Споделена история от Семейство

Имена за бебета тризнаци
Здравейте! Очаквам тризнаци- две момичета и едно момче. Съпругът ми е испанец. Искам децата ми да са с български имена. Но имам проблем със свекърва ми. Тя е доста властна. Държи и трите деца да са с испански имена. Аз изобщо не съм съгласна. Предложих и едното дете да е с испанско име, но тя не иска и държи на своето. Не искам по никакъв начин да я обидя или да се карам с нея. Можете ли да ми предложите имена които звучат добре и в двете държави, или само испански или само български. Децата много скоро ще се родят. Всеки коментар ще ми е от полза. Благодаря!

Коментари

1.   Вяра, Надежда и Любов :)))

2.   Може да кръстиш момичетата: Елена и Виктория. А момчето: (както искаш)

3.   Първо честито. Тризнаци колко хубаво.
Знаеш ли аз като бях малка си играх с тризнаци.
Бяха две момичета и едно момче.
Казваха се Радослава, Деляна и Георги.
Но не знам може би тези имена ще са трудни за произнасяне в Испания.
За Георги мисля, че се произнася Хорхе. Но трябва и с фамилията да се произнася добре. Хорхе.

Може Габриела, Даниела и Хорхе.
Или Виктория. Мануела. Савина. Магдалена. Тереза. Терезия.

Знам ли не мисля, че е толкова труден избора.
Просто няма да е толкова българско име. Примерно Гергана, Николета или Павлина. Цветелина, Виолета. Анна. От тези често срещани имена.
Но Анна мисля, че е хубаво и става за испанско име.
Лусия, Лидия, Линда, Лорена, Лора, Лаура.
Мария мисля, че е добре и звучи добре и става и за други държави.
Анна-Мария поне едната.
Мариана, Маргарита.
Сещам се и за Дебора. Абе мисля, че става.

Абе това е за което се сещам. За момче по-трудно се сещам.
Може би Виктор звучи красиво.
Нека другите да напишат повече неща.
А и Кристина за едната девойка. Наталия, Татяна май става, Соня.
А и Елена. Хелена май се произнася на испански. Ева. Елизабет, Моника или нещо такова. Летисия. Лияна, Илиана, Лиляна. Лилиана
Валерия, Валентина, София, Вероника, Ерика. Анастасия незнам дали става но реших да го включа. Андреа, Андрея, Антония мисля, че става, Алисия, Палома означава гълъб на испански, Паула разбира се Паулина, Полина как можах да забравя, Екатерина мисля, че става. Незнам.
Емилия. Дарина, Дария, Далия, Дорина, Добриана, Доротея.
Мануела. Мануел.
Венера.
Не ми се мисли повече. Съжалявам. Може би и още ще се сетя но не ми се разсъждава. Уморих се.
Нека и други кажат.
Последно Марина.

Авторке дай някаква подсказка. Как да кажа предложих ти вече имена изброй три четири, които ти харесват и да помислим.
Важното е да не е трудно за произнасяне в Испания.
В България пак става стига да не звучи толкова странно. Има хубави имена, които и да не са български звучат добре в България. Хората са ги чували и няма да е странно. Все от четива, от телевизии хората са ги чували.

А и може да вземе примерно първата буква от името примерно на майка ти или баща ти но да звучи красиво в Испания.

Но пък може името да има специално значение.
А и може поне едното име да е българско.

Абе накратко гледай да не е от типично българските имена.
Има хубави имена, които стават и за други държави.

Успех. Да ти се родят живи и здрави тризнаците и МНОГО, МНОГО ДА ТЕ РАДВАТ.

Обожавам испанският език.

Но не мога да ти предложа типично испански имена.
Отвори интернет напиши испански имена и ще ти излезе списък..
Редно е да се съобразиш с испанската култура. Но е редно и мъжът ти да се съобрази с Българската затова е редно поне едното име да е българско.
Поне така е редно като смесвате културите си.
Но може би е по-добре.
Сигурна съм ще измислите перфектни имена за децата си.

4.   Каталина. Ребека.

5.   Адела, Аделаида, Аделина.

6.   Какво харесвате.
Мария например. Тя какви имена предлага, на някоя баба може?

7.   Може Адрияна, Адриана, Никол, Николета, . Адриана като Адриана Лима,
Естел разбира се, Естела, Стела, Михаела или Микаела, Диана, Димана,
Естер, Наташа, Алехандра на български Александра съответно Алехандро или Александър все пак може по документи да е така а пък да се произнася по друг начин, Иван, Силвия, . Лусия Фернандес разбира Се Луиза Фернандес Луиза, Луиза, Луиза Фернандес, Самуел, на български Самуил, Симон, Симона, Мартин с различно ударение Мартина Роса, Джесика, Дженифър, , Анистън, Лопез, Лопес, Джоана, Линдзи, Лоън, Юлия, незнам как се произнася Джулия ли, Моника, Тамара като Моника Белучи, Надя.

8.   Каролина. Каталина.

