Споделена история от Семейство

Помогнете!
Здравейте!
Пиша Ви във връзка с моя баща. Малтретира майка ми, мен (дъщеря си) и брат ми (11г). На майка ми е посягал десетки пъти с агресия. Благодарение на мен сега поне не го прави пред децата си. Дълга история е, но в следствие на проблемите в семейството имах паник атаки и често ходех при личната лекарка, с която с годините си станахме приятелки. Личната ми лекарка ме запозна с психиатър и психолог и аз се лекувам вече в продължение на две години. Благодарение на моята лекарка и хората, които ме лекуват, баща ми се чувства малко застрашен да се държи като животно. И за това не й посяга толкова. Всекидневно говоря с него, че това не е нормално. Майка ми говори с него, че това поведение не е нормално. Но той не вижда проблем с гнева си, яростта или нервите.
Днес с жестокост счупи клетката на папагалите - домашните ни любимци. И според него папагалите са виновни, защото са му се изпречили на пътя. Не се шегувам, така разсъждава.
Не се чувстваме в безопасност. Подложени сме на силен психически тормоз. И макар сега да контактувам с лекари и той да се чувства малко застрашен, всекидневно има поне скандали, ако не нещо повече.
Моля, да ми кажете какви са стъпките да се отървем от този агресор.
Полиция ли трябва да викнем? ! Баща ми не мисли, че има психичен проблем, така че няма за отиде на психиатър да се прегледа. Искам или да го пратя в лудница да се лекува, или родителите ми да се разведат и съответно да спася майка си и брат си.
Вие на мое място как бихте постъпили? Нещо, което да има сигурен ефект! Нещо, което няма да го разяри още повече. Решение на проблема търся. Но не зная как да постъпя.
Благодаря, че ме изчетохте.
Моля, дайте съвет!

Коментари

1.   Трябва да се спасите.
Трябва да извикате полиция, в психиатрия ли ще го настаняват те решават.

2.   Съжалявам да го кажа, но в случая виновна е И майка ти.
И обяснявам:
Тя е, която е трябвало да приключи с този брак навреме!
Но стои и го захранва дори с цената на здравето и живота на децата си!
Те двамата имат нужда един от друг, взаимно се захранват всеки със своята нужда и ниво на токсичност.
Вашето здраве и живот не надделяват за нея, не е по-силен майчиния и инстинкт. Нуждата и от неговата агресия и негативна енергия е по-силна... Мисли, мисли разумно!
Не казваш на каква възраст си.
Ако работиш и можеш да излезеш от семейството - БЯГАЙ с брат си и папагалчетата!
Друг вариант, но без нанието на майка ти защото ще ти попречи (бъди сигурна, тя също "яде" от него както той от нея, само ти и брат ти сте невинни жертви тук) да направиш поредица от видеа и да ги публикуваш във всички соц. мрежи вкл. Тикток с призив за помощ- ще се сезира, които трябва заради обществен натиск, иначе няма да си мръднат и пръста.
И двамата- и баща ти и майка ти са за психиатър!

3.   Да се разделят, няма нужда да търпите това. Извадете ограничителна заповед.

4.   Предполагам, че майка ти търпи, защото не би могла да се справи финансово без него. По принцип, трябва да се разведе, защото живеете в постоянен стрес и лош модел. Обмислете как сте с финансите и направете консултация с бракоразводен адвокат.

5.   Майка ти е виновна, че живее с него от егоизъм. Само и единствено тя. Тя трябва да мисли за вас, а не го прави. Дали, защото не ще да е самотна майка, или от овча любов, но не е нормално това. Това нито може да ти е баща, нито нищо. Просто човек с мъжки полови белези, който се мотае у вас. Ако спи с него, е върхът на глупостта.
Изнесете се някъде. Нямате ли баби, дядовци? Майка ти да се разведе с него.

6.   Да! Полиция, социални, национален телефон за помощ на пострадалите. Всичко и всички, до които можеш да се докопаш. Всичко и всички!!!
Без да даваш заден, смело напред. Смело!
Ти си unstoppable. Ок?

НИКОЙ няма право да посяга и да малтретира. Баща, майка - нямат право!

Хвърли го в затвора, слънце! Докрай! Не спирай!
Напред... с цялата смелост и воля, на която е способно човешкото сърце.

7.   Авторка:
Майка ми е с него само защото той има повече финансова стабилност от нея! Не го обича! Но търпи!
Прави сте, за да съдите и майка ми. Но тя, тъй като е търпяла цял живот подобно поведение, не вижда трезво ситуацията. Да, съгласявам се, че и двамата са за психиатър! Единият заради агресията си, а другият (майка ми) заради това, че силата й е притъпена!
Виждам, че питате повече информация за мен - аз съм на 25г все още уча висшето си образование (записах 2г по късно). Не живея вкъщи при родителите си, имам приятел и с него сме на квартира. Преди няколко дни се прибрах вкъщи при семейството си, за да не харча пари и да се подготвя за сесията в университета. Смятайте каква подготовка е било с тази агресия, но това си е моята грешка.
Аз почти съм се спасила! Но трябва да помогна на брат си и майка си! Те са невинни в случая!
Мама смята, че ако се раздели с баща ми, ще съсипе психиката на брат ми. Брат ми ги е “заплашвал” по детски начин, че ако се разведат ще си влоши успеха в училище. Деликатна е ситуацията. Брат ми е привързан и към баща си и лошото е, че смята неговото поведение за мъжко, нормално.

8.   Трябва да се обадите на полицията.

9.   7, брат ти е вече увреден. Ще следва този модел и в отношенията си с жените и в бъдещето си семейство. Обясни му, че това е насилие и е откачено. Обясни му какво става в такива семейства.
А майка ти е търпяла, защото иска. А и е нямала подкрепа от родители.

12.   Естествено, че майката на авторката е виновна но все пак тя си знае защо е останала с него. Може би си е имала причини. Нейна си работа.
Не е добре за децата така е но аз не съм никоя, че да я съдя.
Да.
Все пак с малка заплата трудно ще се справи. Да.
Финансовият фактор е важен. Жената е била абсолютно сама без подкрепа.
Трудно е било да се справи. Така е.
Не е искала да се лиши от сигурността си. Не е добре за децата така е но все пак.

Хайде психолозите в сайта пак се изявиха. Чао.

Авторке кажи а не може ли да вземеш брат си при теб. Следващ но може би ти ще си спасението.
Говори с брат си, че това, което прави баща ти не е хубаво. Лошо е.
Не говоря в тъп психологически стил травми щял да пренася отношенията си с жените и други подобни неща. Простотии.
Абе щом брат ти се е привързал към Баща ти положението е страшно..
Да.

13.   Абе гадно е за брат ти това е ясно но ме дразнят думите казани на психологически език. Ясно ли е.
Не може ли нещата да се казват на прост език.

14.   Съчувствам ти! Но най-доброто, което можеш да направиш е да се изучиш и да си намериш работа като пораснеш, и да живееш отделно от тях. Можеш да спасиш само себе си и евентуално след време да поканиш брат си да живее с теб. НО майка ти е зрял човек, който сам е избрал съпруга си и когото НЕ можеш и НЕ си ТИ отговорна да спасяваш. Това е нейн избор, дори да е притисната финансово, има начини, тя просто я е страх да поеме отговорност. Ако имаш възможност посещавай сериозно психотерапия. Това ще си помогне дългосрочно да подобриш живота си. Успех!