти поставяш човека пред свършен факт.
Двамата с мъжа ти сте взели решението, че точно твоят баща трябва да гледа детето ти в София. Не се ли усещате, че прекалявате.
Това звучи не като молба а като команда. Или изпълняваш или не. И се сърди авторката.
Не става така. Всички заедно обсъждат, заедно решават обсъждат различни варианти.

Светът не се върти около авторката Все пак тя е решила да ражда в София.

7.   Мисля, че си много разглезена. Майка ти няма как да е светица, идеални родители няма. Питала си мъж, защо не попита майка си? След като е отказал ок, има си своите причини, свекър, свекърва, брат или сестра на мъжа ти? Хормони, но ти приемаш нещо твърде дребно адски лично, не знам как си в отношенията в живота. Той е мъж и може да му е трудно и непосилно да се справи с дете.

8.   А и доколкото разбрах баща й не е отказал категорично. Просто се колебае объркан е незнаен какво ще прави в непознатия за него град но може би ако размисли би се съгласил. Но това на авторката не е молба а заповед направо.
При такава ситуация се дава възможност на човека да помисли.

9.   Поредната, която като забременее и вече си мисли, че целия свят и е длъжен и трябва да и ходят по задника. После раждат и се почва, ама то никой не ми помага, ама аз сама се грижа по цял ден... Кой да ви помага? Искате дете и се оправяте сами.
Каква е тая наглост задължително да искате помощ, та било то и от родител?
Родилките сте крайно нагли, предполагам от хормоните или просто си показвате истинското лице

10.   То вече раждането почти става в болницата, все пак към края ходиш често на лекар. А, като не сте от София ще дадете куп пари за нощувки, три седмици са много. Баща ти си има собствен живот, мъжа ти може да остане да гледа детето, на раждането не им е мястото.

11.   Здравей,

Не, не си права. По това, което описваш си единствено дете и си свикнала всички да се отзовават и всичко за теб да дават. Само, че не винаги е така. Не се разочаровай, абсолютно нормална реакция на баща ти.

Успешно раждане!

12.   Толкова е досадно това да изискаваш някой да ти ходи след г. за. И мен така се опитват бременни и родили да ме направят слугинята си, защото нямам "ни дете, ни коте". Отказвала съм и ще продължавам да отказвам. Баща ти е напълно прав. Правете си сметката преди да забременявате. Никой не ви е длъжен. Тя искала това, мъжът й онова, лапето й трето, баща ти какво иска не е важно. Да не ви е роб, че да трябва да ти изпълнява желанията? Мъжът ти защо не викне маминка?