9.   За момичета - Аделина, Адриана, Алис, Елвира
За момче - Анатолио, Карло, Емануел

Да са ви здрави и щастливи!

10.   Започвам с най-лесното, Мария, следва Юлия (Хулия) и Игнат (Игнасио)

11.   Мигел Анхел, Мигел -Анхел. Ангелина нали се произнася Ангелина, Ангелина.
Педро естествено няма начин някой да не ги е чувал.
Родриго, . Родригес, Родолфо и т. н, Фредерико.
Рафаел, по -добре едната едната да е Рафаела. Или Мария Рафаела.
Другата пък може да е Луиса Луиза Фернандес, Фернандес, Григорова, Самуел.
Франсиско, Франсиска.
Не е толкова труден избора. Все пак роднините ви ще знаят, че семейство и с испанска култура. Освен това повечето имена са ги чували и няма да звучи нелепо. Ще стават и в България.
Нора.

21.   Ти ги носиш и ти ги раждаш, никой няма право да ти казва как ще се казват децата ти... Румяна, Росица, Васил... от това по хубаво-здраве!!!

22.   Кръсти ги с мугдународни имена. Мария, Анна, Александър, Даниел....

25.   Филип, Мария и София и няма да има никакви проблеми!

26.   за момиче: Мария, Мартина, Виолета
за момче: Матиас, Диего, Томáс

27.   Да Филип, Мария и София звучи толкова красиво. Като Филип Киркоров или Сиймор някой си. Хофман. Мариана, Попова, Марина, Златанова.

29.   Да. прав си номер 22. Добре е да са с международни имена.
Щом са испански лесно ще се измисли. Ще звучат красиво и в България.
Може Алехандра/Александра Алехандро или Александър. Всмисъл важно е как се произнасят а не как се пишат по документи.
Или Ангелина Анхелика или Елена Хелена.

37.   Златина, Ангелина става. Звездомирите. Звездиците.

38.   Анна, Каролина и Филип.

39.   Може Иванина, Лили Иванова, Манчев, Ивелина, Камелия., Лора, Лаура, Лидия.
Защо не и Кристин, Йоанна, Юлия.

46.   Най-важното при определяне името на едно дете е: да носи име на православен Светец/Светица - разбира се, ако сте православни християни!

(Проблемът е, че мъжа ти навярно е католик, а не знам дали и ти си православна християнка, но въпреки това аз държа на това условие! )

Второто условие е името да е благозвучно.

Третото условие е да звучи добре съкратено(както ще й викат)

Така, конкретните имена, които предлагам са:

За момчето:
1. Иван
2. Марин
3. Васил
4. Камен
5. Мартин
6. Кирил
7. Марк
8. Павел

За Момичетата:
1. Елена
2. Симона
3. Мария
4. Ирина
5. Анна
6. Марина
7. Катерина/Екатерина
8. Вера/Вяра
9. Нина
10. Николина
11. Йоана
12. Елисавета

47.   Има международно звучащи имена, които ще бъдат съсем приемливи за всички ви. А ко се запънеш с демонстрациите да бъдели само български, ама на никого да не са кръстени, само ще си докараш конфликти, които ще рефлектират в теб, а не само в свекърва ти. Напротив, обсъждайте всички, включително и със свекърва ти, която знае най-добре местните имена. Направи и малко вятър бабите и дядовците да се радват. Имай предвид, че ще имаш нужда от помощ, не се лишавай от нея.

48.   Виктория, София, Елеонор- три женски имена, които звучат еднакво за двата езика и носят същата сила и на двата езика.
Марио за момче произлиза от Марте/с, Арес, виж значението на испански.

49.   Ванеса, Ерика, Мартин

50.   Ванеса, Ерика и Мартин става да.
Може едната да е Елена -Кристина.

52.   Здравейте! Аз съм авторката. Децата ни се родиха здрави. И аз и те сме добре. Имената им са :едното момиче е Мария, другото София, а момчето е Александър (на испански Алехандро).

53.   Честито. Да сте живи и здрави.
Страхотно.
Мария, София и Александър.
Познах на испански значи Алехандро. Просто страхотно.
Страхотно.

54.   Авторке, радвам се, че всичко е минало благополучно! Слава Богу!

Много е хубаво, че си спазила първото условие, което ти написах -

"детето да носи име на православен Светец/Светица"

Чудесни имена сте избрали(въпреки, че не са от моите варианти):

Мария е на Пресвета Богородица - най благодатното женско име - има два именни дни: 15 август - Успение Богородично и 8 септември - Рождество Богородично.

София е майката на трите сестри, пострадали мъченически за Господа; Вяра, Надежда и Любов. Има имен ден на 17 септември.

Александър - има няколко светци с това име, примерно Свети Александър Невски. Също има два имени дена - на 23 ноември и на 30 август.

Хайде със здраве. И непременно да кръстиш децата си в Православната църква и да ги възпиташ в Православната вяра!

55.   Има международни имена, които ги има в двата езика и в много други - Анна, Мария, Анна-Мария, Изабел, София, Стела, Алекс, Филип и други